Hlavní stránka Dovolená Dominikánská republika 2021 Dovolená Punta Cana

Dovolená Punta Cana - Dominikánská republika

Letovisko Punta Cana je vyhlášené skvělými bílými plážemi s jemným pískem a tyrkysově modrým mořem. Asi nejkrásnější pláži tohoto regionu Dominikánské republiky je Bávaro, jež je řazena i mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě.

Najdete zde luxusní hotely i hotely střední kategorie s malými obchůdky se suvenýry a několika restauracemi. Můžete si tu půjčit auto nebo čtyřkolku, příznivci golfu uvítají možnost zahrát si na několika hřištích.

Naplánujte si dovolenou do Dominikánské republiky!

Perfektní dovolenou v Punta Cana můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od menších hotelů se snídaní či polopenzí až po větší hotely a luxusní resorty se službami all inclusive.


Počasí

Dnes
30°C
Vítr: 3,2 m/s JV
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota
30°C 30°C 30°C 29°C 28°C 29°C 29°C

Základní informace

  • Stát: Dominikánská republika
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština, patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel)
  • Měna: dominikánské peso
  • Časové pásmo: GMT – 5 (v zimě), 6 (v létě)
  • Hlavní město: Santo Domingo
  • Orientační délka letu z ČR: 13 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 1
  • Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B

Proč jet do Punta Cana

Proč jet na dovolenou do Punta Cana

Punta Cana je asi čtyřicet kilometrů dlouhý pás s dokonalými plážemi, které lemují palmové háje. Kromě pláží ale nejoblíbenější oblast v Dominikánské republice nabízí také zábavní parky pro celé rodiny, možnost zaplavat si s delfíny, širokou nabídku sportů nebo lety balónem.

Až vás omrzí opalování na pláži, můžete si udělat výlet do národního parku Los Haitises nebo si vyzkoušet potápění u ostrova Catalina. Letovisko Punta Cana bude bavit rodiny s malými dětmi, mladé páry i aktivní seniory. Tak si i vy vyberte z naší široké nabídky zájezdů do Dominikánské republiky.

Počasí v Punta Cana

Punta Cana nabízí po celý rok tropické klima s teplým a vlhkým počasím.

Od prosince do dubna trvá období sucha, v zimních měsících se tu teploty průměrně pohybují okolo 25 °C, v březnu a dubnu už ale v maximech šplhají i přes 35 stupňů.

V květnu přichází období dešťů, kdy je velmi vysoká teplota i vlhkost vzduchu. I v období dešťů si tu užijete dostatek sluníčka, často se totiž jedná o silné, ale krátké přeháňky, po kterých se většinou rychle vyjasní.

Tipy na výlety v Punta Cana

Tipy na výlety

Manati Park

V zoologické a botanické zahradě Manati Park si můžou turisté prohlédnout ohrožené druhy zvířat i tropické rostliny. Největšími lákadly jsou ale vystoupení delfínů a lachtanů nebo krmení krokodýlů. S hravými delfíny je dokonce možné si i zaplavat.

Ostrov Saona

Ostrov Saona s dokonale bílými plážemi a průzračně čistým mořem je tím pravým Karibikem. V houpací síti pod palmami si užijete pohodu a relax. Dopřát si ale můžete také vodní radovánky ve vlnách nebo objevovat neuvěřitelný podmořský svět při šnorchlování

Město Santo Domingo

Hlavní město Dominikánské republiky je nejstarším městem amerického kontinentu. V historickém středu na vás dýchne zvláštní renesanční a barokní atmosféra. Asi nejznámější památkou je katedrála Catedral de Santa María la Menor. Každý rok v červnu se zde také koná merengue festival.

Jeskyně Los Tres Ojos

V hlavním městě se nachází také jeskynní systém s nejrůznějšími jeskynními útvary i podzemními jezírky, ke kterým se dá doplout na vorech. V posvátných indiánských krápníkových jeskyních si prohlédnete také bohatou faunu a flóru.
Proč jet do Dominikánské republiky

Další oblíbená letoviska v Dominikánské republice

Nejvíce tursitů míří do letoviska Punta Cana, které je ideálním místem pro pohodovou dovolenou. Širokou nabídku sportovního vyžití nabízí na sever Dominikánské republiky letovisko Puerto Plata. Na jihu pak najdete krom Punta Cany rušné Boca Chica tak i klidnější Juan Dolio vhodné pro rodiny s dětmi nebo malebné Bayahibe.

Plánujete-li exotickou dovolenou v Dominikánské republice, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely v Punta Cana v Dominikánské republiceNejlépe hodnocené all inclusive hotely v Punta Caně za last minute ceny

Porovnejte si zájezdy do Dominikánské republiky od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z z Prahy, Vídně, Drážďan, Mnichova a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.