Hlavní stránka

Parkování na letišti Frankfurt

Parkování na letišti za výhodnou cenu nebo doprava linkovým autobusem

Letiště Frankfurt nad Mohanem patří mezi deset největších letišť na světě a zároveň je největším v Německu. Letiště se nachází 12km jihozápadně od centra Frankfurtu.

Je odtud nalétáváno velké množství destinací, kam vás mohou letecké společnosti dopravit. O významu letiště Frankfurt nad Mohanem hovoří i fakt, že z Frankfurtu létají i největší dopravní letadla Airbus A380 pro 555 cestujících při standardním uspořádání.

Více informací v angličtině najdete na webu letiště zde.

Poloha letiště

GPS souřadnice:
50°02'11.72"N, 8°33'37.13"E 


Zvětšit mapu


AUTOBUS

Upozornění: Z důvodu pandemie COVID-19 je provoz vlaků a autobusů RegioJet částečně nebo zcela omezen. Zastávky jsou umístěny zpravidla v centru měst. Následně je nutné se dopravit na letiště. Více informací získáte od svého prodejce.

STUDENT AGENCY TRAVEL vám zajistí dopravu na letiště a zpět luxusním autobusem RegioJet 

Odlétáte-li na svoji dovolenou z letiště Frankfurt, nabízíme vám dopravu na toto letiště i zpět pravidelnou linkou Žlutým autobusem RegioJet. Jízdenku a všechny důležité informace vám předáme před odjezdem, sami si nemusíte nic zařizovat, pouze nás informovat o vašem záměru linkový spoj RegioJet využít.


Žluté autobusy RegioJet jezdí na letiště každý den!

Jízdní řád pravidelné linky Praha - Plzeň - Norimberk - Würzburg - Frankfurt n. Mohanem
 

Podrobné přepravní podmínky pro autobusovou dopravu naleznete zde


PARKOVÁNÍ

Student Agency vám zajistí parkování na letišti za výhodnou cenu!

Přemýšlíte, jak se na letiště pohodlně dopravit, kde zaparkovat a co vás to bude stát? Pokud si svůj zájezd zakoupíte u nás, pak vám u vybraných zájezdů poskytneme parkovací voucher za výhodnou cenu parkovného (platí pro námi zvolená parkoviště v blízkosti letiště). Cestovat s námi se tedy rozhodně vyplatí!

Jak nejlépe svým vozem dojet na letiště Frankfurt si můžete naplánovat pomocí nástroje plánovač tras.

Ty nejdůležitější trasy jsme pro vás již připravili my.

Naplánovaná trasa Brno - letiště Frankfurt

719 km

6 hodin, 24 minut

Naplánovaná trasa Praha - letiště Frankfurt

515 km

4 hodin, 43 minut

Naplánovaná trasa Plzeň - letiště Frankfurt

420 km

3 hodin, 49 minut

Naplánovaná trasa Ostrava - letiště Frankfurt

895 km

8 hodin, 27 minut

Naplánovaná trasa Bratislava - letiště Frankfurt

804 km

7 hodin, 9 minut

 

VLAK - služba RAIL and FLY

Student Agency vám zajistí dopravu na letiště prostřednictvím služby RAIL and FLY za zvýhodněnou cenu nebo ZDARMA

Program Rail and Fly (Zug zum Flug) vám poskytuje možnost využít k cestě na odletové letiště vlak německé společnosti Deutsche Bahn, a to buď bezplatně, nebo za zvýhodněných podmínek.

Služba Rail & Fly je zahrnuta v ceně zájezdů pouze u některých německých cestovních kanceláří. Obecně však pro všechny platí, že ji nabízí pouze ke kompletním zájezdům, tzv. package holidays (letenka+hotel+transfer = package holiday). Tuto službu lze po předložení příslušného voucheru uplatnit pouze na německém území, tedy vždy na úseku cesty od německých hranic na příslušné letiště a zpět. Tato služba se řídí dále obchodními podmínkami pořadatelské cestovní kanceláře. 

Upozorňujeme, že v případě tzv. last minutových nabídek, se tato nabídka vztahuje většinou jen na zpáteční cestu z letiště nebo služba není k dispozici vůbec. Další upřesnění služby Rail and Fly naleznete pod jednotlivými letišti.

Zda se nabídka na jízdenku Rail and Fly vztahuje i na váš zájezd, vám ověří prodejce na základě vašeho požadavku.

Přehled transferů z vlakových nádraží na letiště, popř. zpět najdete pod odkazem ZDE

Podmínky

1. Jízdenka Rail&Fly je platná pro cestu vlakem na/z mezinárodního letiště na území spolkových zemí Německa. Jízdenka je na jméno a je nepřenosná.
2. Pro cestu na letiště je Rail&Fly platný jeden den před odletem a v den odletu, pro cestu zpět platí jízdenka v den letu a jeden následující den.
3. Mezi dnem odletu do destinace a příletu zpět nesmí uplynout více než 12 měsíců.
4. Jízdenka je platná pouze s mezinárodní letenkou respektive potvrzením cesty (v papírové nebo elektronické formě), na základě předložení cestovních dokladů a průkazu totožnosti.
5. Jízdenky Rail&Fly platí na všechny cesty společnosti Deutsche Bahn AG na všech pravidelných spojích DB-ICE (InterCity Express – spojuje hlavní německá města), EC (EuroCity)/IC (InterCity), většinou ve 2. třídě (2 Klass). Ve spojích ICE Sprinter (spoje mezi hlavními městy s méně zastávkami) je umožněna přeprava pouze na základě rezervace a poplatku.

6. Jízdenka není platná v autovlacích DB, Thalys (vysokorychlostní vlak) a zvláštních vlacích. Pro cestování vlaky CityNightLine a jinými nočními vlaky je nutné si rezervovat místenku, lůžko a místo v lůžkové části za poplatek.
7. U odletů z ostatních zahraničních letišť tato jízdenka neplatí. Neplatí ani na vnitrostátní (uvnitř Německa) dopravu k hranicím.
8. Pro zákazníky, kteří nejsou obyvateli Německa, platí jízdenka Rail&Fly jen se společností DB od/k německému hraničnímu nádraží.
9. Prosíme, zvolte si takové spojení, abyste dorazili na letiště / k odbavení nejpozději dvě hodiny před odletem.