Hlavní stránka Dovolená Kuba 2021 Dovolená Kuba - Varadero

Dovolená Kuba - Varadero

Letovisko Varadero turistům nabízí vše, co si jen můžou od exotické dovolené přát. Nádherné písečné pláže, průzračně čisté moře, luxusní hotely s all inclusive službami, zajímavé památky i dechberoucí přírodu.

V letovisku to navíc žije nejenom přes den, ale i v noci. V místních barech a klubech si vychutnáte vyhlášený rum nebo tradiční doutníky a protančíte tu večer v rytmu salsy. Kuba je zkrátka místem pro všechny požitkáře a o Varaderu to platí dvojnásob.

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nichž většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.


Počasí

Dnes
32°C
Vítr: 4,9 m/s VSV
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa
32°C 35°C 33°C 31°C 31°C 31°C

Základní informace

  • Stát: Kuba
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  • Měna: Kubánské peso, Konvertibilní peso
  • Časové pásmo: GTM -5
  • Hlavní město: Havana
  • Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 53
  • Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B

Proč jen na Varadero

Proč jet na dovolenou do letoviska Varadero

Poloostrov vybíhající z pobřeží asi 100 km východně od Havany je nejoblíbenější turistickou lokalitou na Kubě. Varadero, které bylo dříve proslulé především rybolovem a těžbou soli, je nyní nejlépe vybaveným střediskem na ostrově nabízejícím množství restaurací, barů, zábavních zařízení a hotelových komplexů.

To nejlepší, co zde na vás čeká, je vyhlášená Playa de Varadero, asi sedmnáct kilometrů dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, kde můžete odpočívat ve stínu borovic. Doporučujeme vyzkoušet také potápění u korálových útesů nebo plavby lodí.

Počasí v letovisku Varadero

Ve Varaderu panují příjemné teploty po celý rok. Hlavní turistická sezóna ale trvá zhruba od prosince do dubna. V tomto období prší jen minimálně a panují zde příjemné teploty postupně šplhající až k 30 °C. Kromě toho si užijete i vodu vyhřátou i na 25 °C.

Tipy na výlety na Varaderu

Tipy na výlety

Delfinárium

Především rodiny s dětmi by neměly minout delfinárium ve Varaderu, kde si nejenom prohlédnou různá představení nebo pořídí fotky delfínů, ale především si tu s těmito inteligentními tvory budou moci i sami zaplavat.

Národní park Hicacos

Národní park Hicacos ukrývá deštný prales i kouzelné laguny, naleznete tu také jezero Mangón, v jehož blízkosti se to jenom hemží rozmanitými druhy ptáků i plazů. Při návštěvě parku nevynechejte ani jeskyně s indiánskými nástěnnými malbami.

Jeskyně Bellamar

Ve městě Matanzas, zhruba 60 kilometrů od Varadera, najdete jeskyně Bellamar. Nejdelší a nejhlubší jeskyně na Kubě, jejichž celková délka činí asi tři kilometry, zdobí krápníková výzdoba i vápencové útvary. Zaujmou vás ale také malá podzemní jezírka a pramínky.

Městské muzeum

Pokud vás zajímá historie této oblasti, vydejte se za poznáním do městského muzea, kde na vás čekají mapy, obrázky a dokumenty spjaté s dějinami města Varadero. Na muzeu vás jistě zaujme už samotný vzhled budovy, která je vyvedena v typických modrobílých barvách.
Proč je do Havany

Další oblíbená letoviska na Kubě

Ubytování v luxusních hotelech a kvalitní all inclusive služby slibují požitek i pro nejnáročnější turisty. To vše naleznete také v dalších krásných letoviscích na Kubě.

Plánujete-li exotickou dovolenou na Kubě, doporučujeme vybírat zavčas z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely ve Varaderu na Kubě


Oblíbené all inclusive hotely ve Varaderu na Kubě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Kubu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou v exotickém Karibiku. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Kubu s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.