Hlavní stránka Dovolená Kuba Dovolená Varadero

Dovolená v letovisku Varadero

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Letovisko Varadero turistům nabízí vše, co si jen můžou od exotické dovolené přát. Nádherné písečné pláže, průzračně čisté moře, luxusní hotely s all inclusive službami, zajímavé památky i dechberoucí přírodu.

V letovisku to navíc žije nejenom přes den, ale i v noci. V místních barech a klubech si vychutnáte vyhlášený rum nebo tradiční doutníky a protančíte tu večer v rytmu salsy. Kuba je zkrátka místem pro všechny požitkáře a o Varaderu to platí dvojnásob.


Počasí

Dnes
32°C
Vítr: 1,8 m/s VSV
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa
32°C 33°C 33°C 33°C 33°C 32°C

Základní informace

  • Stát: Kuba
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  • Měna: Kubánské peso, Konvertibilní peso
  • Časové pásmo: GTM -5
  • Hlavní město: Havana
  • Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 53
  • Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B

Proč jen na Varadero

Proč jet na dovolenou do letoviska Varadero

Poloostrov vybíhající z pobřeží asi 100 km východně od Havany je nejoblíbenější turistickou lokalitou na Kubě. Varadero, které bylo dříve proslulé především rybolovem a těžbou soli, je nyní nejlépe vybaveným střediskem na ostrově nabízejícím množství restaurací, barů, zábavních zařízení a hotelových komplexů.

To nejlepší, co zde na vás čeká, je vyhlášená Playa de Varadero, asi sedmnáct kilometrů dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, kde můžete odpočívat ve stínu borovic. Doporučujeme vyzkoušet také potápění u korálových útesů nebo plavby lodí.

Počasí v letovisku Varadero

Na Varaderu panují příjemné teploty po celý rok. Hlavní turistická sezóna ale trvá zhruba od prosince do dubna. V tomto období prší jen minimálně a panují zde příjemné teploty postupně šplhající až k 30 °C. Kromě toho si užijete i vodu vyhřátou i na 25 °C.

Tipy na výlety na Varaderu

Tipy na výlety

Delfinárium

Především rodiny s dětmi by neměly minout delfinárium ve Varaderu, kde si nejenom prohlédnou různá představení nebo pořídí fotky delfínů, ale především si tu s těmito inteligentními tvory budou moci i sami zaplavat.

Národní park Hicacos

Národní park Hicacos ukrývá deštný prales i kouzelné laguny, naleznete tu také jezero Mangón, v jehož blízkosti se to jenom hemží rozmanitými druhy ptáků i plazů. Při návštěvě parku nevynechejte ani jeskyně s indiánskými nástěnnými malbami.

Jeskyně Bellamar

Ve městě Matanzas, zhruba 60 kilometrů od Varadera, najdete jeskyně Bellamar. Nejdelší a nejhlubší jeskyně na Kubě, jejichž celková délka činí asi tři kilometry, zdobí krápníková výzdoba i vápencové útvary. Zaujmou vás ale také malá podzemní jezírka a pramínky.

Městské muzeum

Pokud vás zajímá historie této oblasti, vydejte se za poznáním do městského muzea, kde na vás čekají mapy, obrázky a dokumenty spjaté s dějinami města Varadero. Na muzeu vás jistě zaujme už samotný vzhled budovy, která je vyvedena v typických modrobílých barvách.

Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.