Hlavní stránka Dovolená Egypt 2021 Dovolená Egypt - Marsa Alam

Dovolená Egypt - Marsa Alam

Toužíte po dovolené, na které si užijete klid, pohodu? Pak vynechejte turisticky nejvytíženější letoviska a objevte krásu destinace Marsa Alam. I tady na vás čekají ta největší lákadla, která Egypt nabízí, zahrnující široké pláže a průzračně čisté moře, ale budete tu mít více soukromí než kde jinde.

Ti, co si dovolenou nedokážou představit bez potápění a šnorchlování, se můžou těšit na rozmanitě barevný svět ukrývající se pod mořskou hladinou. Poklidná a bezstarostná dovolená by samozřejmě nebyla kompletní bez dostatku výborného jídla, o to se postarají místní hotely s nabídkou bohatého all inclusive.

Naplánujte si dovolenou do Egypta do letoviska Marsa Alam!

Perfektní dovolenou v Egyptě ve středisku Marsa Alam můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká.


Počasí

Dnes
31°C
Vítr: 5,9 m/s SSZ
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota
31°C 31°C 30°C 30°C 30°C 29°C 30°C

Základní informace

  • Stát: Egypt
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
  • Měna: egyptská libra
  • Časové pásmo: GMT + 2 (+1h oproti ČR v zimním období)
  • Hlavní město: Káhira
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 20
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Egypta do letoviska Marsa Alam

Proč jet na dovolenou do Marsa Alam

Letovisko Marsa Alam splní vaše představy o perfektní dovolené v Egyptě.

Opalování na rozlehlých písčitých plážích a objevování podmořského světa v blízkosti pouště a hor zaručuje ideální atmosféru.

Pokud vás ale přece jenom pobyt na pláži omrzí, zamiřte za poznáním starověkých památek vybudovaných za dob slavných faraonů. Po jejich stopách se můžete vydat třeba k velkolepému chrámu Abu Sibel.

Ochuzeni tu ale nebudou ani obdivovatelé přírodních zajímavostí. Mezi ty nejkrásnější patří údolí řeky Nil, kde se nachází Asuánská přehrada. Sami uvidíte, že o zážitky v letovisku Marsa Alam nebude nouze.

Počasí v Egyptě v Marsa Alam

Počasí v Marsa Alam a okolí

V letovisku Marsa Alam se ohřejete během celého roku, protože průměrné teploty se tu stabilně pohybují okolo pětadvacítky.

V oblasti mají tzv. tři léta. První, trvající od března do července, láká na vysoké teploty vzduchu (často i k 40 °C) i vody (kolem 25 °C). Největší vedra panují v období druhého léta, v měsících od července do listopadu, kdy teploty vzduchu běžně převyšují 40 stupňů.

K výletům po egyptských památkách je ideální třetí léto, kdy je větší vlhko a příjemné teploty okolo 26 °C.

Kdy na dovolenou do Marsa Alam

Na dovolenou do Marsa Alam můžete vyrazit v průběhu celého roku. Nejtepleji je zde mezi květněm a říjnem. V červenci a srpnu teploty přesahují často až 40°C. Snesitelnější počasí je od října do dubna.

Tipy na výlety v Egyptě v Marsa Alam

Tipy na výlety

Město Luxor

Luxor patří k místům, jejichž návštěvu byste v Egyptě neměli opomenout. Ve městě si prohlédnete chrámový komplex Karnak, na druhém břehu Nilu Údolí králů, Chrám královny Hatšepsut či Memnonovy kolosy. Během dne můžete navštívit i parfumérie, případně Papyrový institutu či Alabastrové dílny.

Útes Samadai Reef

Útes Samadai, přezdívaný jako Dům delfínů, je asi nejoblíbenějším místem k potápění v této oblasti. Potápěči tu mohou spatřit velkou skupinu delfínů, kteří se v blízkosti útesu často pohybují. Věřte, že setkání s těmito přátelskými savci bude nezapomenutelným zážitkem.

Národní park Wadi El Gemal

Zajímavostí tohoto parku je, že i když se nachází v poušti, najdete tu zelenou vegetaci a také mnoho zvířat, například gazely, kozorožce i různé druhů ptáků. Název parku v překladu znamená Údolí velbloudů, proto vás asi nepřekvapí, že se tu na velbloudech můžete projet.

Abú Simbel

V archeologické lokalitě Abú Simbel naleznete dva starověké chrámy, které byly vytesané do skály ve 13. století před naším letopočtem. Chrámy zasvěcené nejvyšším bohům patří k vyhledávaným egyptským památkám, jsou také zapsané na seznam UNESCO.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen v Egyptě můžete stávit luxusní dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely v Marsa Alam v Egyptě


Nejlépe hodnocené hotely v Marsa Alam v Egyptě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Egypta od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Marsa Alam s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.