Hlavní stránka Dovolená Kuba 2020 Dovolená Kuba - Holguín

Dovolená Kuba - Holguín

Oblíbené letovisko Holguín leží na jihovýchodě Kuby. Místo vyhlášené plážemi s bílým pískem, které lemují vysoké palmy a omývá tyrkysově zbarvená voda, slibuje dovolenou, o níž sní většina turistů.

I ti, co se ale nespokojí s pouhým lenošením na pláži, si tu přijdou na své. Vždyť tu můžou podnikat výšlapy do hor, plavat s delfíny nebo se potápět na korálových útesech. Pobyt v oblasti Holguín zkrátka jen tak neomrzí.

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nichž většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.


Počasí

Dnes
35°C
Vítr: 1,9 m/s SV
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
35°C 35°C 35°C 37°C 37°C 36°C 36°C

Základní informace

  • Stát: Kuba
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  • Měna: Kubánské peso, Konvertibilní peso
  • Časové pásmo: GTM -5
  • Hlavní město: Havana
  • Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 53
  • Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B

Proč jet na Holguin

Proč jet na dovolenou do letoviska Holguín

Holguín je dost možná nejrozmanitější částí celé Kuby, protože tu najdete jak hory a lesy, tak i historické památky a samozřejmě množství kouzlených pláží.

Když se na tomto místě vylodil Kryštof Kolumbus, prý prohlásil: „Nikdy jsem nespatřil nic krásnějšího“. A něco podobného si zaručeně řeknete i vy sami. Až se vynadíváte na tu nádheru, můžete navštívit třeba významné indiánské pohřebiště, muzeum nebo indiánskou vesničku Campina Taina a za prohlídku stojí také starobylá pevnost ve městě Gibara.

V oblasti Holguín zkrátka každý najde přesně to, co od svojí vysněné dovolené očekává.

Počasí v letovisku Holguín

Holguín je tropickou lokalitou, do které se vyplatí vycestovat především v zimě, kdy tu nejméně prší a teploty jsou vysoké. Vzduch má přes třicet stupňů a voda se prohřívá i na 26 °C. Zhruba od května do října nastává období dešťů, ale nemusíte se bát, protože se většinou jedná pouze o rychlé a vydatné přeháňky, po kterých se zase brzy vyčasí.
Tipy na výlety v letovisku Holguin

Tipy na výlety

Město San Isidoro de Holguín

Hlavní město celé provincie se může pyšnit velkým plochami zeleně, proto je často právem přezdíváno jako město parků. Asi nejkrásnějším a nejznámějším parkem je Parque Calixto García, v jehož blízkosti můžete obdivovat také tradiční koloniální stavby.

Hora Loma de la Cruz

Nad městem San Isidoro se tyčí 275 metrů vysoká hora, ze které si vychutnáte ten nejkrásnější výhled. Na vrcholek, kde stojí velký dřevěný kříž, můžete vystoupat po více než 450 schodech, na místo se ale dá dojet také autem.

Indiánské pohřebiště Chorro de Maíta

Na území provincie Holguín se nachází nejdůležitější indiánské pohřebiště v karibské oblasti. Odkryté hroby pochází z období, ještě než se na ostrově vylodil Kryštof Kolumbus, některé hroby jsou ale i mladší. V muzeu si prohlédnete také zajímavé předměty, se kterými byli lidé pohřbíváni.

Město Gibara

Na severu oblasti naleznete městečko Gibara ukrývající historické památky, z nichž je tou nejvýznamnější pevnost Fuerte el Cuartelón, která měla za úkol chránit město. O historii Kuby se mnoho dozvíte také ve zdejším Městském muzeu.
Proč jen na Varadero

Další oblíbená letoviska na Kubě

Ubytování v luxusních hotelech a kvalitní all inclusive služby slibují požitek i pro nejnáročnější turisty. To vše naleznete také v dalších krásných letoviscích na Kubě.

Plánujete-li exotickou dovolenou na Kubě, doporučujeme vybírat zavčas z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely v letovisku Holguín na Kubě


Oblíbené all inclusive hotely v letovisku Holguín na Kubě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Kubu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou v exotickém Karibiku. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Kubu s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.