Hlavní stránka Dovolená Chorvatsko 2021 Dovolená Chorvatsko - Jižní Dalmácie

Dovolená Chorvatsko - Jižní Dalmácie

Poměrně úzký pás chorvatského pobřeží táhnoucí se od města Ploče na severu až po hranice s Černou Horou se nazývá Jižní Dalmácie.

Střediskem oblasti je město Dubrovník, přezdívané též jako Perla Jadranu, jehož historické centrum je pod ochranou organizace UNESCO. V oblasti najdete poloostrov Lapad, zelený drahokam, ráj borovic, cypřišů a olivovníků. Jižní Dalmácie nabízí samozřejmě i bezpočet krásných, převážně oblázkových pláží, lákajících k odpočinku.

Naplánujte si dovolenou do Chorvatska do Jižní Dalmácie!

Perfektní dovolenou v Jižní Dalmácii můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.


Počasí

Dnes
25°C
Vítr: 1,9 m/s VSV
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
25°C 28°C 28°C 29°C 27°C 27°C 26°C

Základní informace

  • Stát: Chorvatsko
  • Jazyk: chorvatština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  • Měna: chorvatská kuna
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Záhhřeb
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 385
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky

Proč je do Jižní Dalmácie

Proč jet na dovolenou do Jižní Dalmácie

Jižní Dalmácie je asi nejrozmanitější oblastí v celém Chorvatsku.

Nachází se tu po Istrii druhý největší poloostrov – hornatý Pelješac, úrodná oblast okolo delty řeky Neretvy, malé ostrovy i členité pobřeží.

Jedním z největších turistických lákadel jsou samozřejmě oblázkové pláže a nádherně čistá voda, která bývá díky příznivému počasí vyhřátá na vysoké teploty.

V útulných hotýlcích i romantických apartmánech, kde se o vás dokonale postarají milí majitelé, zažijete dovolenou vašich snů. Vybírejte z našich výhodných nabídek a poznejte tu pravou krásu Jižní Dalmácie.

Počasí v Jižní Dalmácii

Počasí v Jižní Dalmácii

V Jižní Dalmácii je klasické středomořské podnebí s teplým a suchým létem a mírnou zimou.

V letní sezóně si tu užijete vysoké teploty přesahující třicítku, voda se ohřívá i nad 24 °C. Pro toto období je také typické minimum dešťových srážek.

Perfektními měsíci pro vaši dovolenou budou také květen a září, přičemž na podzim tu bývá o cca 2 stupně tepleji než na jaře a po létě je ještě příjemně vyhřátá voda v moři. Navíc tu bývá méně lidí a užijete si tu nejenom koupání. Příjemné teploty v tomto období totiž přímo vybízí k podnikání výletů na zajímavá místa a za památkami.

Tipy na výlety v Jižní Dalmácii

Tipy na výlety

Město Dubrovník

Historické jádro Dubrovníku pochází z období rekonstrukce města po zemětřesení v roce 1667. Od roku 1979 je Dubrovník organizací UNESCO zařazen na seznam kulturního dědictví. Při návštěvě Perly jižní Dalmácie si užijete nákupy i krásnou procházku po hradbách pevnosti.

Poloostrov Pelješac

Poloostrov Pelješac nacházející se v Jižní Dalmácii si získal přízeň turistů zásluhou krásné přírody i malých městeček. Čekají tu krásné pláže a malebné zátoky, kde zažijete ty nejkrásnější západy slunce. Pelješac je také proslavený výbornými červenými víny.

Město Ston

Městečko Ston se proslavilo především těžbou soli, která tu má dlouhou tradici. Sůl je zde získávána ze salin. I když už produkce není tak velká jako před lety, tento průmysl tu má pořád svoje místo. Z památek je nejvýznamnější dochované městské opevnění.

Bosna a Hercegovina

Z Jižní Dalmácie můžete podniknout zajímavý výlet do státu Bosna a Hercegovina, kde najdete historická městečka i přírodní zajímavosti. Za návštěvu stojí třeba Kravické vodopády na řece Trebižat. Pod 28 metrů vysokými vodopády se můžete i vykoupat.
Proč jet na dovolenou do severní Dalmácie

Dále v Chorvatsku doporučujeme

Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

Pokud si pro svoji dovolenou vyberete Chorvatsko, nudit se rozhodně nebudete.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Chorvatsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejprodávanější hotely a apartmány v Jižní Dalmácii v Chorvatsku


Oblíbené hotely a apartmány v Jižní Dalmácii v Chorvatsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Chorvatska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky ubytovní, autobusových i leteckých zájezdů do Chorvatska. Odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;