Hlavní stránka Dovolená Maroko 2020 Dovolená Maroko - Agadir

Dovolená Maroko - Agadir

Agadir je velmi moderní turistické město plné luxusních hotelových komplexů, které bylo kompletně znovu postaveno po ničivém zemětřesení v roce 1960. Agadir je velmi oblíbený pro svou zlatavou pláž, která má tvar půlkruhu a obvykle bývá chráněna před větry, jež vanou od Atlantického oceánu. Na pláži si naplno užijete relax, opalování, koupání i zábavné vodní sporty.

Právě v Agadiru zažijete nefalšovanou exotickou dovolenou, tak si vyberte jeden z luxusních hotelů s nabídkou bohatého all inclusive.

Naplánujte si dovolenou do Maroka do Agadiru!

Perfektní dovolenou v Maroku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká. Pro vyšší komfort a rodiny s dětmi doporučujeme volit hotely all inclusive.

Počasí

Dnes
29°C
Vítr: 2,3 m/s V
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota
29°C 30°C 28°C 27°C 30°C 29°C 28°C

Základní informace

  • Stát: Maroko
  • Jazyk: arabština, berberština
  • Používané jazyky: francouzština
  • Měna: dirham
  • Časové pásmo: GTM +0
  • Hlavní město: Rabat
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 212
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky typu C a E

Proč jet na dovolenou do Agadiru

Proč jet na dovolenou do Agadiru

Agadir, město omývané Atlantickým oceánem, bylo po zemětřesení v roce 1960 v podstatě celé vybudované znovu. Proto je asi jedinou historickou stavbou, kterou tu najdete, pevnost Kasbah s nádhernou vyhlídkou na město. Popularitu si město vysloužilo zásluhou nádherných pláží, kromě toho tu ale najdete třeba i krokodýlí zoo nebo nádherné botanické zahrady.

Sportovci mohou v blízkosti letoviska vyzkoušet surfing, vyznavači lenošení nebo senioři naopak určitě rádi zakotví na lehátku u hotelového bazénu. V Agadiru si zkrátka každý najde to svoje.

Počasí v Agadiru

Agadir turistům nabízí příjemné teploty, které se i v zimě pohybují okolo dvaceti stupňů. Ti, kteří nevyhledávají největší horka, ale přesto se chtějí ohřát, by svoji dovolenou měli plánovat na jarní měsíce. Teplota pohybující se okolo 27 stupňů je jistě potěší.

Léta jsou tu velmi horká a suchá, často nabízí až 35 stupňů. Teplota vody nebývá nijak extrémně vysoká, protože oceán se tak rychle neprohřeje. V těch největších vedrech vás ale voda o teplotě okolo 22 stupňů příjemně osvěží.

Tipy na výlety v Agadiru

Tipy na výlety

Pevnost Kasbah

Několik kilometrů za městem Agadir stojí na kopci pevnost z roku 1540. Pevnost byla téměř zničena při silném zemětřesení v roce 1960, Maročané ji ale znovu opravili. I když už se uvnitř nic nenachází, za návštěvu rozhodně stojí. Z tohoto místa se vám totiž naskytne jedinečný pohled na celý Agadir.

Zahrady Jardim de Olhao

V areálu Jardim de Olhao budete obdivovat nejenom krásné rostliny, ale také berberskou architekturu. V parkové zahradě můžete relaxovat v příjemné kavárně, na děti tu čeká hřiště. U vchodu se nachází také malá galerie, kde bývají vystaveny díla místních umělců.

Tržnice Souk al Had

Typickou marockou atmosféru poznáte na tržnic Souk al Had. Celá tržnice je obestavěná vysokou zdí a vstupuje se do ní některou ze dvanácti bran. Na tržnici můžete za dobré ceny sehnat téměř cokoliv – ovoce, zeleninu, oříšky, koření, šperky, kosmetiku a spoustu tradičních suvenýrů.

Oblast Taghazout

Pokud vás láká surfování, musíte zavítat do oblasti Taghazout, kde se surfováním v podstatě žije. Čekají tu na vás nejenom ty nejlepší vlny a vyhlášená místa jako Anchor Point nebo Panoramas, ale i řada surfařských obchůdků a barů. Často se zde konají i surfařské soutěže.
Proč jen na dovolenou do Marakeše

Další blíbená letoviska v Maroku

Královské město Marakéš je jedním z nejnavštěvovanějších měst nejenom v Maroku, ale i v celé Africe. Nachází se ve vnitrozemí, takže moře tu nenajdete, přesto tu ale prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

Nekorunované hlavní město jižního Maroka je z jedné strany obklopené pouští, z druhé strany vrcholky Vysokého Atlasu. Říká se, že právě tady začíná Afrika a nejvíce to poznáte na místní úchvatné atmosféře. Na ulicích běžně natrefíte na stánky s jídlem, kejklíře, krotitele hadů, kouzelníky i akrobaty.

Vyhlášené jsou tu také parky a botanické zahrady, pokocháte se však i mnoha zajímavými památkami. A co by to bylo za návštěvu Afriky bez nakupování a smlouvání na tradičních trzích?

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Maroko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely v Agadiru v Maroku


Nejlépe hodnocené all inclusive hotely v Agadiru v Maroku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Maroka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Agadiru s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.