Hlavní stránka

Dovolená Keňa 2021/22

V Keni, která leží na východním pobřeží rovníkové Afriky, zažijete to největší dobrodružství, jaké si jen lze představit. Čekají tu na vás bílé písčité pláže omývané azurově čistými vodami Indického oceánu, ale i mnoho národních parků, kde se můžete vydat na safari pozorovat žirafy, slony, lvy, nebo zebry v jejich přirozeném prostředí.

Dovolená v Keni znamená pravou africkou divočinu a noci strávené v safari stanech, ale i pohodu na plážích a pobyt v luxusních hotelech.

Naplánujte si dovolenou do Keni!

Keňa je zkrátka rozmanitou zemí, kde si budete libovat. Navíc perfektní dovolenou v Keni můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou snů za výhodné ceny, nabídka ubytování je tu opravdu široká, pro bezstarostnou dovolenou doporučujeme vybírat z nabídky hotelů all inclusive.

Počasí

Dnes
28°C
Vítr: 2,4 m/s VSV
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
28°C 27°C 27°C 27°C 29°C 29°C

Základní informace

 • Stát: Keňa
 • Jazyk: svahilština, angličtina
 • Používané jazyky: angličtina
 • Měna: keňský šilink
 • Časové pásmo: GTM +3
 • Hlavní město: Nairobi
 • Orientační délka letu z ČR: cca 9 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 254
 • Napětí el. proudu: 220 - 240 V, zásuvky typu G (3 ploché kolíky)

Proč je na dovolenou do Keni

Proč jet na dovolenou do Keni

Národní parky, Masajové, divoká zvířata, bílé pláže, majestátní pohoří i exotická kuchyně, to vše je Keňa, země, která si pro vás připraví dovolenou snů.

K nejvyhledávanějším letoviskům patří Diani Beach a Bamburi Beach v okolí Mombasy, kde si budete užívat relax na pohádkově bílých pláží i luxus a all inclusive služby v hotelových rezortech. V průzračné vodě můžete při potápění a šnorchlování pozorovat rozmanitý podmořský svět, za zkoušku ale stojí i vodní sporty jako lyžování nebo windsurfing.

Keňa je tou pravou destinací pro turisty, kteří vyrážejí za poznáním přírodních krás Afriky. Najdete tu hned několik desítek národních parků, které nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie.

Největším národním parkem je Masai Mara, který je domovem kmene Masajů a také tzv. Velké pětky – slonů, buvolů, nosorožců, lvů a leopardů. V září zde můžete pozorovat každoroční migraci ohromných stád pakoňů do Národního parku Serengeti.

Pozornost si zaslouží také ostatní parky, například Amboseli či Hell’s Gate. V parcích jako Kakagema Forest Reserve nebo Arabuko Sokoke Forest zase můžete spatřit i několik stovek druhů ptáků. Zvláštností jsou podmořské národní parky při pobřeží Indického oceánu, z nichž nejznámější je Mombasa Marine National Park. Ti největší dobrodruzi si jistě nenechají uniknout výstup na druhou nejvyšší horu Afriky - Mount Kenyu, s vrcholy Batian a Nelion.

Obrovským keňským fenoménem je samozřejmě safari. Ani ty nejlepší zoologické zahrady vám nemůžou přiblížit zážitky, jaké si pro vás připraví místní safari. Stáda pakoňů, hroši, ale především také sloni, lvi, zebry, buvoli nebo žirafy, všichni tito a i mnozí další živočichové jsou obyvateli oblastí, které můžete během safari navštívit. Vydat se za nimi můžete džípy, obdivovat keňské krásy je ale možné také pěkně z nadhledu, v letadle nebo horkovzdušném balónu.

V Keni se platí keňským šilinkem, dovážení nebo vyvážení této měny je však zakázané, proto si peníze musíte směnit až po příletu. Nejjednodušší je přivézt si do Keni americké dolary, za které v bance nebo směnárně bez problému dostanete místní měnu. Rozhodně nespoléhejte na platbu kartou, ta je možná spíš výjimečně v některých luxusních hotelech, velký problém tu bývá i s výběry z bankomatu, proto doporučujeme mít u sebe stále dostatek hotovosti.

Ceny v Keni jsou výrazně nižší než u nás, obzvláště v méně turisticky navštěvovaných oblastech. Kolik utratíte za zboží tu však můžete také snadno usmlouvat.

Ke vstupu na území Keni je vyžadováno vízum, o to lze ale žádat elektronicky, nemusíte se tak bát žádného zdlouhavého obíhání úřadů, počítejte však s poplatkem 50 USD za podání žádosti.

Letecky se do Keni z České republiky dostanete za cca 9 hodin, po vystoupení z letadla se ocitnete v divoké Africe, kde můžete hned začít plánovat třeba výlet na safari.

Keňa je zkrátka rájem turistů, kteří si chtějí během svojí dovolené užít pohled na divoká zvířata a nádhernou přírodu, vyzkoušet zábavné vodní sporty i relaxovat na plážovém lehátku. Pokud si i vy takto představujete svoji vysněnou dovolenou, neváhejte si objednat zájezd do africké Keni.

Počasí v Keni

Počasí a podnebí v Keni

Počasí v Keni se relativně liší v závislosti na konkrétní oblasti. Obecně však platí, že vysokých teplot se tu dočkáte během celého roku.

Při pobřeží Keni si budete užívat velice horké a vlhké počasí, v horách ale můžete očekávat teploty dosahující maximálně dvaceti stupňů. Na území, kde se nacházejí pouště a polopouště, čekejte horko a velké sucho.

Období dešťů trvá v horách od března do května a poté na podzim, od října do prosince, při pobřeží musíte se srážkami počítat od května do června.

V Keni je teplo po celý rok, hlavní turistická sezóna ale trvá od prosince do března, kdy se můžete těšit na to, že teplota vzduchu i vody se pohybuje okolo 30 °C. Pokud do Keni nevyrážíte pouze k moři, ale chcete především pozorovat divoká zvířata, vhodným obdobím je také červenec až listopad, kdy můžete zvěř dobře pozorovat u napajedel.

Vízum do Keni

Vízum do Keni

Pro vstup do Keni je nutné mít vízum, o které lze žádat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government)

Poplatek za podání žádosti činí 50 USD. Ke vstupu do země je nutný také cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíců delší než plánovaný pobyt. Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.

Více informací o vstupních formalitách do Keni

Zdravotní informace / očkování

Pro vstup do Keni není vyžadováno žádné očkování.

Mezi doporučená očkování patří:
 • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před odjezdem
 • břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
 • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem

Očkování proti žluté zimnici je vyžadováno, pokud cestující přelétají z/do některé z rizikových oblastí.

Další informace o zdravotní péči v Keni naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Tipy na výlety v Keni

Tipy na výlety v Keni

Hlavní město Nairobi

Hlavní město Keni leží v centrálních náhorních planinách. V kosmopolitním Nairobi naleznete mnoho luxusních hotelů nabízejících all inclusive služby, restaurace i nákupní centra. K největším tahákům patří masajský trh s tradičními výrobky, žirafí centrum nebo Národní muzeum. Nedaleko města se rozkládá i národní park Nairobi, kde se vyskytují sloni.

Národní park Hell’s Gate

Skutečné vzrušení zažijete v parku Hell’s Gate, jedná se totiž o jediný park v Keni, kam vás pustí pěšky. Do všech ostatních se dostanete jen tehdy, pokud si pronajmete auto. Chůze je sice nebezpečnější, ale zase se díky ní nebudete cítit jako turista, ale jako domorodý lovec. Potkat tu můžete zebry, antilopy, žirafy, paviány a mnohá další divoká zvířata.

Město Mombasa

Druhé největší Keňské město oplývá nádherným pobřežím s bílým pískem, které omývají průzračné vody, v nichž můžete pozorovat bohatý podvodní život. Živo je ale také přímo ve městě, kde najdete luxusní hotely a apartmány i mnoho restaurací nebo barů. Velkou atrakcí je i národní park Marine, kde se budete moci potápět do tajemných hlubin.

Národní park Amboseli

Národní park Amboseli je ideálním místem k pozorování obrovských stád slonů ve volné přírodě. Sloni si tu libují především ve zdejších mokřadech. Kromě pozorování rozmanitých druhů zvířat, jako jsou třeba zebry, buvoli nebo šakali, můžete v parku navštívit také masajské kmeny a seznámit se s jejich životem.

Všeobecné informace o Keni

Stát Keňa leží ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu. Keňa je pojmenovaná podle nejvyšší hory Mount Kenya (Kirinyaga), což v překladu znamená hora bělosti. Nejkrásnější a nejzajímavější turistické lokality Keni jsou její národní parky.

Pobřeží Indického oceánu lemuje široká nížina, k západu se povrch stupňovitě zvyšuje do náhorních plošin a horských masívů. Na území Keni se nachází mnoho jezer, z nichž nejznámější je Ukurewe neboli Viktoriino jezero, najdete tu také sopečné vrcholy či travnaté savany.

V Keni žije téměř 50 milionů obyvatel, z toho více než tři miliony v hlavním městě Nairobi. Obyvatelé tu hovoří téměř sedmdesáti jazyky, úřední jsou však pouze angličtina se svahilštinou.

Místní kuchyně

V Keni si na své přijdou milovníci netradičních pokrmů, strach z místního jídla ale nemusí mít ani konzervativnější gurmáni.

Velmi oblíbené je maso, především skopové, hovězí nebo kozí, k němuž se podávají brambory, rýže, ale také nekvašená chlebová placka nebo rozmačkané banány. Za národní jídlo je považována kukuřičná kaše ugali. Pochutnáte si tu i na pečených kuřatech nebo delikátních steacích se směsí fazolí a kukuřice.

Vzhledem k přímořské poloze určitě nepřijdete o možnost pochutnat si na rybách a ostatních plodech moře. Opravdu exkluzivní pochutiny pocházejí také z exotické zvěřiny, pochopitelně z nechráněných druhů, jako jsou velbloudi, antilopy, zebry nebo krokodýli. Určitě si také pochutnáte na kebabu, vařeném kukuřičném klasu nebo smažených těstových trojúhelníčcích plněných pikantním masem a zeleninou. Jako sladká tečka bývá podáváno čerstvé ovoce, například mango, meloun nebo granátové jablko.

Důležitá telefonní čísla:

• Policie/ ambulance/ hasiči: 999

Státní svátky v Keni:

 • 1. leden – Nový rok
 • březen/duben Velký pátek a Velikonoční pondělí
 • 1. květen – Svátek práce
 • 1. červen – Madaraka Day
 • 20. říjen – Den prvního prezidenta – Kenyatta Day
 • 12. prosinec – Den nezávislosti – Jamhuri Day
 • 25. prosinec – 1. vánoční svátek
 • 26. prosinec – 2. vánoční svátek

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete. K nejoblíbenějším cílům exotických dovolených patří Dominikánská republika nebo Kuba. Dovolenou v prostředí zelených palem, bělostných pláží a průzračného moře zažijete také na Mauriciu, Maledivách, Seychelských ostrovech nebo Zanzibaru. Vydejte se po stopách Mayů v Mexiku, vyražte do Thajska. Netradiční dovolenou zažijete také na Kapverdách. Za exotikou s vůní orientu vyražtě do Emirátů nebo do Ománu.


Nejlépe hodnocené all inclusive hotely v Keni za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Keni od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou exotickou dovolenou. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Keni s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.