Hlavní stránka Dovolená Chorvatsko 2021 Dovolená Chorvatsko - ostrovy

Dovolená Chorvatsko - ostrovy Krk, Pag, Rab, Hvar, Korčula

Oblíbené Chorvatsko se pyšní hned několika stovkami ostrovů a ostrůvků, jejichž přesný počet prý nevědí ani sami Chorvaté. Jedno je ale jisté, chorvatské ostrovy nabízí dokonalé podmínky pro strávení perfektní dovolené u moře. Užijete si tu ruch přímořských městeček i romantiku na odlehlých plážích.

V místních restauracích si pochutnáte na rybách nebo mořských specialitách a stoprocentně si oblíbíte zdejší srdečné obyvatele.

Naplánujte si dovolenou do Chorvatska na ostrovy!

Perfektní dovolenou na ostrovech v Chorvatsku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.


Počasí

Dnes
24°C
Vítr: 2,2 m/s VJV
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
24°C 25°C 23°C 25°C 25°C 23°C 21°C

Základní informace

  • Stát: Chorvatsko
  • Jazyk: chorvatština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  • Měna: chorvatská kuna
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Záhhřeb
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 385
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Chorvatska na ostrovy

Proč jet na dovolenou na chorvatské ostrovy

Největším chorvatským ostrovem je Krk, na který míří turisté za historickými památkami i dlouhými písčitými nebo oblázkovými plážemi.

Za zmínku učtitě stojí ostrov Ráb, hornatý ostrov s největších počtem písečných pláží na Jadanu. Oblíbený je především milovníky vodních sportů všeho druhu a jachtaři.

Klidnější ostrov Pag je oblíbený u zamilovaných párů, často sem ale míří i rodiny s malými dětmi. Jeho výhodou je snadná dopravní dostupnost, neboť je s pevnonou spojen mostem.

Pro někoho možná méně známý ostrov Dugi Otok vyhledávají především nadšenci do vodních sportů a potápěči, zajímavostí je, že do zdejších zálivů často zavítají i přátelští delfíni.

Každý z chorvatských ostrovů je takovým malým rájem, kde si i vy užijete dovolenou bez jediné chybičky. Tak si vyberte naší bohaté nabídky zájezdů do krásných hotelů a apartmánů, kde si můžete objednat polopenzi nebo all inclusive.

Počasí na ostrovech v Chorvatsku

Počasí na chorvatských ostrovech

Na ostrovech v Chorvatsku panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Proto ostrovy nabízí turistům příjemné teploty a vysoký počet slunečných dnů. Přičemž okolí ostrova Hvar patří mezi nejslunnější oblasti Chorvatska.

Teploty na chorvatských ostrovech bývají o něco málo nižší než na pevnině, i tady ale v hlavní sezóně šplhají nad 30 °C. Největší letní horka pak činí snesitelnějšími mírné větříky.

Na ostrovech je také větší sucho než ve vnitrozemí. Moře bývá v létě vyhřáté na 25 stupňů, takže má ideální teplotu na koupání.

Tipy na výlety v Chorvatsku na ostrovech

Tipy na výlety

Hvar

Hvar je čtvrtým největším ostrovem v jadranském souostroví a leží ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů. Je přezdíván jako ostrov slunce, protože je nejslunnějším místem v celém Chorvatsku. Průzračné vody obklopující ostrov jsou rájem všech potápěčů.

Korčula

Na ostrově Korčula budete okouzleni spojením nádherné přírody, dávné historie a starých tradic i moderních prvků. Koupat se můžete na oblázkových plážích a v malebných zátokách, které omývají vody Jadranu. Nevynechejte tu ani oblíbené vodní sporty.

Mljet

Nejzelenější ostrov celého Jadranu, to je turisty oblíbený Mljet. Až 72 procent plochy ostrova tvoří lesy, převážné borové, ale i dubové nebo cedrové. Na severozápadní části ostrova se rozkládá také národní park, jehož součástí jsou dvě jezera.

Krk

Ostrov Krk si díky nádherným plážím s pozvolným vstupem do moře oblíbily především rodiny s dětmi. Důvody pro návštěvu si ale najde snad každý. Jedním z nich jsou historické památky, například kostelík svatého Donata u Punatu nebo klášter Košljunu u Punatu.
Proč je do Chorvatska

Dále v Chorvatsku doporučujeme

Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

Pokud si pro svoji dovolenou vyberete Chorvatsko, nudit se rozhodně nebudete.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Chorvatsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejprodávanější hotely a apartmány na ostrovech v Chorvatsku


Nejoblíbenější hotely a apartmány na chorvatských ostrovech za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Chorvatska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky ubytovní, autobusových i leteckých zájezdů do Chorvatska. Odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;