Hlavní stránka Dovolená Kapverdské ostrovy 2021/22

Dovolená Kapverdské ostrovy 2021/22

Kapverdské ostrovy jsou ideální volbou pro všechny, kdo vyhledávají relax v exotickém prostředí, nekonečné bílé pláže a azurově modrý oceán. Zkrátka pro ty, kteří hledají dovolenou v tropickém ráji.

Souostroví deseti větších a několika malých ostrůvků v Atlantickém oceánu nabízí obrovskou rozmanitost. Láká vás sem nejvíce nádherná příroda, dlouhé písčité pláže, vodní sporty nebo celoročně slunečné počasí? V tom případě pro vás budou ostrovy jako Sal, Boa Vista či Santiago správnou volbou.

Naplánujte si dovolenou na Kapverdách!

Perfektní dovolenou na Kapverdských ostrovech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, můžete si vybrat z nabídky hotelů se snídaní, polopenzí nebo all inclusive.

Z Kapverdských ostrovů doporučujeme

Ať se vydáte na turisticky nejznámější a současně nejstarší kapverdský ostrov Sal nebo na ostrov Boa Vista, který se pyšní nejkrásnějšími plážemi celého souostroví, tuhle exotiku si rozhodně užijete.


Zobrazit všechny zájezdy na Kapverdy

Počasí

Základní informace

 • Stát: Kapverdské ostrovy
 • Jazyk: portugalština
 • Používané jazyky: portugalská kreolština
 • Měna: Kapverdské escudo
 • Časové pásmo: GMT - 1
 • Hlavní město: Praia
 • Orientační délka letu z ČR: 6,5 hodiny
 • Mezinárodní předvolba: + 238
 • Napětí el. proudu: 220 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet na Kapverdské ostrovy

Proč jet na dovolenou na Kapverdské ostrovy

Nechejte se okouzlit krásou Kapverd, ostrovy vulkanického původu ukrývají mnoho pokladů, které sem vábí spousty turistů. Pohostinnost a srdečnost místních obyvatel, překrásné pláže, vynikající jídla, kulturní památky i dechberoucí příroda, to je jen malý výčet důvodů, proč jako cílovou destinaci vaší dovolené zvolit právě Kapverdy.

Kapverdské ostrovy ležící v Atlantickém oceánu tvoří 15 ostrovů, které jsou rozesety jeden vedle druhého jako perly na náhrdelníku. Devět z ostrovů je obydleno, zbylých šest zůstává bez civilizace. Bizarní horské krajiny a sopečné vrcholy, ale také fantastické pláže a ideální teploty lákají na ostrovy celoročně turisty z celého světa.

Kapverdské ostrovy jsou rájem na zemi pro ty, co hledají místo k odpočinku, sportu, nebo procházkám po nekonečných plážích. Ostrovy mají co nabídnout jak dobrodruhům, kteří nevydrží dlouho na jednom místě, tak i plážovým povalečům.

Koupání, rybaření, cykloturistika, turistika, pouštění draků, plachtění, surfování nebo potápění, vše co vás napadne, je možné na Kapverdách prožít. Ne bezdůvodně jsou Kapverdy považovány za jedno z nejlepších míst k surfování na světě.

Stále vanoucí pasáty dělají zejména z ostrovů Sal a Boa Vista perfektní místo pro milovníky tohoto sportu. Ostrovy jsou také cílem turistů, kteří sem jezdí pozorovat delfíny a velryby. Ani příznivci potápění nebudou na ostrovech zklamáni. Užijí si tu čistou vodu s příjemnou teplotou mezi 21 až 25 stupni, bohatý podmořský svět, rozmanité ryby i mořské želvy.

Nejnavštěvovanějšími ostrovy Kapverd jsou Sal a Boa Vista, kde se nachází skvěle vybavené hotelové komplexy, jež vám zajistí ničím nerušenou dovolenou s komfortem all inclusive. Kapverdské ostrovy jsou rájem pro požitkáře, na své si tu přijdou ale také surfaři nebo milovníci kiteboardingu. Klientům jsou zde k dispozici půjčovny surfařského a kitingového vybavení nebo školy potápění. Na ostrově Sal se dokonce konají i slavné surfařské závody.

Pokud namísto sportu dáváte přednost spíše obdivování rozmanité přírody, můžete se tu těšit třeba na pozorování želv, které se staly jakýmsi symbolem Kapverdských ostrovů, konkrétně ostrova Boa Vista.

A co výlety na Kapverdách? Na ostrově Sal je toho k vidění spousta, proto doporučujeme celodenní okruh ostrovem, při kterém poznáte život ve vesnici, uvidíte přírodní lávové koupaliště nebo se vykoupete v léčivé vodě solného jezera, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Zdejší bahno má místy až 50 stupňů a voda obsahuje 26 % soli. Milovníky moře jistě zaujme výlet na katamaránu s ochutnávkou místní kuchyně a šnorchlováním v průzračně modrém oceánu. Pro vyznavače adrenalinu je připraven i výlet na čtyřkolkách, kurzy potápění nebo surfování.

Na ostrově Boa Vista zase můžete navštívit například starý vrak lodi nebo se projet na čtyřkolkách a poznat každou část tohoto rozmanitého místa.

Pokud toužíte navštívit opravdový zelený tropický ostrov, cestovním ruchem téměř nedotčený, vřele doporučujeme výlet na ostrov Fogo. Je to malý sopečný ostrov, kde se na rozdíl od Salu nebo Boa Visty pěstuje cukrová třtina, ovoce a zelenina, vyrábí se tu kozí sýr a další pochutiny.

Pro návštěvu Kapverdských ostrovů je nevhodnější čas v období od listopadu do června, kdy jsou na ostrovech příjemné teploty a prší jenom minimálně. Na ostrovech panuje ale slunečné počasí v podstatě celoročně, ať tedy svoji dovolenou na Kapverdách naplánujete na jakýkoliv měsíc, můžete očekávat příjemné teploty.

Tu pravou dovolenkovou pohodu doplňují i místní obyvatelé, kteří jako by snad ani neznali starosti a stres. Jejich pozitivní postoj si oblíbíte stejně rychle, jako místní speciality, které pro vás vždy rádi připraví v typických podnicích.

Na Kapverdách se platí kapverdským escudem, téměř všude ale zaplatíte také eurem, vracet vám však budou v místní měně. Směnit peníze můžete v bankách, směnárnách i hotelových recepcích. A co si na Kapverdách koupit? Krásným suvenýrem jsou ručně vyráběné šperky nebo sošky, potěší i kvalitní káva, oblečení nebo tradiční potraviny.

K návštěvě Kapverd není zapotřebí víza. Pouze je nutné, vyplnit ještě před cestou online předregistrační formulář a zaplatit letištní taxu, pak už vaší dovolené na Kapverdských ostrovech nebude stát nic v cestě. Tak si naplánujte svůj zájezd na Kapverdy, pokud zvolíte některou z výhodných last minute nabídek, exotická dovolená na Kapverdských ostrovech pro vás bude nejenom nezapomenutelná, ale také velmi výhodná.

Počasí na Kapverdských ostrovech

Počasí a podnebí na Kapverdách

Na Kapverdských ostrovech si můžete stálé a velice příjemné počasí užívat celoročně, dokonce se říká, že zde slunce svítí až 350 dní v roce.

V nejteplejších měsících, kterými jsou červenec, srpen, září, říjen a listopad, se teploty často šplhají i nad 30 °C. V tyto měsíce ale musíte počítat také s častějšími srážkami. Ty bývají sice vydatné, ale pouze krátké, takže vaši dovolenou rozhodně nezkazí.

Chladnějšími měsíci jsou leden až duben, ale ani tohle období nebude pro vaši dovolenou na Kapverdách špatnou volbou, protože i v těchto zimních měsících maximální denní teploty dosahují až 25 °C.

Od prosince do května fouká silnější vítr a v moři jsou větší vlny. Proto jsou Kapverdské ostrovy tolik oblíbené mezi surfaři a kajtaři.

Moře u Kapverdských ostrovů bývá od ledna do května vyhřáté na příjemných 24 °C. V létě pak teplota stoupá a v září až listopadu má i 28 °C.

Vízum na Kapverdy

Víza na Kapverdy

Od 1. 1. 2019 nepotřebují čeští občané pro pobyt do 30 dnů na Kapverdy vízum. Cestující si ale nově musí vyplnit online předregistrační formulář na stránkách www.ease.gov.cv. Formulář by měl být vyplněn nejpozději 5 dní před cestou. V rámci této předregistrace se platí letištní bezpečnostní taxa ve výši 3400,- CVE (cca 800,- Kč). Ve výjimečných případech lze tento poplatek uhradit až na letišti při vstupu do země. Děti mladší dvou let a tranzitující cestující nepotřebují registraci a neplatí taxu.

Zdravotní informace / očkování

Pro vstup na Kapverdské ostrovy není povinné žádné speciální očkování.

Mezi doporučená očkování patří:

 • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou
 • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
 • břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
Další informace o zdravotní péči na Kapverdských ostrovech naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Všeobecné informace o Kapverdských ostrovech

Kapverdské souostroví je česky nazývané jako Ostrovy zeleného mysu. Jedná se o soubor deseti větších a několika malých ostrovů, které leží v Atlantském oceánu, cca 600 km od pobřeží Senegalu. Tento fakt ovlivnil také osidlování a rozvoj Kapverdských ostrovů, neboť původně sloužily jako „překladiště“ otroků z Afriky.

Od roku 1456 byly Kapverdy portugalskou kolonií a to až do roku 1975. Nyní na ostrovech vládne demokracie. Z toho důvodu se na Kapverdských ostrovech domluvíte portugalsky, ale ani angličtina nečiní místním obyvatelům potíž.

Na Kapverdách žije zhruba půl milionu obyvatel, hlavním městem je Praia, která se nachází na ostrově Santiago. Turisticky oblíbenými ostrovy jsou také Sal nebo Boa Vista.

Místní kuchyně

Kuchyně na Kapverdských ostrovech je ovlivněna především portugalskými vlivy. Nejčastějšími surovinami jsou pochopitelně ryby a mořské plody, dále rýže, zelenina a tropické ovoce.

Národním jídlem je Cachupa, neboli kaše z rýže a fazolí, s klobásou a rybou nebo jiným masem. Za ochutnání stojí místní humři, kteří zde váží až 5 kg a upravují se na grilu nebo se dusí v omáčce z rajčatového protlaku, česneku a cibule. Typickou přílohou je rýže, popřípadě zelenina.

Na Kapverdách jsou oblíbené také sladkosti, například zmrzlina, pudim flan, což je pudink s karamelem, mimořádně sladké je místní tropické ovoce, například mango, papája, kokosy a další.

Z nápojů určitě ochutnejte lahodná vína, zdejší pivo vařené pod dánskou licencí nebo specialitou Kapverdských ostrovů, kterou je Grogue, alkoholický nápoj z cukrové třtiny.

Důležitá telefonní čísla:

 • Policie: 132
 • První pomoc: 130
 • Hasiči: 131

Státní svátky na Kapverdských ostrovech:

 • 1. leden – Nový rok
 • 20. leden – Den národních hrdinů
 • březen/duben – Velikonoční pátek
 • 1. květen – Svátek práce
 • 5. červenec – Den nezávislosti
 • 1. listopad – Den všech svatých
 • 25. prosinec – Vánoční svátek

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete. K nejoblíbenějším cílům exotických dovolených patří Dominikánská republika nebo Kuba. Dovolenou v prostředí zelených palem, bělostných pláží a průzračného moře zažijete také na Mauriciu, Maledivách, Seychelských ostrovech nebo Zanzibaru. Vydejte se po stopách Mayů v Mexiku, zažijte Safari v Keni nebo se vydejte do Thajska. Za exotikou s vůní orientu vyražtě do Emirátů nebo do Ománu.


Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive na Kapverdských ostrovech za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Kapverdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Vídně, Mnichova a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.