Kapverdské ostrovy


Proč jet na Kapverdské ostrovy?

 • ideální destinace pro dobu evropské zimní sezony
 • žádné povinné očkování
 • exotický ráj jen po necelých 7-mi hodinách letu
 • neopakovatelná atmosféra ostrovů
 • nekonečné bílé pláže, azurově modrý oceán
 • báječné místo pro relaxaci
 • ráj surfařů a milovníků kiteboardingu
 • skvělý vzduch pro alergiky, protože zde prakticky nic nekvete

Zájezdy na Kapverdské ostrovy v nabídce serveru DOVOLENA.CZ najdete zde:

Kapverdské ostrovy jsou ideální volbou pro všechny, kdo vyhledávají relax v exotickém prostředí, nekonečné bílé pláže a azurově modrý oceán. A to vše jen kousek od domova. Let z Prahy na ostrov Sal trvá totiž asi 6,5 hodiny a ocitnete se v úplně jiném světě. Kapverdské pobřeží připomíná vzdálený Karibik.

Kapverdské souostroví je česky nazývané Ostrovy zeleného mysu, jedná se o soubor 10-ti větších a řady malých ostrovů uprostřed rovníkového Atlantiku. Kapverdské ostrovy leží v Atlantském oceánu, cca 600 km od pobřeží Senegalu. Tento fakt ovlivnil také osidlování a rozvoj Kapverdských ostrovů, neboť původně sloužily jako „překladiště“ otroků z Afriky. Od roku 1456 byly Kapverdy portugalskou kolonií a to až do roku 1975. Nyní na ostrovech vládne demokracie.  Z toho důvodu se na Kapverdských ostrovech domluvíte portugalsky, ale ani angličtina nečiní místním obyvatelům potíž. 

Nejnavštěvovanějšími ostrovy jsou Sal a Boa Vista, kde se také nachází skvěle vybavené hotelové komplexy, jenž Vám zajistí ničím nerušenou dovolenou s komfortem all inclusive. Kapverdské ostrovy jsou však také rájem pro surfaře a milovníky kiteboardingu. Klientům jsou zde k dispozici půjčovny surfařského a kitingového vybavení nebo školy potápění. Na ostrově Sal se konají i slavné surfařské závody. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout i právě vylíhnuté želvy, které se staly jakýmsi symbolem Kapverdských ostrovů. 

Nejlepším obdobím pro návštěvu Kapverdských ostrovů je od listopadu do června, kdy jsou na ostrovech příjemné teploty. Období dešťů přichází až v červenci a srpnu.

K návštěvě Kapverd jsou zapotřebí vstupní víza, která Vám zajistí pořádající cestovní kancelář nebo je pro Vás rádi zařídíme přes naše vízové oddělení Student Agency.

Není potřeba žádné očkování, doporučuje se jen základní cestovatelské očkování proti žloutence a břišnímu tyfu.

Na Kapverdských ostrovech můžete platit eurem, není tedy nutné měnit na místě peníze. Místním platidlem je escudo a kurz je 110 CVE za 1 EUR. V hotelech a obchůdcích však většinou zaokrouhlují kurz na 100:1.

A co se dá na Kapverdských ostrovech dělat? Za tým DOVOLENA.CZ Vám doporučujeme následující: Pokud by Vás omrzelo relaxování na pláži či u bazénu, můžete se zúčastnit některého z výletů a poznat ostrov na vlastní kůži.

Na ostrově Sal doporučujeme celodenní okruh ostrovem při kterém poznáte život ve vesnici, uvidíte přírodní lávové koupaliště a vykoupete se v léčivé vodě solného jezera, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Zdejší bahno má místy až 50°C a voda obsahuje 26% soli. Milovníky moře jistě zaujme výlet na katamaránu s ochutnávkou místní kuchyně a šnorchlováním v průzračně modrém oceánu. Pro vyznavače adrenalinu je připraven i výlet na čtyřkolkách, kurzy potápění nebo surfování.

Na ostrově Boa Vista můžete navštívit například starý vrak lodi na severu ostrova nebo se projet na čtyřkolkách a poznat celý ostrov, kde každá jeho část je naprosto odlišná. Výlety pro vás ochotně zajistí i na recepci hotelu. Například taxi z hotelu k vraku a zpět s projížďkou po poušti i mezi políčky a palmovými oázami stojí cca 60 EUR. Přijede pro vás SUV s otevřenou korbou, takže si projížďku užijete doslova na vlastní kůži. 

Pokud toužíte navštívit opravdový zelený tropický ostrov cestovním ruchem nedotčený, vřele doporučujeme výlet na ostrov Fogo. Je to malý sopečný ostrov (sopka je doposud aktivní), kde se na rozdíl od Salu nebo Boa Visty pěstuje cukrová třtina, ovoce a zelenina, vyrábí se tu kozí sýr a další pochutiny. Pozor ale, výlet není procházkou růžovým sadem, připravte si kvalitní obuv a pokrývku hlavy.


Na závěr bychom Vám na náš tým DOVOLENA.CZ přibalili několik užitečných rad a doporučení:

Ostrov Sal: pokud rádi poznáváte místní kulturu, vyberte si hotel na jihu ostrova poblíž městečka Santa Maria, kde se nachází i restaurace a obchody. Z toho důvodu můžete zvolit i stravování formou polopenze nebo jen snídaně. Pokud si vyberete hotel dál od města, rozhodně si připlaťte za all inclusive.  Doprava taxíky do města není drahá, ale hotelové ceny nejsou právě lidové. Jen za vodu byste utratili možná více než za all inclusive. V městečku Santa Maria se nacházejí i městské hotely, ale doporučujeme volit raději plážové resorty.

Ostrov Boa Vista: ostrov Boa Vista je klidnější, nachází se zde jen několik málo plážových resortů, takže není příliš z čeho vybírat. Ať zvolíte kterýkoliv z nich, chybu neuděláte. Zde opět doporučujeme stravování formou all inclusive, protože město s obchody a restauracemi je celkem daleko. Ostrov Boa Vista doporučujeme hlavně těm, kdo touží po ničím nerušeném odpočinku na nekonečné prázdné pláži.
 


 
Splňte si svůj sen a oddejte se relaxaci a odpočinku na některém z Kapverdských ostrovů.

Hlavní město: Praia

Úřední jazyk: portugalština

Používané jazyky: portugalská kreolština

Časový posun: GMT – 1

Orientační délka letu z ČR: 6,5 hodiny

Měna: Kapverdské escudo

Vízum:
ano

Doba vyřízení: 10 - 20 pracovních dnů

Cestovní doklad pro občana ČR:
ke vstupu na Kapverdy je vyžadován cestovní pas, platný 6 měsíců po návratu a vízum
 

Zdravotní informace: očkování není povinné
doporučené očkování: 
žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou
hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
- další informace naleznete zde


Důležitá tel. čísla:

 • policie 132
 • nemocnice – 130
 • hasiči - 131
 • kriminální služba – 800 11 34


Svátky v zemi:

 • 1. leden - Nový rok

 • 20. leden - Den národních hrdinů

 • 1. květen - Den práce

 • 5. červenec - Den nezávislosti

 • 15. srpen - Den národní patronky

 • 1. listopad - Den všech svatých

 • 25. prosinec - Vánoce

   

  Počasí na Kapverdských ostrovech:

měsíc 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
teplota vzduchu 22°C 23°C 23°C 24°C 25°C 26°C 28°C 27°C 26°C 24°C 23°C 23°C
teplota vody 22°C 22°C 23°C 23°C 24°C 24°C 25°C 25°C 25°C 24°C 23°C 22°C
měsíční srážky 2mm 1mm 2mm 1mm 1mm 1mm 1mm 172mm 41mm 16mm 2mm 1mm

 

Všeobecné informace

Kapverdské ostrovy v Atlantickém oceánu na severozápadě Afriky tvoří 15 ostrovů, které leží jeden vedle druhého jako perly na náhrdelníku. Devět z ostrovů je obydleno, zbylých šest zůstává bez civilizace. Bizardní horské krajiny a sopečné vrcholy, ale také fantastické pláže a ideální teploty (v průměru 22 až 29°C), lákají na ostrovy celoročně turisty z celého světa. Kapverdské ostrovy jsou rájem na zemi pro ty, kteří hledají místo k odpočinku, sportu, nebo procházkám po nekonečných plážích. Ostrovy mají co nabídnout jak dobrodruhům, tak i „plážovým povalečům“.

Koupání, rybaření, cykloturistika, turistika, pouštění draků, plachtění, surfování nebo potápění, vše co vás napadne, je možné na Kapverdách splnit. Ne bezdůvodně jsou Kapverdy považovány za jedno z nejlepších míst na surfování na světě. Stále vanoucí pasáty dělají zejména z ostrovů Sal a Boavista ideální místo pro milovníky tohoto sportu. Ostrovy jsou také oblíbeným cílem turistů, kteří sem jezdí pozorovat delfíny a velryby. Ani příznivci potápění nebudou na ostrovech zklamáni. Čistá voda s příjemnou teplotu mezi 21 až 25°C, bohatý podmořský svět, rozmanité ryby (murény, pilouni) i mořské želvy. 

  

Turistické lokality

Ostrov Sal
Turisticky nejznámější ostrov s mezinárodním letištěm (veškeré lety z Evropy jsou směrovány na tento ostrov). Sal je nejstarším ostrovem a byl zformován před 50 miliony lety při erupci vulkánu, který již v současné době není aktivní. Ostrov je většinou plochý s dlouhými plážemi s jemným bílým pískem a azurovou vodou. Nejznámějším městem je Santa Maria, centrum veškerého dění. Ostrov nabízí široké možnosti sportovního vyžití – surfování, potápění, sportovní rybaření.

Ostrov Boavista
Třetí nejmenší z Kapverdských ostrovů se pyšní nejkrásnějšími plážemi celého souostroví. Turistický ruch zde není ještě tak rozvinutý jako na sousedním ostrově Sal, který je vzdálen pouhých 15 minut letu, Boavista tak láká především milovníky nedotčených míst, kteří chtějí trávit čas na osamocených plážích. V okolních vodách můžete při troše štěstí spatřit mořské želvy. Stojí za to navštívit písečné duny a samozřejmě i nádherné pláže s jemným pískem.

Místní kuchyně  

Kapverdská kuchyně je ovlivněna velmi suchým podnebím. Jedinými potravinami dostupnými v dostatečném množství jsou zde ryby, kukuřice a koření, které jsou tedy základem místní kuchyně. Národní jídlem je cachupa (kaše z rýže a fazolí, s klobásou, rybou nebo jiným masem). Za ochutnání stojí místní humři (humři zde váží až 5 kg a upravují se na grilu nebo se dusí v omáčce z rajčatového protlaku, česneku a cibule). Zdejší pivo vařené pod dánskou licencí je velmi aromatické. Specialitou Kapverdských ostrovů je Grogue (alkoholický nápoj z cukrové třtiny).

Tipy na výlety

Sal Rei - Přístavní město se pyšní pozůstatky portugalské středověké pevnosti vévody z Braganzy. Pláž Chave leží jižně od Sal Rei a je jednou z nejkrásnějších pláží na celých ostrovech

Pozorování žel - Ostrov Boa Vista je vědci považován za místo, kde se nachází čtvrtá největší populace želv na celém světě. Milovníci těchto tvorů se sem proto každoročně sjíždějí za účelem jejich ochrany i pozorování.

Buracona - Mořská lávová jezírka Buracona, nazývaná též Mořské oko. Moře vymlelo v lávové vyvřelině jezero o hloubce několika desítek metrů. V závislosti na přílivu a na velikosti vln se tento přírodní bazén naplňuje a vyprazdňuje. Pokud nejsou velké vlny, je možno se na Buraconě i vykoupat.

Monte Grande - Portugalsky Velká hora je nejvyšší horou ostrovu Sal. Na pláni obklopující horu není vzácností spatřit fata morganu. V okolní krajině se můžete setkat s pasáky dobytka, kteří hledají pro svůj dobytek ve vyprahlé pustině kousek něčeho zeleného, čím by mohli svá zvířata nakrmit.

Kráter Pedra de Lume - Kráter Pedra de Lume má v průměru 500 m. Při vývoji ostrova se zde zachytilo větší množství slané mořské vody, v průběhu let se voda vysušila a ve vyhaslém kráteru zbyla pouze sůl, kterou začali místní obyvatelé zhruba v 18. století těžit. Byla zde zřízena také lanovka, kterou se vytěžená sůl svážela dolů z kráteru a poté dále transportovala. Byla zde vytvořena solná jezírka, přístupná pro turisty.
Změnit výběr