Hlavní stránka

Parkování na letišti Berlín Schönefeld

Letiště Berlín Schönefeld patří mezi středně velká letiště, ročně odbaví kolem 6,6 milionů cestujících. Nachází se u obce Schönefeld, asi 18 km jihovýchodně od centra Berlína. Letiště má celkem čtyři terminály (A, B, C a D), které jsou vzájemně propojené. Letecké společnosti Condor a Germanwings odlétají většinou z terminálu D. Kromě prázdninových destinací se z letiště létá také do většiny evropských metropolí.

Více informací v anličtině najdete na webu berlínských letišť zde.

Poloha letiště

GPS: 52°22''45.36"S, 13°31''12.72"V


Zvětšit mapu

AUTOBUS

Upozornění: Z důvodu pandemie COVID-19 je provoz vlaků a autobusů RegioJet částečně nebo zcela omezen. Zastávky jsou umístěny zpravidla v centru měst. Následně je nutné se dopravit na letiště. Více informací získáte od svého prodejce.

Student Agency vám zajistí dopravu na letiště a zpět luxusním Žlutým autobusem

Odlétáte-li na svoji dovolenou z letiště Berlín, nabízíme vám dopravu na toto letiště i zpět pravidelnou linkou Žlutým autobusem RegioJet. Doprava na letiště tímto linkovým spojem je v případě, že si svůj zájezd zakoupíte u Student Agency. Jízdenku a všechny důležité informace vám předáme před odjezdem, sami si nemusíte nic zařizovat, pouze nás informovat o vašem záměru linkový spoj RegioJet využít.
Upozornění: Od 6. 6. 2016 pravidelná autobusová linka RegioJet zajišťuje spoj na letiště Berlín Schönefeld 4x denně. Zbývající spoje  nezajíždějí na letiště. 

 
Jízdní řád pravidelné linky Praha - Drážďany - BerlínPodrobné přepravní podmínky pro autobusovou dopravu naleznete zde

 

PARKOVÁNÍ

Student Agency vám zajistí parkování u letiště Berlín Schönefeld za výhodnou cenu!

Přemýšlíte, jak se na letiště pohodlně dopravit, kde zaparkovat a co vás to bude stát? Pokud si svůj zájezd zakoupíte u nás, pak vám k zájezdu poskytneme parkovací voucher za výhodnou cenu (platí pro námi zvolená parkoviště v blízkosti letiště). Cestovat s námi se tedy rozhodně vyplatí!

Jak nejlépe se svým vozem dojet na letiště Berlín Schönefeld si můžete naplánovat pomocí nástroje Plánovač tras. Ty nejdůležitější trasy jsme pro vás již připravili my.

Naplánovaná trasa Brno - letiště Berlín Schönefeld 537 km 5 hodin, 7 minut
Naplánovaná trasa Praha - letiště Berlín Schönefeld 331 km 4 hodiny, 43 minut
Naplánovaná trasa Plzeň - letiště Berlín Schönefeld 422 km 4 hodiny, 22 minut
Naplánovaná trasa Ostrava - letiště Berlín Schönefeld 505 km 5 hodin, 30 minut
Naplánovaná trasa Bratislava - letiště Berlín Schönefeld 660 km 6 hodin, 13 minut    

 

VLAK - služba RAIL and FLY

Student Agency vám zajistí dopravu na letiště prostřednictvím služby RAIL and FLY za zvýhodněnou cenu nebo ZDARMA

Program Rail and Fly (Zug zum Flug) vám poskytuje možnost využít k cestě na odletové letiště vlak německé společnosti Deutsche Bahn, a to buď bezplatně, nebo za zvýhodněných podmínek.

Služba Rail & Fly je zahrnuta v ceně zájezdů pouze u některých německých cestovních kanceláří. Obecně však pro všechny platí, že ji nabízí pouze ke kompletním zájezdům, tzv. package holidays (letenka+hotel+transfer = package holiday). Tuto službu lze po předložení příslušného voucheru uplatnit pouze na německém území, tedy vždy na úseku cesty od německých hranic na příslušné letiště a zpět. Tato služba se řídí dále obchodními podmínkami pořadatelské cestovní kanceláře. 

Upozorňujeme, že v případě tzv. last minutových nabídek, se tato nabídka vztahuje většinou jen na zpáteční cestu z letiště nebo služba není k dispozici vůbec. Další upřesnění služby Rail and Fly naleznete pod jednotlivými letišti.

Zda se nabídka na jízdenku Rail and Fly vztahuje i na váš zájezd, vám ověří prodejce na základě vašeho požadavku.

Přehled transferů z vlakových nádraží na letiště, popř. zpět najdete pod odkazem ZDE

Podmínky

1. Jízdenka Rail&Fly je platná pro cestu vlakem na/z mezinárodního letiště na území spolkových zemí Německa. Jízdenka je na jméno a je nepřenosná.
2. Pro cestu na letiště je Rail&Fly platný jeden den před odletem a v den odletu, pro cestu zpět platí jízdenka v den letu a jeden následující den.
3. Mezi dnem odletu do destinace a příletu zpět nesmí uplynout více než 12 měsíců.
4. Jízdenka je platná pouze s mezinárodní letenkou respektive potvrzením cesty (v papírové nebo elektronické formě), na základě předložení cestovních dokladů a průkazu totožnosti.
5. Jízdenky Rail&Fly platí na všechny cesty společnosti Deutsche Bahn AG na všech pravidelných spojích DB-ICE (InterCity Express – spojuje hlavní německá města), EC (EuroCity)/IC (InterCity), většinou ve 2. třídě (2 Klass). Ve spojích ICE Sprinter (spoje mezi hlavními městy s méně zastávkami) je umožněna přeprava pouze na základě rezervace a poplatku.

6. Jízdenka není platná v autovlacích DB, Thalys (vysokorychlostní vlak) a zvláštních vlacích. Pro cestování vlaky CityNightLine a jinými nočními vlaky je nutné si rezervovat místenku, lůžko a místo v lůžkové části za poplatek.
7. U odletů z ostatních zahraničních letišť tato jízdenka neplatí. Neplatí ani na vnitrostátní (uvnitř Německa) dopravu k hranicím.
8. Pro zákazníky, kteří nejsou obyvateli Německa, platí jízdenka Rail&Fly jen se společností DB od/k německému hraničnímu nádraží.
9. Prosíme, zvolte si takové spojení, abyste dorazili na letiště / k odbavení nejpozději dvě hodiny před odletem.