Hlavní stránka

Dovolená Kuba 2021/22

Nezapomenutelná atmosféra, kvalitní doutníky, rum, přátelští lidé, bílé pláže i neskutečná krajina, to je Kuba. Země, kde budete žasnout nad americkými veterány, kteří se tu běžně prohání po silnicích, propadnete rytmu kubánské hudby i chuti zdejších pokrmů, si vás naprosto získá. Vysněnou dovolenou tu prožijete na nádherných písečných plážích, korálových ostrovech, v koloniálních městech i národních parcích.

Ubytování v luxusních hotelech a kvalitní all inclusive služby na Kubě slibují požitek i pro nejnáročnější turisty. To vše naleznete v krásných letoviscích, jimiž se můžou pyšnit oblasti jako Varadero, Havana či Holguín i ostrůvky Cayo Coco, Cayo Guillermo nebo Cayo Santa Maria.

Naplánujte si dovolenou na Kubě!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich First minute nebo Last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nichž většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

Oblíbená letoviska na Kubě

Ubytování v luxusních hotelech a kvalitní all inclusive služby slibují požitek i pro nejnáročnější turisty. To vše naleznete v krásných letoviscích na Kubě. Ať už zvolíte pro svoji dovolenou turisty oblíbené Varadero, Holguín či malebné ostrovy Cayo Coco, Cayo Santa Maria či Guillermo nebo zavítáte do Havany, tuhle exotiku si rozhodně užijete.


Zobrazit všechny zájezdy na Kubu


Počasí

Základní informace

 • Stát: Kuba
 • Jazyk: španělština
 • Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
 • Měna: Kubánské peso, Konvertibilní peso
 • Časové pásmo: GTM -5
 • Hlavní město: Havana
 • Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 53
 • Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B

Proč jet na Kubu

Proč jet na dovolenou na Kubu

Na rozlehlém ostrově ležícím v Karibském moři objevíte spoustu protikladných světů a bude záležet pouze na vás, kterou z tváří Kuby se rozhodnete vnímat nejintenzivněji.

Kuba je zajímavá, unikátní, veselá, živá, krásná i chudá. Většina lidí si v souvislosti s ní vybaví hlavně stará americká auta a komunistický režim. Kuba byla i stále je izolována od zbytku světa a je to znát. Když na Kubu vkročíte, budete si myslet, že jste se vrátili o 40 let zpátky. Čas zde plyne pomalu a všudy přítomné heslo „mañana”, což znamená zítra, přesně vystihuje zdejší styl života.

Jednou z nejvyhledávanějších destinací pro dovolenou na Kubě je Varadero, malý výběžek obklopený mořem, který vás zláká především svými 17 kilometrů dlouhými písčitými plážemi.

Tato oblast je výhradně turisticky zaměřená, naleznete tu více než polovinu ze všech hotelů na Kubě, proto zde trochu chybí kontakt s běžným obyvatelstvem.

Ten si naopak užijete, pokud zavítáte na místa Matanzas a Cárdenas, kde se vám naskytne pravý a nefalšovaný pohled na každodenní kubánský život.

Co by to ale bylo za pobyt na Kubě bez návštěvy hlavního města. Havana patří k nejkrásnějším městům na světě, a to zásluhou svojí bohaté historie i jedinečným nádechem romantiky. Lidé tančící v ulicích, rušná doprava, staré Kubánky pózující s doutníkem pro turisty, nazdobené domy, ale naopak také polorozpadlá stavení, chudinské čtvrti a spousta lidí v otrhaných šatech, to vše je Havana. Procházet se jejími ulicemi je ale pro každého nepopsatelný zážitek.

Východně od Havany leží Provincie Matanzas, kde naleznete nádherné korálové útesy, velké množství různých ryb a klidné moře. Jedno z nejhezčích míst je Zátoka sviní (Bahía de Cochinos). Je zde také výborná možnost šnorchlování na velkém množství zajímavých míst. Mezi městy Playa Girón a Punta Perdiz se nachází několik vstupů do moře, kde se v hloubce přes šest metrů můžete potápět a obdivovat podmořský svět.

Poloostrov Zapata je největší bažinnou oblastí v Karibiku, kterou pokrývají mangrovové močály a pastviny. Kromě toho se tu vyskytují některé chráněné živočišné druhy, například krokodýli, kapustňáci a početné druhy ptáků.

Tím ale pořád výčet důvodů, proč navštívit Kubu, nekončí. Dalším z nich je například bohaté sportovní vyžití. Druhý největší korálový útes na světě je absolutním rájem pro potápěče. Ti, kteří raději zůstávají nad vodní hladinou, najdou na Kubě ideální podmínky ke koupání, surfování a plachtění.

Golfisté si mohou zahrát na dvou moderních hřištích v Havaně a Varaderu, jejichž parametry splní i nejvyšší nároky. Milovníci jízdy na koních zase rádi využijí nabídky projížděk po pláži.

Jak vidíte, na Kubě na vás opravdu čeká spousta zajímavých lokalit, jež stojí za návštěvu. Pokud tedy netoužíte po dovolené strávené pouze u vody na pláži, vydejte se na poznávací zájezd na Kubu. Z míst, která navštívíte, si odnesete ty nejkrásnější vzpomínky.

Kuba je bezkonkurenčně nejbezpečnější zemí Latinské Ameriky. Přesto je nutno zachovávat standardní opatrnost, zvláště z hlediska drobných krádeží. Mluví se tu španělsky a co je zajímavé, na Kubě mají dvě měny. Konvertibilní peso pro turisty a kubánské peso pro místní obyvatele, někde je ale možné platit i americkými dolary.

Letecky se na Kubu dostanete asi po 11 hodinách letu. Pro vstup do země je vyžadováno vízum, které se dá zřídit v Praze na Kubánské ambasádě za poplatek nebo přes naše vízové oddělení. Pro cestu na Kubu není vyžadováno žádné speciální očkování. Vaší jedinečné dovolené v Latinské Americe tak nic nebrání v cestě.

Počasí na Kubě

Počasí a podnebí na Kubě

Kuba se nachází v subtropickém až tropickém pásmu, čemuž také odpovídají vysoké teploty. Průměrná denní teplota se na Kubě v průběhu celého roku pohybuje kolem 25 °C a teploty moře neklesají pod 24 °C. Podnebí je na ostrově ovlivňováno větry pasáty.

Hlavní turistická sezóna je na Kubě od prosince do března až dubna. V tomto období prší jen minimálně a panují zde příjemné teploty postupně šplhající až k 30 °C. Nejvydatnější srážky jsou zde v říjnu, listopadu a pak v květnu, jedná se však o krátké intenzivní dešťové přeháňky a bouřky, které příjemně pročistí a osvěží vzduch.

Na podzim od září do října se zde vyskytují hurikány a proto nedoporučujeme plánovat dovolenou na Kubě na toto roční období.

Vízum na Kubu

Vízum na Kubu

Pro vstup na Kubu je nutné mít povolení ke vstupu/vízum. Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje kubánský konzulát vízum ve formě turistické karty. Kartu je nutné vyřídit před odletem, doba vyřízení je cca 1 týden.

Občané ČR potřebují na Kubu platný cestovní pas (doba platnosti minimálně do opuštění Kuby). Při vstupu do země cestující vyplňuje malý vstupní formulář. Kopii formuláře, která mu zůstává, musí bezpodmínečně předložit při opuštění země. V případě ztráty lze s určitým časovým prodlením (ověřování totožnosti turisty v centrální evidenci) získat nový.

Vízum na Kubu

Zdravotní informace / očkování

Pro vstup na Kubu není povinné žádné speciální očkování.

Kuba od 1. 5.2010 bezpodmínečně vyžaduje uzavření cestovního pojištění pro hrazení léčebných výloh na celou dobu pobytu. Cestovatelé, kteří nebudou mít cestovní pojištění při vjezdu do země, budou povinni uzavřít pojištění přímo na letišti. Vzhledem k možným komplikacím s náběhem systému prodeje pojištění na kubánských letištích doporučujeme uzavření cestovního pojištění ještě v ČR.

Další informace o zdravotní péči na Kubě naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí .

Všeobecné informace o Kubě

Ostrov Kuba leží ve střední Americe a se svými 111 000 km² rozlohy je největším ostrovem Velkých Antil a zároveň 15. největším ostrovem světa. Pobřeží ostrova dlouhé přibližně 6 000 km je velice členité a nalezneme zde spoustu korálových útesů a malých ostrůvků.

Na severu jsou kubánské břehy omývány Atlantským oceánem a na jihu je omývá klidné Karibské moře. Největším a zároveň i hlavním městem je Havana. Kuba je mnohonárodnostní země, její obyvatelé pocházejí z různých koutů světa, díky tomu se na Kubě mísí rozmanité kultury vytvářející jedinečnou atmosféru, kterou jinde nenajdete.

Úředním jazykem je na Kubě španělština, nicméně se používají také ostatní světové jazyky jako angličtina, francouzština, italština nebo němčina.

Místní kuchyně

V typických kubánských pokrmech se projevuje vliv africké a španělské kuchyně. Pokrmy jsou většinou poměrně vydatné a hodně kořeněné. Při vaření se hojně využívá kokosový olej, oregano, koriandr, sladká cibule, česnek a zelenina.

Národním jídlem je Moros y Christianos, pokrm z rýže, fazolí a vepřového nebo kuřecího masa. Stojí za to ochutnat i Ajiaco Crillo skládající se z masa a dušené zeleniny. Ve velmi teplém podnebí jistě přijde vhod osvěžující zmrzlina, která se zde prodává na každém rohu.

Milovníky kávy zase zaujme nabídka kaváren Cubano nebo Americano. Kuba je samozřejmě proslulá svými lahodnými koktejly. Vždyť kdo by neznal mojito, caipirinhu nebo cuba libre?

Důležitá telefonní čísla:

 • První pomoc: 55-1185,55-1584,55-1585
 • Policie: 867 7777
 • Hasiči: 867-5555
 • Panataxi: 55 5555

Státní svátky na Kubě:

 • leden – Výročí revoluce v roce 1959
 • leden – Den armády
 • 19. duben – Výročí vítězství v zátoce Sviní
 • květen – Svátek práce
 • 25. – 27. červenec – Den národního povstání
 • 10. říjen – Začátek bojů za nezávislost
 • 25. prosinec – Vánoce

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete. K nejoblíbenějším cílům exotických dovolených patří Dominikánská republika nebo Kuba. Dovolenou v prostředí zelených palem, bělostných pláží a průzračného moře zažijete také na Mauriciu, Maledivách, Seychelských ostrovech nebo Zanzibaru. Vydejte se po stopách Mayů v Mexiku, zažijte Safari v Keni nebo se vydejte do Thajska. Netradiční dovolenou zažijete také na Kapverdske-ostrovy. Za exotikou s vůní orientu vyražtě do Emirátů nebo do Ománu.


Oblíbené all inclusive hotely na Kubě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Kubu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou v exotickém Karibiku. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Kubu s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.