Letiště Ostrava

Letiště Ostrava

 

Letiště Leoše Janáčka Ostrava (do prosince 2006 Letiště Ostrava-Mošnov) je veřejné mezinárodní letiště. Nachází se 20 km jihozápadně od Ostravy mezi obcemi Mošnov, Albrechtičky a Petřvald.


Podrobné informace o letišti najdete na oficiálních stránkách zde.
 
 

Poloha letiště

GPS: 49°41'46.39"S, 18°07'12.30"V Zvětšit mapu


Doprava na letiště vlastním autem

Doprava vlastním automobilem pro vás bude jistě nejrychlejší a nejpohodlnější. Přemýšlíte, jak se na vybraná letiště pohodlně dopravit? Můžete si trasu naplánovat pomocí nástroje Plánovač tras.
 

 

Naplánovaná trasa Praha - letiště Karlovy Vary 361 km 3 hodiny, 36 minut
Naplánovaná trasa Brno - letiště Karlovy Vary 158 km 1 hodina, 50 minut
Naplánovaná trasa Plzeň - letiště Karlovy Vary 451 km 4 hodiny, 58 minut
Naplánovaná trasa Bratislava - letiště Karlovy Vary 281 km 2 hodiny, 53 minut

ParkováníLetiště Leoše Janáčka Ostrava nabízí parkování na parkovištích P1, P3 a P4.


Parkoviště P1 se nachází před odbavovací halou a je určeno především pro krátkodobé parkování. Cestující zde mají k dispozici 104 parkovacích míst, z toho 10 míst pro imobilní cestující. Parkoviště je vybaveno samoobslužným závorovým systémem. Jeden platební automat je umístěn v prostorách odletové haly a druhý v prostorách meeting pointu.


Parkoviště P3 je určeno pro dlouhodobé parkování a nachází se přibližně 5 minut pěší chůze od odletové haly. Kapacita parkoviště je 120 míst. Parkoviště je vybaveno samoobslužným závorovým systémem. Platební automat je umístěn v prostoru parkoviště P3.


Parkoviště P4 se nachází 
naproti parkoviště P3, přibližně 3 minuty pěší chůze od odletové haly. Platební automat je umístěn v prostoru parkoviště. Cestující je povinen si po zaparkování automobilu nechat vystavit automatickou pokladnou doklad o zaplacení, který viditelně umístí za čelním sklem vozidla.


Na všech parkovištích je cestující povinen bezpečně zajistit své vozidlo, parkoviště nejsou hlídaná.

 

 

 
`