Hlavní stránka Dovolená Egypt 2021 Dovolená Egypt - Sharm El Sheikh

Dovolená Egypt - Sharm El Sheikh

Na jihu Sinajského poloostrova leží oblíbená turistická destinace Sharm El Sheikh, která se dělí na dvě části. Zatímco v té severní se to jen hemží luxusními hotelovými komplexy v blízkosti nádherných pláží, jižní část vás nechá spíše nahlédnout do historie, pokocháte se tu také přístavem a typickým tržištěm.

Oblast Sharm El Sheikh nabízí fascinující podmořskou podívanou, pro kterou stojí za to vyzkoušet šnorchlování nebo potápění. Za krásami ukrytými pod hladinou navíc nemusíte nikam daleko, čekají na vás hned u hotelových pláží.

Naplánujte si dovolenou do Egypta!

Perfektní dovolenou v Egyptě ve středisku Sharm El Sheikh můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji all inclusive dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Egypt
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
  • Měna: egyptská libra
  • Časové pásmo: GMT + 2 (+1h oproti ČR v zimním období)
  • Hlavní město: Káhira
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 20
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Egypta do letoviska Sharm El Sheikh

Proč jet na dovolenou do Sharm El Sheikh

Letovisko Sharm El Sheikh s impozantní kulisou hor Sinaje je okouzlujícím místem pro potápění, ale nejenom to. Na dlouhém pobřeží najdou hosté velké množství restaurací, pestrý noční život, pobřežní promenádu, bazar s velkou nabídkou šperků a suvenýrů i písečnou pláž.

Asi nejkrásnější částí Sharmu je zátoka Naama Bay s průzračně čistým mořem a velmi kvalitními hotely. Nejen pobřeží ale nabízí četné atrakce, také hornaté vnitrozemí zve k různým výletům, například k Mojžíšově hoře.

Zvláštní zážitek je výlet do pouště, daleko od všech ruchů vnějšího světa tu zažijete neuvěřitelné chvíle. Dovolená v Sharm El Sheikh je zkrátka all inclusive ve všech směrech.

Počasí v Egyptě v Marsa Alam

Počasí Sharm El Sheikh a okolí

V letovisku Sharm El Sheikh si vysoké teploty užijete po celý rok. Pro výlety a poznávací zájezdy za egyptskými památkami je ideálním obdobím zima, kdy jsou teploty vzduchu příjemné, běžně přesahují 20 °C.

Pokud ale chcete v Egyptě zažít odpočinkovou dovolenou plnou opalování a koupání, vyrazte na jaře či na podzim. Teploty přesahující 30 stupňů a moře vyhřáté i na sedmadvacet jistě splní vaše očekávání. V červenci a srpnu teploty přesahují i čtyřicítku, tohle počasí nemusí být pro každého, milovníci tepla si ale budou libovat.

Tipy na výlety v Egyptě v Marsa Alam

Tipy na výlety

Jeruzalém

Z letoviska Sharm El Sheikh bývají často organizovány výlety do historického města Jeruzalém. Tam můžete navštívit posvátná místa, jako je Křížová cesta, Zeď nářků či Boží hrob. Cestou do Jeruzaléma se navíc můžete zastavit u Mrtvého moře a vykoupat se v něm.

Mojžíšova hora a klášter sv. Kateřiny

Nezapomenutelným zážitkem, který si v paměti uchováte ještě dlouho, je východ slunce z hory, kde Mojžíš dostal Desatero přikázání. Na úpatí hory najdete také klášter sv. Kateřiny, jeden z nejstarších křesťanských klášterů na světě, založený v 6. století.

Bílý a Barevný kaňon

Nedaleko od letoviska najdete kaňon, jehož části jsou označovány jako Bílý a Barevný. Bílý kaňon, jak už napovídá i název, tvoří bělostné skály, které nejlépe vynikají na pozadí modré oblohy. Barevný kaňon hraje různými odstíny hornin, jež působí téměř jako umělecká díla.

Národní park Ras Mohamed

V nejznámějším egyptském národním parku naleznete mořskou a pevninskou část. Nádherná mořská část se pyšní mnoha druhy mořských živočichů, například želvami, mantami nebo žraloky. Kousek od pobřeží můžete spatřit i delfíny. Ras Mohamed je také oblíbenou potápěčskou lokalitou.
Proč jen do Egypta

Dále v Egyptě doporučujeme

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen v Egyptě můžete stávit luxusní dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely v Sharm El Sheikhu v Egyptě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Egypta od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Sharm El Sheikh s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci. Pro pohodovou dovolenou v Egyptě doporučujeme volit 4* a 5* hotely, které nabízí bohaté služby all inlcusive.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.