Hlavní stránka Dovolená Dominikánská republika 2021 Dovolená Dominikánská republika - jih

Dovolená Dominikánská republika - Boca Chica, Bayahibe

Jižní pobřeží Dominikánské republiky omývá Karibské moře s teplou a průzračnou vodou. Velkým lákadlem jsou samozřejmě okouzlující letoviska s luxusními hotely, ve kterých si turisté užívají komfort i bohaté all inclusive služby.

Kromě lenošení na pláži nebo u hotelového bazénu ale můžete vyzkoušet některý z oblíbených vodní sportů nebo si udělat výlet za rozmanitou přírodou této části krásné Dominikány.

Naplánujte si dovolenou v Dominikánské republice!

Perfektní dovolenou v Dominikánské Republice na jižním pobřeží můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od menších hotelů se snídaní či polopenzí až po větší hotely a luxusní resorty se službami all inclusive.


Počasí

Dnes
30°C
Vítr: 3,2 m/s JV
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
30°C 32°C 30°C 30°C 30°C 30°C

Základní informace

  • Stát: Dominikánská republika
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština, patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel)
  • Měna: dominikánské peso
  • Časové pásmo: GMT – 5 (v zimě), 6 (v létě)
  • Hlavní město: Santo Domingo
  • Orientační délka letu z ČR: 13 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 1
  • Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B

Proč jet do Dominikánské republiky

Proč jet na dovolenou do Dominikánské Republiky na jižní pobřeží

Krajina na jihu Dominikánské republiky nabízí roviny porostlé cukrovou třtinou a vrcholky pohoří Cordillera Oriental. V těchto místech je možné se seznámit hned s několika různými biotopy ostrova. Při pobřeží je rozsetých několik ostrovů a ostrůvků, které se můžou pyšnit bělostným plážemi lemovanými palmami.

Bohaté vyžití tu naleznou také příznivci turistiky nebo vodních sportů, oblast na jihu je ale oblíbená také u rodin s dětmi. Toužíte-li po dovolené v pravém karibském ráji, právě tady budete na správné adrese.

Pokud si vyberete z našich first minute nebo last minute nabídek, můžete svoji dovolenou snů pořídit i velmi levně.

Počasí v Dominikánské republice

Počasí a podnebí v Dominikánské republice

Jih Dominikánské republiky nabízí po celý rok vysoké teploty, průměr se dokonce blíží třicítce. I prohřáté moře si tu užijete v kterýkoliv měsíc, proto je Dominikána ideální destinací, kam si zaletět, když je u nás zima.

Od dubna do října tu musíte počítat s obdobím dešťů, to ale nebývá úplně dramatické, protože po krátké a vydatné přeháňce je vždy zase horko a slunečno.

Tipy na výlety v Dominikánské republice

Tipy na výlety

Altos de Chavón

V 70. letech v rámci podnikatelského plánu americká firma postavila na skále nad řekou Chavón kopii pitoreskní andaluské vesničky z 16. století, včetně poutního kostelíka. Nyní tady žijí a tvoří malíři, sochaři a umělečtí řemeslníci. Jejich díla si můžete prohlédnout i zakoupit ve zdejších galeriích.

Město La Romana

Město La Romana žije z obchodu s cukrovou třtinou. Počátky cukrovarnického průmyslu tu sahají do roku 1911, dříve tu stával i jeden z největších cukrovarů na světě. U pobřeží města se nachází ostrov Isla Catalina, který obklopují krásné pláže a útesy.

Ostrov Isla Catalina

Ostrůvek Isla Catalina je součást Národního parku Del Este. Je vyhledávaný především milovníky potápění a šnorchlování, protože ti se tu mohou kochat rozmanitým podmořským světem. Tohle místo je také spjato s hraním golfu.

Národní park Jaragua

Do největšího národního parku Dominikánské republiky patří jižní část poloostrova Baoruco, pláž Bahía de Las Águilas a dva ostrovy Isla Beata a Isla Alto Velo. Navštěvované je také jezero Lago de Oviedo, kde se vyskytují zajímavé druhy ryb, ale i plameňáci nebo mořské želvy.
Proč jet do Punta Cana

Další oblíbená letoviska v Dominikánské republice

Dovolená v Dominikáně levně

Plánujete-li exotickou dovolenou v Dominikánské republice, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely v Dominikánské republice - Boca Chica, Juan Dolio, BayahibeNejlépe hodnocené all inclusive hotely v Dominikáně na severním pobřeží za LM ceny

Porovnejte si zájezdy do Dominikánské republiky od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z z Prahy, Vídně, Drážďan, Mnichova a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.