Hlavní stránka Dovolená Kuba 2021 Dovolená Kuba - Cayo Guillermo

Dovolená Kuba - Cayo Guillermo

Korálový ostrov Cayo Guillermo je součástí souostroví Jardines del Rey. Turisté tu nachází pravý karibský ráj uprostřed tropické přírody.

Bělostné pláže, průzračně čisté moře a barevný život ukrývající se pod hladinou, to jsou ty největší důvody, proč vyrazit na dovolenou právě na Kubu. Za nejkrásnější pláž, která se pravidelně umisťuje v žebříčku top míst, je po právu považována Playa Pilar, místo neodmyslitelně spjaté se spisovatelem Ernestem Hemingwayem.

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nichž většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.


Počasí

Dnes
34°C
Vítr: 3,8 m/s VSV
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa
34°C 35°C 35°C 35°C 33°C 34°C

Základní informace

  • Stát: Kuba
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  • Měna: Kubánské peso, Konvertibilní peso
  • Časové pásmo: GTM -5
  • Hlavní město: Havana
  • Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 53
  • Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B

Proč jet do na ostrov Guillermo

Proč jet na dovolenou na Cayo Guillermo

Cayo Guillermo uspokojí i náročnější turisty, kteří si svoji dovolenou nedovedou představit bez prvotřídního servisu v hotelech s all inclusive službami.

Pro ty, které omrzí opalování a popíjení koktejlů, je zde připravena spousta zábavných aktivit. Mezi ty nejoblíbenější patří projížďky na katamaránu, windsurfing nebo vodní lyže.

Především rodiny s dětmi by neměly na svojí dovolené vynechat návštěvu delfinária, kde je dokonce možnost s delfíny si zaplavat.

Tak si vyberte z naší nabídky last minute zájezdů, vždyť i dovolená na Kubě se dá pořídit levně.

Počasí na Cayo Guillermo

Cayo Guillermo je ideální destinací, kam utéct, když u nás panují mrazy. Právě zima a začátek jara jsou nejlepším obdobím pro návštěvu Kuby, průměrné teploty se pohybují v rozmezí od 27 do 32 stupňů, voda neklesá pod 25 °C a srážky skoro nehrozí.
Tipy na výlety na ostrově Guillermo

Tipy na výlety

Pláž Playa Pilar

Symbolem ostrova je nádherná pláž Playa Pilar, která bývá pravidelně řazena mezi nejkrásnější karibské pláže. Zajímavostí je, že pláž je pojmenovaná podle jachty jménem Pilar, jež kdysi patřila slavnému Ernestu Hemingwayovi.

Potápění u korálového útesu

Nedaleko ostrova se nachází jeden z nejdelších korálových útesů na světě táhnoucí se v neuvěřitelné délce 400 kilometrů. V potápěčských centrech vám vypůjčí potřebné vybavení, popřípadě také můžete využít služby instruktora, abyste si tuhle nádheru mohli na vlastní oči prohlédnout.

Město Morón

Přes den poklidné městečko ožívá především večer, kdy se spousta lidí schází na náměstí El Rápido. Zažijete tu typickou kubánskou atmosféru plnou hudby a tance. Pokud si uděláte procházku za město, objevíte Mléčné jezero, které je pojmenováno podle netradiční barvy vody.

Projížďka na katamaránu

Oblíbenou, skoro až adrenalinovou atrakcí na ostrově Cayo Guillermo, je jízda na speciálním katamaránu. Přezdívka tohoto plavidla je vodní Formule 1, proto se musíte připravit na to, že po hladině letí vysokou rychlostí. Stojí to ale za to.
Proč jen na Varadero

Další oblíbená letoviska na Kubě

Ubytování v luxusních hotelech a kvalitní all inclusive služby slibují požitek i pro nejnáročnější turisty. To vše naleznete také v dalších krásných letoviscích na Kubě.

Plánujete-li exotickou dovolenou na Kubě, doporučujeme vybírat zavčas z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejlépe hodnocené all inclusive hotely na Cayo Guillermo - Kuba za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Kubu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou v exotickém Karibiku. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Kubu s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.