https://www.dovolena.cz/chorvatsko/severni-dalmacie
Hlavní stránka Dovolená Chorvatsko 2021 Dovolená Chorvatsko - Severní Dalmácie

Dovolená Chorvatsko - Severní Dalmácie

Severní Dalmácií se nazývá oblast kolem města Zadar. Tato turisticky vyhledávaná lokalita tvoří specifickou část Chorvatska, kde se nachází hned tři národní parky, města s dlouhou historií i souostroví Kornati.

Okuste zdejší typickou atmosféru, poznejte specifika středomořského života a nechejte se zlákat vyhlášenými letovisky, jakými jsou Vodice, Biograd, Primošten nebo Zaton. Na těchto místech prožijete perfektní letní dovolenou v Chorvatsku.

Naplánujte si dovolenou do Chorvatska do Severní Dalmácie!

Perfektní dovolenou v Severní Dalmácii můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.


Počasí

Dnes
25°C
Vítr: 2,4 m/s VJV
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
25°C 27°C 26°C 28°C 27°C 25°C 24°C

Základní informace

  • Stát: Chorvatsko
  • Jazyk: chorvatština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  • Měna: chorvatská kuna
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Záhhřeb
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 385
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky

Proč jet na dovolenou do severní Dalmácie

Proč jet na dovolenou do Severní Dalmácie

V Severní Dalmácii objevíte nádherná letoviska ukrývající oblázkové pláže lemované borovými lesíky a průzračně čisté moře.

Pokud vás ale neužije na celodenní opalování a nicnedělání, vyzkoušejte některý z vodních sportů, například vodní lyže nebo parasailing.

Za krásami přírody se můžete vydat do národních parků. Kaňony v parku Paklenica, vodopády na řece Krka i severodalmatské ostrovy Kornati vám ukážou tu nejkrásnější tvář chorvatské přírody.

Večery pak můžete trávit procházkami po pláži nebo městskými uličkami, kde určitě narazíte na vyhlášenou zmrzlinu nebo na restaurace a stánky s mořskými specialitami.

Počasí v Severní Dalmácii

Počasí v Severní Dalmácii

V Severní Dalmácii panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Proto v Severní Dalmácii mají příjemné teploty od jara až do podzimu.

Už v květnu jsou průměrné teploty vzduchu i vody nad 20 °C. Nejtepleji je tu ale v létě, kdy panuje slunečné počasí s teplotami okolo třicítky, moře může mít až 26 stupňů.

V září začínají teploty pozvolna klesat, stále se tu ale drží na krásných 28 stupních a i voda je pořád prohřátá na 24 stupňů.

Tipy na výlety v severní Dalmácii

Tipy na výlety

Národní park Kornati

Severodalmátský národní park Kornati se skládá ze 150 větších i menších ostrovů a ostrůvků. Jméno dostal podle Kornatu, největšího ostrova celého souostroví. Kvůli neobyčejným přírodním krásám byly Kornati vyhlášeny roku 1980 národním parkem.

Město Šibenik

Historické město Šibenik se chlubí velkým přístavem i nádherným historickým centrem. Navštívit tu můžete až dvě desítky kostelíků a čtyři městské pevnosti. Významnou památkou je také katedrála sv. Jakuba patřící na seznam světového kulturního dědictví UNESO.

Národní park Krka

Národní park Krka tvoří soustava kaskád, peřejí a vodopádů, pod kterými se je možné i koupat. Nejvyhledávanější jsou Skradinské vodopády, k nimž si můžete udělat příjemnou procházku po naučných stezkách, kde se dozvíte o zdejší bohaté fauně a flóře.

Město Zadar

Zadar představuje srdce celé severní Dalmácie. Na turisty tu čeká koupání v průzračně čisté vodě, ale i historické památky. K těm nejznámějším patří kostel sv. Donáta, antické fórum nebo katedrála sv. Anastázie. Najdete tu i jeden světový unikát – mořské varhany.
Proč je do Chorvatska

Dále v Chorvatsku doporučujeme

Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

Pokud si pro svoji dovolenou vyberete Chorvatsko, nudit se rozhodně nebudete.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Chorvatsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely a apartmány v Severní Dalmácii v Chorvatsku


Nejlépe hodnocené hotely a apartmány v Severní Dalmácii v Chorvatsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Chorvatska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky ubytovní, autobusových i leteckých zájezdů do Chorvatska. Odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;