Hlavní stránka

Dovolená Malta 2021/22

Na ostrově Malta, ležícím ve Středozemním moři, najdete romantické zálivy, nádherné pláže, historické kamenné stavby i přírodní krásy.Ačkoliv je ostrov, kterému se přezdívá kamenitý, rozlohou nevelký, ukrývá spoustu zajímavých míst, která musíte během svojí dovolené na Maltě navštívit.

Jedna z nejoblíbenějších evropských destinací tak nenabízí jenom odpočinek na pláži, ale také památky, jež vám přiblíží maltskou minulost. Ty nejvýznamnější najdete v hlavním městě Valletta
nebo v historické Mdině.

Naplánujte si dovolenou na Maltě!

Perfektní dovolenou na Maltě můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od hotelů nabízejích stravování formou snídaní, polopenzí, včetně hotelů all inclusive.


Počasí

Dnes
18°C
Vítr: 10,2 m/s Z
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
18°C 17°C 18°C 16°C 15°C 17°C 18°C

Základní informace

 • Stát: Malta
 • Jazyk: maltština, angličtina
 • Používané jazyky: italština
 • Měna: euro
 • Časové pásmo: GMT + 1
 • Hlavní město: Valletta
 • Orientační délka letu z ČR: cca 2,5 hodiny
 • Mezinárodní předvolba: + 356
 • Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky britského typu G

Proč jet na dovolenou na Maltu

Proč jet na dovolenou na Maltu

Koupání v křišťálově čisté vodě je jedním z největších maltských lákadel. Zdejší pobřeží je převážně skalnaté, to ale neznamená, že si tu neužijete dovolenkovou pohodu na plážovém lehátku. Malta se samozřejmě pyšní kilometry nádherných písečných pláží, které omývá průzračné moře.

Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláže patří Mellieha Bay nebo Golden Bay. A na které pláži budete chytat bronz vy?

Na Maltu se ale rozhodně nejezdí pouze za lenošením na pláži, to své si tu najdou turisté cestující za poznáním, zábavou i sportem. Malta, která byla dříve britskou kolonií, vám prostřednictvím mnoha chrámů a paláců představí časy dávno minulé.

V Mdině, obehnané hradbami z arabských dob, nasajete poklidnou atmosféru během procházek spletitými uličkami i v místních restauracích. O poznání živěji je v hlavním městě Malty Vallettě, kde mimo jiné objevíte třeba chrám Maltézských rytířů.

Městem zábavy je však St. Jullian's. Dříve malá rybářská vesnička je nyní plná barů a klubů, kde si zatancujete na rytmy moderní hudby. Malta je tak opravdu místem, kde si svoji dovolenou užijí zamilované páry, rodiny s dětmi i mladí studenti hledající především zábavu.

A jak je to na Maltě se sportovním vyžitím? Aktivní turisté rozhodně nemusí mít strach, protože zahálet tady nebudou. Velice rozšířené je potápění, místní potápěčská centra nabízejí možnost pozorovat bohatý podmořský svět, kde se to jenom hemží barevnými rybkami. Koho neláká moře, může vyrazit do skal a vyzkoušet některou z mnoha maltských lezeckých oblastí. Samozřejmě můžete podnikat také túry do krásné přírody nebo vyzkoušet vodní sporty jako třeba windsurfing.

Není to ale pouze nejznámější ostrov Malta i nedaleké ostrůvky Gozo nebo Comino stojí za návštěvu. Mezi turisty sice ještě nejsou tak známé, o to krásněji tu ale je. Opuštěná zákoutí i fotogenické scenérie, jimž dříve vládla dnes už zřícená vápencová skála – Azurové okno, slibují perfektní dovolenou na Maltě i pro ty nejnáročnější. Obzvláště pokud si vyberete z nabídky našich zájezdů na Maltu s all inclusive, zažijete pohodovou dovolenou plnou dobrot i lahodných koktejlů.

A nezapomeňte, že pro vás máme mnoho výhodných last minute nabídek, se kterými se vám zájezd na Maltu opravdu vyplatí. Tak se vydejte objevovat krásy této perly Středomoří.

Počasí na Maltě

Počasí a podnebí na Maltě

Na Maltě panuje typické středomořské počasí charakteristické dlouhým, horkým a suchým létem a mírnou, krátkou zimou.

Hlavní turistická sezóna je na Maltě od července do září, kdy šplhají teploty nad 30 °C, ale díky stále přítomnému větru není horko nesnesitelné. Slunce svítí v průměru až 10 hodin denně. V letních měsících zde navíc téměř neprší, většina srážek spadne na Maltě v zimních měsících.

Na jaře a na podzim se můžete těšit na příjemné teploty ideální pro návštěvu památek a výlety za přírodními krásami Malty.

Pro poznávání Malty doporučujeme především jarní měsíce, kdy je příroda po zimních srážkách svěží, vše se zelená a kvete.

Chcete-li však poznávání spojit také s odpočinkem u moře, bude lepší zvolit podzimní měsíce, kdy je moře po ještě létě příjemně vyhřáté.

Dovolená na Maltě

Místní kuchyně

Budete-li na Maltě, byla by škoda neochutnat zdejší tradiční kuchyni, která je ovlivněná Sicílií, proto tu najdete mnohé italské pochoutky.

Místním národním jídlem je především králík upravovaný na různé způsoby. Dále pak ravioli plněné ricottou, makarony timpana, mečoun lampuki nebo pulpeti, což je pokrm z mletého masa. Velice oblíbené jsou tu ryby upravované v různých variantách a mořské plody.

Malťané si samozřejmě potrpí i na dezerty, výborný je maltský nugát nebo zákusek imagret, ve kterém jsou slaďoučké datle. Skvělou sladkou tečkou je i čerstvé ovoce, například melouny, hroznové víno či fíky.

Nealkoholickým nápojům tu vévodí limonáda z hořkých pomerančů nazývaná jako Kinnie. Pokud tuhle limonádu doplníte rumem, získáte oblíbený koktejl malta libre. Za ochutnávku stojí také zdejší vína.

Tipy na výlety na Maltě

Tipy na výlety na Maltě

Hlavní město Valletta

Hlavní město Malty je centrem veškerého kulturního dění a také významným přístavem. Prohlédnete si tu Barraccské zahrady nabízející nezapomenutelný panoramatický pohled na Velký přístav, katedrálu Sv. Jana ukrývající bohatství z dob maltézských rytířů nebo velkolepý Palác Velmistra. Čeští turisté by neměli minout ani památník věnovaný Václavu Havlovi.

Středověké město Mdina

Nasajte historickou atmosféru ve městě Mdina. Jakmile projdete Vstupní bránou, ocitnete se ve zcela jiném čase.
Historickým budovám dominuje barokní Katedrála sv. Pavla, ale i palácové komplexy Palazzo Santa Sofia či Palazzo Vilhena. Udělejte si také procházku k Citadelle, z jejichž hradeb se vám naskytne překrásný výhled.

Ostrov Gozo

Ostrov Gozo ležící pouhých šest kilometrů od Malty je klidným místem, kde rozhodně nečekejte davy turistů. Těšit se naopak můžete na romantické pláže, malebná města i vesničky. Na ostrově naleznete také typická terasovitá pole, kterými se to jenom hemží na celém území Malty. Ostrov se dříve pyšnil skalním útvarem nazývaným Azurové okno, který patřil k největším turistickým atrakcím na Maltě.

Přírodní a historický park Majjistral

V parku Majjistral naleznete nádhernou přírodu zahrnující útesy, údolí i krásné pobřeží. Z rostlinstva tu budete obdivovat především nádherné orchideje nebo levandule, z živočichů jsou to pak zajímaví ptáci nebo plazi. Kromě toho se při prohlídce archeologických nalezišť můžete vrátit do minulosti a poznávat historii Malty.

Všeobecné informace o Maltě

Maltské souostroví leží ve Středozemním moři, zhruba 95 km jižně od Sicílie a 290 km na východ od Tuniska. Toto souostroví se rozkládá na ploše 316 km2 a žije zde cca 460 000 obyvatel. Obydlenými ostrovy, a tedy i turisticky vyhledávanými, jsou Malta, Gozo a Comino. K Maltě ale náleží i tři neobydlené ostrovy - Cominotto, Filfla a St. Paul's Island.

Hlavním městem souostroví je Valletta ležící na východním pobřeží ostrova Malta. Úředními jazyky jsou maltština a angličtina, rozšířená je ale i italština.

Malta má členité pobřeží se skálami, zátokami a písečnými plážemi. Kromě přírodních krás nabízí také mnoho památek, které jsou zapsány i na seznam UNESCO.

Vízum na Maltu

Občané ČR nepotřebují pro vstup na Maltu vízum. Od 1. 5.2004 platí možnost volného pohybu osob na území Malty. K cestování na Maltu potřebují čeští občané občanský průkaz vydaný po roce 2000.

Více informací o vstupních formalitách na Maltu

Zdravotní informace / očkování

Na Maltu není povinné žádné speciální očkování.

Další informace o zdravotní péči na Maltě naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Důležitá telefonní čísla:

 • Policie: 112
 • Hasiči: 199
 • První pomoc/nemocnice: 196
 • Pomoc motoristům: 21242222 / 21442422, 21320349 / 21333332
 • Air Malta - rezervace letenek na letišti v Luqa (non stop služba): 21249600

Státní svátky na Maltě:

 • 1. leden – Nový rok
 • 10. únor – Ztroskotání svatého Pavla
 • 19. březen – Den sv. Josefa
 • 31. březen – Den svobody
 • březen/duben – Velikonoce (pohyblivé svátky Velký Pátek, Velikonoční neděle)
 • 1. květen – Svátek práce
 • 7. červen – Sedmý červen
 • 29. červen – Svatého Petra a Pavla
 • 15. srpen – Nanebevzetí Panny Marie
 • 8. září – Svátek Panny Marie Vítězné
 • 21. září – Den nezávislosti
 • 8. prosinec – Neposkvrněné početí
 • 13. prosinec – Den republiky
 • 25. prosinec – Vánoce
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Malta nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely na Maltě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Maltu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Maltu s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.