Hlavní stránka Dovolená Bulharsko 2021 Dovolená Bulharsko - Zlaté Písky

Dovolená Bulharsko - Zlaté Písky

Jedním z nejnavštěvovanějších bulharských letovisek jsou oblíbené Zlaté Písky, které leží asi 20 km severně od města Varna. Svoje jméno si opravdu zaslouží, protože pobřeží v této oblasti se pyšní asi čtyřmi kilometry zlatavých pláží.

Naplánujte si dovolenou v Bulharsku!

Díky pozvolnému vstupu do moře je letovisko vhodné hlavně pro dovolené s dětmi. Ti nejmenší si navíc skvělou zábavu užijí také v místních aquaparcích plných atrakcí. V hotelech na Zlatých Píscích najdete bohatou nabídku sportovních aktivit a vychutnáte si tady tu nejlepší all inclusive dovolenou.


Počasí

Dnes
15°C
Vítr: 3,1 m/s VSV
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa
15°C 15°C 16°C 14°C 17°C 24°C

Základní informace

  • Stát: Bulharsko
  • Jazyk: bulharština
  • Používané jazyky: turečtina, angličtina, ruština
  • Měna: bulharský lev
  • Časové pásmo: GMT + 2
  • Hlavní město: Sofie
  • Orientační délka letu z ČR: 2 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: +359
  • Napětí el. proudu: 220 V

Proč jet do Bulharska do letoviska Zlaté Písky

Proč jet na dovolenou na Zlaté Písky

Zlaté Písky na pobřeží Černého moře nabízí turistům nádherné pláže, místy široké až sto metrů. Hotelové komplexy s bohatým all inclusive splní sny o krásné dovolené všem požitkářům a milovníkům dobrého jídla. V letovisku samozřejmě najdete i mnoho obchůdků, restaurací nebo stánků s výbornou zmrzlinou.

Především mladší návštěvníci ocení bary a diskotéky, kde můžou protancovat noc. Dětem zase nejvíce učarují velké aquaparky a senioři ocení pohodu na lehátku a odpočinek ve vodě. Na Zlatých Píscích v Bulharsku si svoji dovolenou užije každý.

Počasí na Zlatých Píscích

Počasí na Zlatých Píscích

Zlaté Písky na severu bulharské riviéry nabízí během hlavní sezóny ideální počasí plné slunce a vysokých teplot, které často přesahují třicet stupňů.

Teplota moře se během července a srpna šplhá i nad 25 °C, ale také ještě v září se pořád drží na příjemných hodnotách. Nejvíce deštivých dnů tu mají v květnu, směrem k letním měsícům srážek ubývá. Zima turisty do Bulharska příliš neláká, protože tu panují podobné podmínky jako u nás.

Tipy na výlety v Bulharsku v letovisku Zlaté Písky

Tipy na výlety

Klášter Aladža

Klášter založený v 5. století sloužil jako útočiště mnichů. Při archeologickém výzkumu hrobů v jeho okolí se našlo na 5 kg zlatých předmětů, tyto historické skvosty jsou uloženy v Přírodovědném muzeu ve Varně. Klášter leží asi 4 km od Zlatých Písků a je skvělým cílem projížďky na kole.

Město Varna

Varna je třetím největším městem v Bulharsku, jednou nejzajímavějších památek je tu Palác Evksinograd. Palác, který se stal letním sídlem panovníků, nechal postavit princ Alexandr Batenberský. Dnes je vládní budovou a také cílem mnoha turistů, kteří zde pořizují nádherné fotky.

Římské veřejné lázně

Ve Varně se nachází i komplex Římských veřejných lázní pocházející z druhého století. Ve svých dobách byla návštěva lázní důležitou součástí společenského života, prostory zároveň sloužily k atletickým závodům. Dnes jsou lázně, přesněji hradby této stavby, volně dostupné turistům.

Kamenný les Pobiti Kamani

Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Bulharsku je Kamenný les ležící asi 20 km od Varny. V tomto obrovské „lese“ budete obdivovat kamenné sloupy z jílu a vápence. Sloupy ve tvaru válce mají výšku až 8 m a jsou pozůstatkem z dob asi před 50 miliony lety, kdy zde bylo mořské dno.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Bulharsko je ideáním místem pro rodinnou dovolenou u moře. Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na Zlatých Píscích


 

 
Všechny zájezdy na Zlaté Písky


Nejlépe hodnocené hotely v Bulharsku na Zlatých Píscích za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Bulharska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na ostrov Kos s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.