Hlavní stránka Dovolená Chorvatsko 2021 Dovolená Chorvatsko - Střední Dalmácie

Dovolená Chorvatsko - Střední Dalmácie

Jako Střední Dalmácie je označována oblast v Chorvatsku kolem Splitu včetně ostrovů Brač a Hvar. Návštěvníci zde objeví bezpočet ostrovů a idylické malé pláže, staré rybářské přístavy i ruiny římských staveb.

Okuste zdejší typickou atmosféru, poznejte specifika středomořského života a nechejte se zlákat vyhlášenými letovisky, jakými jsou Vodice, Biograd, Primošten nebo Zaton. Na těchto místech prožijete perfektní letní dovolenou v Chorvatsku.

Naplánujte si dovolenou do Chorvatska do Střední Dalmácie!

Perfektní dovolenou ve Střední Dalmácii můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.


Počasí

Dnes
23°C
Vítr: 2 m/s
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
23°C 25°C 24°C 24°C 24°C 22°C 21°C

Základní informace

  • Stát: Chorvatsko
  • Jazyk: chorvatština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  • Měna: chorvatská kuna
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Záhhřeb
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 385
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky

Proč jet na dovolenou do střední Dalmácie

Proč jet na dovolenou do Střední Dalmácie

Střední Dalmácie patří mezi turisticky oblíbené oblasti v Chorvatsku. Pobřeží je tu členité s mnoha romantickými zátokami, za nimi se tyčí horská hradba.

Pohled na tuto nádheru až bere dech. S dechem možná budete mít trošku problém, i pokud se do hor vydáte na túru, věřte ale, že pohled, který se vám odsud naskytne, za to stojí.

Největším městem Střední Dalmácie je Split, kde strávíte den procházkami v příjemných uličkách a obdivováním místního umění, kultury i historie. Z této oblasti ale můžete podnikat i spoustu dalších výletů na zajímavá místa Chorvatska.

Národní park Krka s překrásnými vodopády, historické město Šibenik i Sinj, kde se třeba projedete na koních, jsou místy, která opravdu stojí za to.

A když se vám zachce trochy adrenalinu, vydejte se k řece Cetině, pusťte se po jejich vlnách na raftu nebo kajaku a zažijte dobrodružství, na které budete navždy vzpomínat.

Počasí ve Střední Dalmácii

Počasí ve Střední Dalmácii

Ve Střední Dalmácii panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem.

Proto mají ve Střední Dalmácii příjemné teploty od jara až do podzimu. Už v květnu se zde můžete těšit na příjemné dovolenkové počasí s průměrnou teplotou okolo 23 °C.

V letních měsících se pak teploty šplhají i nad třicet stupňů a moře se vyhřívá na krásných 27 stupňů.

Dovolenou se slunečným počasím a teplotami kolem 28 °C si tu užijete i v září, kdy je tu navíc i méně turistů a voda v moři je pořád krásně prohřátá na 24 stupňů.

Tipy na výlety ve střední Dalmácii

Tipy na výlety

Město Split

Split je jedním z nejslunnějších míst v Chorvatsku, kromě chytání bronzu a koupání se tu ale můžete i kochat mimořádnými kulturními památkami, jimž dominuje antický Diokleciánův palác. Pokud toužíte po aktivní dovolené, navštivte lesopark Marjan, kde se můžete procházet, běhat i jezdit na kole.

Hrad Klis

Středověký hrad Klis najdete asi deset kilometrů od Splitu. Tuto pevnost na strategickém místě založili už Illyrové, později tu sídlili chorvatští králové. Celou rozlehlou pevnost Klis si prohlédnete na prohlídkovém okruhu. Uvnitř hradu je také malé historické muzeum.

Pohoří Biokovo

Biokovo je nejvyšší pohoří v Dalmácii, jeho délka je asi 35 kilometrů. Tento horský masiv vytváří při pohledu z přímořských letovisek jedinečnou kulisu. Biokovo je dobře dostupné dopravními prostředky, fyzicky zdatnější turisti se sem můžou vydat i pěšky.

Rafting na řece Cetině

Řeka Cetina je dlouhá 104 km a je jedním nejvodnatějších toků v oblasti. Prořezává cestu horským masívem Mosor a tvoří impozantní, hluboký a nádherný kaňon. Cetina, na které střídají klidné i divočejší úseky, je ideální řekou pro dobrodružství na raftech.
Proč jet na dovolenou do severní Dalmácie

Dále v Chorvatsku doporučujeme

Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

Pokud si pro svoji dovolenou vyberete Chorvatsko, nudit se rozhodně nebudete.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Chorvatsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely a apartmány ve Střední Dalmácii v Chorvatsku


Nejlépe hodnocené hotely a apartmány ve Střední Dalmácii v Chorvatsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Chorvatska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky ubytovní, autobusových i leteckých zájezdů do Chorvatska. Odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;