Hlavní stránka Dovolená Bulharsko 2020 Dovolená Bulharsko - Primorsko

Dovolená Bulharsko - Primorsko

Z malé rybářské vesničky se Primorsko postupně proměnilo ve vyhledávané turistické letovisko, kde zažijete dokonalou dovolenou v Bulharsku.

Primorsko se pyšní se jednou z nejdelších a nejkrásnějších pláží bulharské riviéry, najdete tu také množství kaváren, hospůdek a dalších míst k odpočinku. Nedávno zde byl vybudován také aquapark, kde s dětmi strávíte aktivní den plný zábavy.

Naplánujte si dovolenou v Primorsku!

Perfektní dovolenou v Bulharsku v Primorsku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká - od apartmánů, rodinných hotelů a až po v luxusní all inclusive resorty.

Počasí

Základní informace

  • Stát: Bulharsko
  • Jazyk: bulharština
  • Používané jazyky: turečtina, angličtina, ruština
  • Měna: bulharský lev
  • Časové pásmo: GMT + 2
  • Hlavní město: Sofie
  • Orientační délka letu z ČR: 2 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: +359
  • Napětí el. proudu: 220 V

Proč jet do Bulharska do Primorska

Proč jet na dovolenou do Primorska

Letovisko Primorsko se rozkládá při pobřeží Černého moře, asi 60 kilometrů od města Burgas, kam si odsud můžete udělat příjemný výlet.

Najdete tady dvě pláže – severní a jižní. Jižní pláž je oblíbená hlavně u rodin s dětmi, protože tu většinou bývá klidná voda, na severní si naopak můžete užít i dovádění ve vlnách.

Co dělat je tu však i mimo pláže. Udělejte si výlet do přírodní rezervace u řeky Ropotamo, navštivte velký aquapark nebo zkuste lekce potápění. Do letoviska, mimořádně oblíbeného u Čechů, seženete levnou dovolenou, které ale stojí za všechny prachy.

Počasí v Primorsku

Počasí v Primorsku

Oblíbené letovisko Primorsko slibuje příjemné letní počasí v období od června do konce září. Tohle počasí uvítají především rodiče s malými dětmi nebo senioři, i když si tu užijí slunečné a horké dny, nemusí mít obavy z úmorných veder.

Teploty vzduchu se v létě většinou pohybují kolem 29 °C, moře je příjemně teplé a prší tu jen sporadicky. Na jaře tu musíte počítat s nižšími teplotami, ty ale budou ideální k zajímavým výletům. výletům.

Tipy na výlety v Bulharsku v letovisku Primorsko

Tipy na výlety

Rezervace Ropotamo

Přírodní rezervace Ropotamo nabízí projížďky motorovým člunem po stejnojmenné řece, při které můžete obdivovat obří lekníny, vzrostlé duby a buky a plazivé liány. Při projížďce lze spatřit i malé želvy nebo vodní hady. Za návštěvu stojí i mokřady a mokré louky plné rostlin.

Přírodní rezervace Perla

Přírodní rezervace chránící oblast písečných dun se v úzkém pásu táhne letoviskem Primorsko. Duny zde dosahují bezmála 20 metrů a vytváří tak neobyčejnou podívanou. Kromě toho je zde k vidění mnoho vzácných rostlin i ohrožených druhů obojživelníků a plazů.

Město Sozopol

Město, kterému se přezdívá „město malířů a rybářů“, nabízí turistům mnoho zajímavých barů, kaváren a hospůdek. Kulturní život tu mají velmi bohatý, konají se zde festivaly hudby a divadla i koncerty pod širým nebem. Proč si během dovolené neudělat čas i na výlet za kulturou?

Beglik Taš

Pouze pár kilometrů od letoviska Primorsko se nachází thrácká megalitická svatyně Beglik Taš. Zrakům veřejnosti byla svatyně po dlouhá léta skryta, od roku 2003 ji však turisté mohou běžně obdivovat. Stačí krátká procházka a z hotelu se rázem přesunete do daleké minulosti.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou nejen ve Středomoří

Bulharsko je ideáním místem pro rodinnou dovolenou u moře. V okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:


Nejprodávanější hotely v Primorsku


Nejlépe hodnocené hotely Primorsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Bulharska do Primorska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.