Hlavní stránka Dovolená Bulharsko 2021 Dovolená Bulharsko - Slunečné pobřeží

Dovolená Bulharsko - Slunečné pobřeží

Slănčev Brjag, u nás známé jako Slunečné pobřeží, je největší pobřežní letovisko v Bulharsku a leží asi 40 kilometrů severně od města Burgas.

Nádherné pláže s jemnými písečnými přesypy, které se zvolna svažují do moře, příjemné klima a blízkost historického Nesebaru jsou asi těmi největšími důvody, proč si naplánovat letní dovolenou právě na Slunečném pobřeží. Pobyt si zde ale můžete zpestřit také projížďkou na koni, jízdou na nafukovacích člunech, vodních lyžích, windsurfingem nebo plážovým volejbalem.

Naplánujte si dovolenou v Bulharsku!

Rodinnou dovolenou v Bulharsku na Slunečné, pobřeží můžete pořídit levně a za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká - od apartmánů, rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.
 

Počasí

Dnes
16°C
Vítr: 4 m/s VSV
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
16°C 17°C 17°C 18°C 20°C 23°C

Základní informace

  • Stát: Bulharsko
  • Jazyk: bulharština
  • Používané jazyky: turečtina, angličtina, ruština
  • Měna: bulharský lev
  • Časové pásmo: GMT + 2
  • Hlavní město: Sofie
  • Orientační délka letu z ČR: 2 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: +359
  • Napětí el. proudu: 220 V

Proč jet do Bulharska na Slunečné pobřeží

Proč jet na dovolenou do Primorska

Na Slunečném pobřeží najdete možná vůbec nejoblíbenější pláž v celém Bulharsku. Široká pláž s jemným pískem měří asi osm kilometrů a je přirozeně rozdělena na severní a jižní část, což ocení turisté všeho druhu.

Na jižní části si milovníci nočního života najdou bary, restaurace i diskotéky, kde to žije. Severní část je klidnější a vhodná pro rodiny s dětmi. Svoje si tu bez problému najdou také vyznavači aktivní dovolené, ti mohou zkusit vodní sporty nebo navštívit města Nesebar nebo Burgas.

Počasí

Slunečné pobřeží nezískalo svůj název pro nic za nic. Během léta si zde užijete dostatek teplých slunečných dnů s teplotami kolem třicítky a nízkým výskytem srážek. I moře je zde krásně teplé, už v červnu má okolo 22 stupňů, během léta jeho teplota stoupá třeba až k 26 stupňům. Ideálními měsíci pro dovolenou plnou opalování a koupání jsou červenec a srpen.
Tipy na výlety v Bulharsku na Slunečném pobřeží

Tipy na výlety

Aquapark Action

Do rozlehlého Aquaparku Action se ze Slunečného pobřeží dostanete zdarma autobusem. Místo je ideálním tipem na výlet pro rodiče s dětmi. Nechybí tu bazény s mnoha tobogány, klouzačky, divoká řeka, vířivky ani plavecký bazén. Den plný zábavy je v tomto aquaparku zaručen.

Město Nesebar

Nesebar je jedním z nejstarších evropských měst. Stará část města je známá svými architektonickými památkami, množstvím restaurací i neopakovatelnou atmosférou. S pevninou a novou částí města ji spojuje 300 m dlouhý pás země. V nové části naleznete překrásnou písečnou pláž a mnoho hotelů.

Sunny Beach Luna Park

Slunečné pobřeží je ideálním letoviskem pro vaši rodinnou dovolenou, svědčí o tom také lunapark, kde si děti užijí neskutečnou legraci. Obrovské atrakce, hry, stánky s dárky i cukrovinkami zabaví ty nejmenší třeba i na celý den, tak jim udělejte radost a vyzkoušejte bulharskou pouť.

Archeologické muzeum v Burgasu

V archeologickém muzeu budete mít možnost na vlastní oči vidět exponáty staré i několik tisíc let. K nejstarším artefaktům patří kamenné nástroje, pazourky a kosti pocházející z neolitu nebo doby kamenné. Součástí muzea je také rekonstruovaná podoba thrácké hrobky z 13. století.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Bulharsko je ideáním místem pro rodinnou dovolenou u moře. Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na Slunečném pobřeží


 

 
Všechny zájezdy na Slunečné pobřeží


Nejlépe hodnocené hotely na Slunečném pobřeží za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Bulharska na Slunečné pobřeží od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.