Hlavní stránka

Dovolená Černá Hora 2021

Nádherné pobřeží Jaderského moře, písčité pláže, rozmanité pobřeží a sytě zelená barva olivových hájů, nejen to dělá z Černé Hory oblíbenou destinaci turistů z celého světa. Zejména regiony na pobřeží Středozemního moře, pohoří a přístavní města jsou ideální pro bezstarostnou dovolenou.

Pro milovníky přírody je Černá Hora rájem na zemi. Vysoké hory s jejich skrytými jezery, nekonečnými pastvinami a lesy, strmými vrcholy a rozmanitou faunou i flórou jsou stejně lákavé jako idylické zátoky a mělké laguny na kouzelném pobřeží Jaderského moře.

Naplánujte si dovolenou v Černé Hoře!

Perfektní dovolenou v Černé Hoře můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou. V letoviscích najdete krásné apartmány v soukromí, menší rodinné hotely, ale i luxusní hotely s programem all inclusive. V Černé Hoře si tak každý užije dovolenou, o jaké sní.

Nejoblíbenější hotely v Černé Hoře


Počasí

Dnes
23°C
Vítr: 1,1 m/s V
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
23°C 26°C 25°C 21°C 21°C 20°C 20°C

Základní informace

 • Stát: Černá Hora
 • Jazyk: srbština
 • Používané jazyky: albánština, chorvatština, bosenština, angličtina
 • Měna: euro
 • Časové pásmo: GMT + 1
 • Hlavní město: Podgorica
 • Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
 • Mezinárodní předvolba: + 382
 • Napětí el. proudu: 220 V, zástrčka typu C (eurozástrčka)

Proč jet na dovolenou do Černé Hory

Proč jet na dovolenou do Černé Hory

Kromě krásných pláží, na kterých si užijete dovádění ve vodě a opalování na lehátku, slibuje nádherné pobřeží Černé Hory ideální podmínky pro potápění, jachting, windsurfing nebo rybaření.

V létě se teplota vody pohybuje mezi příjemnými 21 a 25 stupni Celsia, což nahrává všem vodním sportům. Velkým lákadlem pro potápěče je množství potopených lodí, které se nacházejí pod hladinou při pobřeží Černé Hory.

Kromě vodních sportů si zde na své přijdou i příznivci cyklistiky, tenisu, plážového volejbalu, kanoistiky, v zimě pak dokonce i lyžaři.

Černá Hora je také bohatá na přírodní krásy. Najdete tu nádherné zálivy, hory, jeskyně, jezera i mnoho druhů rostlin. Dokonce tu objevíte olivovníky, jejichž stáří se odhaduje až na 2500 let.

Koho tolik neláká příroda, bude obdivovat unikátní architekturu, umělecké památky, pestrou kuchyni, světově proslulé víno a v neposlední řadě pohostinnost lidí, kteří dělají z Černé Hory ideální prázdninovou destinaci.

Černá Hora je poměrně snadně dostupným místem pro dovolenou, a to jak autem nebo autobusem, tak samozřejmě i letadlem. Letecky se z České republiky do Černé Hory dostanete už za hodinu a půl.

Příjemné jsou také ceny za ubytování v Černé Hoře, navíc si můžete vybrat z hotelů, které nabízejí také all inclusive, nebo z apartmánů, kde si stravu zajistíte sami. Za zájezd do Černé Hory ještě více ušetříte, pokud si vyberete z naší nabídky last minute dovolených.

Aktivní turisté na Černé Hoře ocení především nabídku vodních sportů i národní parky vhodné k dobrodružným výletům. Party přátel zamíří do rušnějších letovisek, kde najdou vyhlášené podniky, a rodiny s dětmi si užijí poklidnou dovolenou v Černé Hoře strávenou na krásných plážích s pozvolným vstupem do moře.

Černá Hora je perfektní destinací pro každého. Tak si sem i vy naplánujte svoji letní dovolenou.

Počasí a podnebí v Černé Hoře

Počasí a podnebí v Černé Hoře

Černá Hora leží ve středomořském pásmu a jsou pro ni typická dlouhá suchá léta a mírné a krátké zimy. V letních měsících se pohybují průměrné denní teploty kolem 29 °C, je většinou slunečně a srážky se objevují minimálně. Výjimkou v létě nejsou ale ani teploty nad 30 °C.

Slunečné dny v letních měsících panují mnohdy i 2 měsíce bez přestávky. Teplota moře se v létě pohybuje kolem příjemných 25 °C.

Na horách v zimě panuje subalpinské klima s velkým množstvím sněhu, proto můžete do Černé Hory vyrazit nejenom v létě k moři, ale také v zimě lyžovat.

V přímořských oblastech zase na podzim a v zimě nejvíce prší.

Černohorská kuchyně

Místní kuchyně

Černohorská kuchyně je zajímavou směsicí rakouské, maďarské, řecké a turecké kuchyně. Mezi nejoblíbenější pokrmy zde patří Pasulj, mleté maso a rýže v zelných listech, plněné papriky Punjene a samozřejmě Ćevapčići nebo Pljeskavica.

Na pobřeží jsou typickým pokrmem ryby a mořské plody. Místní obyvatelé říkají, že ryba musí vždy plavat třikrát. Nejprve v moři, poté v oleji a nakonec ve víně. A tak jsou ryby připravovány na olivovém oleji s bylinkami a při konzumaci bohatě zalévány místním vínem

Vína pocházejí převážně z vinice Cernovsko Polje. Populární je v Černé Hoře také hroznová pálenka Hora, milovníci piva by neměli zapomenout ochutnat značku Niksicko Pivo.

Tipy na výlety v Černé Hoře

Tipy na výlety v Černé Hoře

Záliv Boka Kotorská

Nádherná Boka je největším přírodním zálivem na jihu Jaderského moře. Záliv se zařezává do krasového pohoří, které se odráží na hladině moře a vytváří nádherný pohled, obzvláště když jsou horské vrcholky ještě pokryté sněhem. Záliv, až neuvěřitelně připomínající severské fjordy, je tvořen dvěma dílčími zálivy, z nichž každý je dále členěn na zálivy menší.

Národní park Skadarské jezero

Národní park, jehož hlavní část tvoří sladkovodní krasové jezero, leží na hranici Černé Hory a Albánie.
V jezeře žije více než 30 zajímavých druhů ryb, v jeho okolí pak na 250 druhů ptáků. Návštěvu národního parku můžete spojit s koupáním v jezeře, procházkami krásnou přírodou, nebo projížďkou po několika zdejších cyklostezkách.

Hlavní město Podgorica

Největší město Černé Hory nabízí turistům zajímavé památky, kterých se však bohužel kvůli bombardování během válek nedochovalo tolik. Přesto ale v historickém centru nazývaném jako Stara Varoš naleznete třeba známou hodinovou věž Sahat-Kula nebo Starou radnici. Za zmínku stojí i zdejší mešita z 16. století nebo rezidence bývalého prezidenta Tita.

Město Budva

Budva je přímořské městečko a jedno z hlavních prázdninových letovisek Černé Hory plné hotelů a apartmánů. Má krásné, písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody, což ocení především rodiny s dětmi. V historickém centru Budvy se můžete v hradních uličkách příjemně projít, nasát vůni moře a ryb. Za návštěvu stojí krásný katolický kostel sv. Ivana, Stari Grad i umělecké muzeum.

Všeobecné informace o Černé Hoře

Černá Hora jako samostatný stát Černá Hora je malým státem v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Jejími sousedními státy jsou Albánie, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko a Srbsko. Černá Hora je hornatou oblastí, které dominují Dinárské hory s vrcholky přesahujícími i 2500 metrů. Proto sem turisté míří na dovolenou nejenom v létě ale i v zimě za lyžováním.

Černá Hora jako samostatný stát vznikla teprve k 1. červnu 2006. V zemi žije zhruba 625 tisíc obyvatel, hlavním a největším městem je Podgorica.

Vízum do Černé Hory

Do Černé Hory je občanům České republiky umožněn vstup a pobyt do 90 dnů bez víza, pouze s platným cestovním dokladem, pokud se jedná o cesty za nevýdělečným účelem či v případech tranzitu. K cestě do Černé Hory lze využít platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

Čeští občané tak mohou vstupovat a tranzitovat přes Černou Horu do 30 dnů s platným občanským průkazem nebo jiným dokladem, na základě kterého lze jednoznačně potvrdit jejich identitu a občanství.

Více informací o vstupních formalitách do Černé Hory

Zdravotní informace / očkování

K návštěvě Černé Hory není povinné žádné speciální očkování.

Další informace o zdravotní péči v Černé Hoře naleznete na webových stránkách www.mzv.cz.

Důležitá telefonní čísla:

 • Jednotný záchranný systém (bezplatná celoevropská linka tísňového volání): 112
 • Policie: 122
 • Hasiči: 123
 • Rychlá zdravotní pomoc: 124

Státní svátky v Černé Hoře:

 • 1. – 2. leden – Nový rok
 • 6. – 8. leden – Pravoslavné Vánoce
 • duben – Velikonoce (pohyblivý svátek)
 • 1. květen – Svátek práce
 • 21. květen – Den Černohorské nezávislosti
 • 13. červenec – Národní den neboli Den státnosti
 • 1. listopad – Svátek všech svatých
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Černá Hora nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely a apartmány v Černé Hoře za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Černé Hory od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Černé Hory s odlety z Prahy, Brna, Ostravy a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.