Hlavní stránka Dovolená Kuba Dovolená Cayo Coco

Dovolená na Cayo Coco

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Cayo Coco je ostrov ležící ve střední části Kuby v provincii Ciego de Ávila. Je součástí řetězu ostrovů známých jako Královské zahrady (Jardines del Rey).

Jedná se o ostrovní korálový útes, který je spojen s pevninou uměle vybudovanou, asi 17 kilometrů dlouhou hrází.Na rozlehlých bělostných plážích s jemným pískem zažijete ten pravý relax, v průzračně čisté a příjemně teplé vodě si krásně zaplavete, a pokud si troufnete na potápění, budete se kochat pohledem na nádherné korály.


Počasí

Dnes
30°C
Vítr: 1,8 m/s J
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
30°C 32°C 31°C 32°C 33°C 32°C 31°C

Základní informace

  • Stát: Kuba
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  • Měna: Kubánské peso, Konvertibilní peso
  • Časové pásmo: GTM -5
  • Hlavní město: Havana
  • Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 53
  • Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B

Proč jet na Cayo Coco

Proč jet na dovolenou na Cayo Coco

Nádherný ostrov Cayo Coco je jako stvořený pro romantiky, kteří si tu užijí soukromí a procházky klidnými zákoutími, na své si tu ale přijdou také praví požitkáři. V luxusních hotelech s bohatým all inclusive o ně bude královsky postaráno.

Pokud budete mít štěstí, můžete ve stojatých vodách spatřit hejna barevných plameňáků. Pro trošku vzrušení neváhejte vyzkoušet některý z nabídky vodních sportů, například windsurfing či vodní lyže, nebo si vypůjčete potápěčské vybavení a objevujte nádherný podmořský svět, kterému dominují nejkrásnější korálové útesy na Kubě.

Počasí na Cayo Coco

Krásné počasí na vás na ostrově Cayo Coco čeká po celý rok, průměrné teploty se pohybují v rozmezí od 27 do 32 stupňů a voda neklesá pod 25 °C.

Ideální doba pro dovolenou je od prosince do dubna, kdy téměř neprší a panují tu ideální teploty pro dovolenou u moře.

Tipy na výlety na Cayo Coco

Tipy na výlety

Pláž Playa Uva Caleta

Na ostrově Cayo Coco zažijete nefalšovanou karibskou dovolenou na pláži Playa Uva Caleta. Zhruba pět kilometrů dlouhou pláž, která je nejdelší na celém ostrově, si oblíbilo mnoho turistů pro její bělostný jemný písek i dokonale čistou a příjemně teplou vodu.

Ostrov Cayo Romano

Ostrov Cayo Coco je pomocí náspu spojen s dalším zajímavým ostrůvkem Cayo Romano. I na něm naleznete perfektní pláže stvořené k opalování a relaxování, zároveň jsou tu ale skvělé podmínky pro vodní sporty, co takhle zkusit vodní lyže nebo surfing?

Potápění u korálového útesu

U ostrova Cayo Coco najdete jeden z nejdelších korálových útesů na světě, který se táhne v neuvěřitelné délce 400 kilometrů. V potápěčských centrech vám bude poskytnuto potřebné zázemí a vybavení, abyste si tuhle nádheru mohli na vlastní oči prohlédnout.

Přírodní rezervace Parque Natural El Bagá

S kubánskou přírodou se nejlépe seznámíte v přírodní rezervaci, kde budete mít šanci pozorovat rozličné druhy zvířat i rostlin. Těmi nejzajímavějšími jsou asi krokodýli, leguání nebo plameňáci, z rostlin převládají mandragory.

Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.