Hlavní stránka

Letiště Ostrava

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je veřejné mezinárodní letiště. Nachází se 20 km jihozápadně od Ostravy mezi obcemi Mošnov, Albrechtičky a Petřvald.
Podrobné informace o letišti najdete na oficiálních stránkách zde.

Poloha letiště Leoše Janáčka Ostrava 

GPS: 49°41'46.39"S, 18°07'12.30"V 

Zvětšit mapu

Doprava na letiště Leoše Janáčka Ostrava vlastním autem

Doprava vlastním automobilem pro vás bude jistě nejrychlejší a nejpohodlnější. Přemýšlíte, jak se na vybraná letiště pohodlně dopravit? Můžete si trasu naplánovat pomocí nástroje Plánovač tras.

Naplánovaná trasa Praha - letiště Ostrava 361 km 3 hodiny, 36 minut
Naplánovaná trasa Brno - letiště Ostrava 158 km 1 hodina, 50 minut
Naplánovaná trasa Plzeň - letiště Ostrava 451 km 4 hodiny, 58 minut
Naplánovaná trasa Bratislava - letiště Ostrava 281 km 2 hodiny, 53 minut

Parkování na letišti Leoše Janáčka Ostrava

Letiště Leoše Janáčka Ostrava nabízí parkování na parkovištích P1, P3, P4 a P5.

Doporučujeme využít 15 minut zdarma na parkovišti P1 pro vyložení zavazadel a následně zaparkovat automobil na parkovišti P3, určeném pro dlouhodobé stání.

Parkoviště P1 se nachází přímo před odbavovacím terminálem a je určeno především pro krátkodobé parkování. Cestující zde mají k dispozici 104 parkovacích míst, z toho 10 stání je určeno pro imobilní cestující. Parkoviště je vybaveno samoobslužným závorovým systémem a prvních 15 minut parkování je zde zdarma. Platební automaty pro parkoviště P1 jsou umístěny v prostorách odletové haly a meeting pointu.

Držitelům průkazu ZTP a ZTP/P jsou určena zdarma stání na parkovišti P1, přímo před odletovou halou. Pro bezplatný výjezd z parkoviště je nutné prokázat se průkazem ZTP a parkovacím lístkem na přepážce Informací v odletové hale.

Parkoviště P3 je určeno pro dlouhodobé stání a nachází se přibližně 3 minuty pěší chůze od odletové haly. Kapacita parkoviště je 120 míst. Parkoviště je vybaveno samoobslužným závorovým systémem, platební automat je umístěn přímo na parkovišti.

Parkoviště P4 se nachází po pravé straně příjezdové cesty k letišti, naproti parkoviště P3, přibližně 3 minuty pěší chůze od odletové haly. Platební automat je umístěn v prostoru parkoviště. Cestující je povinen si po zaparkování automobilu nechat vystavit automatickou pokladnou doklad o zaplacení parkovného, který viditelně umístí za čelním sklem vozidla.

Parkoviště P5 se nachází před železničním terminálem. Platební automat pro platbu kartou a v hotovosti je umístěn na parkovišti.Platba je možná také v platebních automatech v odletové a příletové hale a na přepážce Informací v odletové hale.

Parkoviště neposkytují rezervace parkovacích míst.

Na všech parkovištích je cestující povinen bezpečně zajistit své vozidlo, parkoviště nejsou hlídaná.

Další informace naleznete na: http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-parkovani/