Hlavní stránka Dovolená Egypt 2021 Dovolená Egypt - Marsa Alam

Dovolená Egypt - Marsa Alam

Toužíte po dovolené, na které si užijete klid, pohodu? Pak vynechejte turisticky nejvytíženější letoviska a objevte krásu destinace Marsa Alam. I tady na vás čekají ta největší lákadla, která Egypt nabízí, zahrnující široké pláže a průzračně čisté moře, ale budete tu mít více soukromí než kde jinde.

Ti, co si dovolenou nedokážou představit bez potápění a šnorchlování, se můžou těšit na rozmanitě barevný svět ukrývající se pod mořskou hladinou. Poklidná a bezstarostná dovolená by samozřejmě nebyla kompletní bez dostatku výborného jídla, o to se postarají místní hotely s nabídkou bohatého all inclusive.

Naplánujte si dovolenou do Egypta do letoviska Marsa Alam!

Perfektní dovolenou v Egyptě ve středisku Marsa Alam můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Egypt
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
  • Měna: egyptská libra
  • Časové pásmo: GMT + 2 (+1h oproti ČR v zimním období)
  • Hlavní město: Káhira
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 20
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Egypta do letoviska Marsa Alam

Proč jet na dovolenou do Marsa Alam

Letovisko Marsa Alam splní vaše představy o perfektní dovolené v Egyptě.

Opalování na rozlehlých písčitých plážích a objevování podmořského světa v blízkosti pouště a hor zaručuje ideální atmosféru.

Pokud vás ale přece jenom pobyt na pláži omrzí, zamiřte za poznáním starověkých památek vybudovaných za dob slavných faraonů. Po jejich stopách se můžete vydat třeba k velkolepému chrámu Abu Sibel.

Ochuzeni tu ale nebudou ani obdivovatelé přírodních zajímavostí. Mezi ty nejkrásnější patří údolí řeky Nil, kde se nachází Asuánská přehrada. Sami uvidíte, že o zážitky v letovisku Marsa Alam nebude nouze.

Počasí v Egyptě v Marsa Alam

Počasí v Marsa Alam a okolí

V letovisku Marsa Alam se ohřejete během celého roku, protože průměrné teploty se tu stabilně pohybují okolo pětadvacítky.

V oblasti mají tzv. tři léta. První, trvající od března do července, láká na vysoké teploty vzduchu (často i k 40 °C) i vody (kolem 25 °C). Největší vedra panují v období druhého léta, v měsících od července do listopadu, kdy teploty vzduchu běžně převyšují 40 stupňů.

K výletům po egyptských památkách je ideální třetí léto, kdy je větší vlhko a příjemné teploty okolo 26 °C.

Kdy na dovolenou do Marsa Alam

Na dovolenou do Marsa Alam můžete vyrazit v průběhu celého roku. Nejtepleji je zde mezi květněm a říjnem. V červenci a srpnu teploty přesahují často až 40°C. Snesitelnější počasí je od října do dubna.

Tipy na výlety v Egyptě v Marsa Alam

Tipy na výlety

Město Luxor

Luxor patří k místům, jejichž návštěvu byste v Egyptě neměli opomenout. Ve městě si prohlédnete chrámový komplex Karnak, na druhém břehu Nilu Údolí králů, Chrám královny Hatšepsut či Memnonovy kolosy. Během dne můžete navštívit i parfumérie, případně Papyrový institutu či Alabastrové dílny.

Útes Samadai Reef

Útes Samadai, přezdívaný jako Dům delfínů, je asi nejoblíbenějším místem k potápění v této oblasti. Potápěči tu mohou spatřit velkou skupinu delfínů, kteří se v blízkosti útesu často pohybují. Věřte, že setkání s těmito přátelskými savci bude nezapomenutelným zážitkem.

Národní park Wadi El Gemal

Zajímavostí tohoto parku je, že i když se nachází v poušti, najdete tu zelenou vegetaci a také mnoho zvířat, například gazely, kozorožce i různé druhů ptáků. Název parku v překladu znamená Údolí velbloudů, proto vás asi nepřekvapí, že se tu na velbloudech můžete projet.

Abú Simbel

V archeologické lokalitě Abú Simbel naleznete dva starověké chrámy, které byly vytesané do skály ve 13. století před naším letopočtem. Chrámy zasvěcené nejvyšším bohům patří k vyhledávaným egyptským památkám, jsou také zapsané na seznam UNESCO.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen v Egyptě můžete stávit luxusní dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely v Marsa Alam v Egyptě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Egypta od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Marsa Alam s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.