Hlavní stránka Dovolená Egypt 2021 Dovolená Hurghada

Dovolená Egypt - Hurghada

Hurghada, největší letovisko u Rudého moře, je učiněným rájem pro potápěče, kteří pod hladinou objeví pestrobarevný podmořský svět a korálové útesy. To ale neznamená, že ostatní se tu budou nudit, to ani v nejmenším. Z bohaté nabídky zábavních programů a vodních sportů si tu vybere každý.

A ti, co zatouží po odpočinku, mohou zakotvit na plážovém lehátku nebo u bazénu. V moderních hotelech s bohatým all inclusive si v Hurghadě užijete bezstarostnou dovolenou plnou zážitků, kterou navíc můžete pořídit opravdu levně, obzvlášť pokud vsadíte na některou z akčních nabídek.

Naplánujte si dovolenou do Egypta!

Perfektní dovolenou v Egyptě ve středisku Hurghada můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji all inclusive dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Egypt
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
  • Měna: egyptská libra
  • Časové pásmo: GMT + 2 (+1h oproti ČR v zimním období)
  • Hlavní město: Káhira
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 20
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Egypta do letoviska Hurgada

Proč jet na dovolenou do Hurghady

Letovisko Hurghada splní vaše představy o perfektní dovolené v Egyptě.

V Hurghadě si užijete dovolenou plnou opalování, plavání a šnorchlování. Kromě těchto aktivit byste ale neměli promeškat ani ideální příležitost k poznání zvyků a kultury místních lidí.

V Daharu, novém městském jádru Hurghady, bije společenské srdce města s velkým množstvím restaurací, hotelů a v neposlední řadě souků – typických arabských bazarů, právě tady nejlépe nasajete egyptskou atmosféru.

Z památek nepřehlédněte impozantní Aldahaarovu mešitu se dvěma štíhlými minarety, udělejte si také výlet do severně položené El Gouny, nově postaveného zeleného města, které se rozkládá u několika lagun.

Počasí v Egyptě v Hurgadě

Počasí v Hurghadě a okolí

Hurghada nabízí suché a teplé počasí po celý rok. Ideální pro návštěvu této destinace jsou jarní, podzimní a zimní měsíce.

Zhruba od listopadu do března zde panuje nejpříhodnější počasí pro milovníky výletů, teplota se tu pohybuje kolem 25 stupňů a vzduch je příjemný. Období od března do června je zasvěcené vyznavačům tradiční dovolené zahrnující opalovaní a dovádění ve vlnách, teplota vzduchu často šplhá až ke čtyřicítce a voda mívá i přes 25 stupňů.

V červenci a srpnu teploty dosahují maxima a běžně i výrazně přesahují 40 °C, tato úmorná vedra už mohou být až nepříjemná, obzvláště pro děti a seniory.

Tipy na výlety v Egyptě v Hurgadě

Tipy na výlety

Ostrov Giftun

Podlouhlý písečný ostrov Giftun leží asi hodinku romantické plavby od Hurghady. Během ní se většinou naskytne možnost udělat si zastávku u korálových ostrovů a vyzkoušet si šnorchlování. Giftun si díky svým bělostným plážím vysloužil lichotivou přezdívku egyptské Tahiti.

Sahara park

Dovolená v Egyptě by se neměla obejít bez výletu do pouště Sahary. Oblíbený je Sahara park, kde se můžete projet na velbloudech, podívat se do mini zoo nebo navštívit tradiční beduínskou vesnici. V ní budete mít jedinečnou možnost ochutnat tradiční pokrmy a poznat kulturu beduínů.

Údolí králů

I když leží Údolí králů od Hurgady asi 270 kilometrů, rozhodně stojí za to, udělat si sem výlet. Údolí, které sloužilo jako pohřebiště faraonů, láká na nejznámější Tutanchámonovu hrobku, která se do dnešní doby zachovala téměř neporušena a zdobí ji nádherné nástěnné malby.

El Dahar

El Dahar je nejstarší částí Hurgady, kde se nachází mnoho památek. Prohlédnout si tu můžete třeba koptskou katedrálu svatého Shenoudy nebo starou mešitu. Svoji procházku po stopách egyptské historie pak můžete završit návštěvou klasického tržiště nebo útulné kavárny.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen v Egyptě můžete stávit luxusní dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely v Hurghadě v Egyptě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Egypta od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou all inclusive dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Hurghady s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.