Hlavní stránka

Letiště Bratislava

Mezinárodní letiště Bratislava nebo také Mezinárodní letiště M. R. Štefánika Bratislava je hlavní mezinárodní letiště na Slovensku. Nachází se na severovýchodním okraji Bratislavy, 9 km od centra, v městské části Ružinov a částečně v katastru obce Ivanka pri Dunaji, s rozlohou 4,77 km². Podrobné informace o letišti najdete na oficiálních stránkách zde.


Poloha letiště

Zvětšit mapu

 

Doprava na letiště vlastním autem / parkování

Doprava vlastním automobilem pro vás bude jistě nejrychlejší a nejpohodlnější.  Letiště je situované na V okraji hlavního města Bratislava s přímým napojením na dálniční obchvat D1. Výjezdy z dálnice jsou označené piktogramem letadla doplněné slovní informací „Letisko“. Trasu si můžete naplánovat i sami pomocí nástroje Plánovač tras. Pokud pojedete vlastním autem, je třeba si opatřit slovenskou dálniční známku. Dálniční známku zakoupíte na obvyklých místech a to v okolí hraničních přechodů, na benzínových pumpách, na poštách a dalších místech označených nálepkou se symbolem prodeje.
 
Naplánovaná trasa Praha - letiště Bratislava 344 km 3 hodiny, 13 minut
Naplánovaná trasa Brno - letiště Bratislava 142 km 1 hodina, 25 minut
Naplánovaná trasa Plzeň - letiště Bratislava 432 km 4 hodiny, 4 minuty
Naplánovaná trasa Ostrava - letiště Bratislava 269 km 3 hodiny, 18 minut
 

Parkování

1/ Krátkodobé parkování - na přejezdové komunikaci před terminály (zadarmo). 15ti minutové stání zdarma též na parkovišti P1 před terminálem.
2/ Dlouhodobé parkování - k dispozici je 970 nekrytých parkovacích míst, zabezpečení rampami a kamerovým systémem; v pěší vzdálenosti od terminálu; otevřeno 24/7;

Ceníky
 

Ceník - parkoviště P2                
5 minut zadarmo
1 hodina 3 EUR
Každá další začatá hodina 3 EUR
1 den 20 EUR
2-3 dny 25 EUR
4-5 dní 30 EUR
6-7 dní 35 EUR
8-12 dní 39 EUR
každý další den 20 EUR
Ceník - parkoviště P1               
15 minut zadarmo
1 hodina 4 EUR