Hlavní stránka

Dovolená Mauricius 2021/22

Malý ostrov Mauricius ležící uprostřed Indického oceánu je jako stvořený pro nezapomenutelnou dovolenou v pravé exotice. Zájezdy na Mauricius ale nezahrnují pouze překrásně bílé pláže a průzračnou vodu, i když právě to jsou ta největší lákadla pro většinu turistů.

Mauricius toho ale pro vás skrývá mnohem víc. Zelené vrcholky hor, malebná políčka s cukrovou třtinou, divoké řeky, bohatý podmořský život i ideální podmínky pro vodní sporty, to vše najdete na jednom malém ostrově.

Naplánujte si dovolenou na Mauricius!

A co je na tom nejlepší? Že i dovolenou v tomto tropickém ráji můžete sehnat velmi výhodně. Perfektní dovolenou na Mauriciu můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká.

Počasí

Základní informace

 • Stát: Mauricius
 • Jazyk: angličtina
 • Používané jazyky: angličtina, francouzština
 • Měna: mauricijská rupie
 • Časové pásmo: GTM +4
 • Hlavní město: Port Louis
 • Orientační délka letu z ČR: 14 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 230
 • Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky britského typu

Proč jen na dovolenou na Mauricisus

Proč jet na dovolenou na Mauricius

Nádherný Mauricius je jako stvořený pro romantickou dovolenou, proto je často cílem novomanželů mířících na svatební cesty. Čekají tu bílé písčité pláže, azurově čisté moře s bohatým podmořským životem, jedinečná panenská příroda a široká nabídka dalšího vyžití zahrnující sport, turistiku i kulturní památky.

Tato lákavá exotika je čím dál více dostupná pro turisty, stačí si jen pořídit last minute na Mauricius.

Většina turistů sem pochopitelně míří za fotogenickými plážemi. Pobřeží o délce 330 kilometrů tvoří bělopísčité pláže přímo vybízející k lenošení na slunci, vodním hrátkám a šnorchlování.

Skoro celý ostrov obklopuje korálová bariéra, jež v blízkosti pobřeží vytvořila laguny s vodou pohádkové barvy a ideální prostředí pro objevování podmořského světa.

S ostrovem Mauricius jsou spojené také vzácné známky, proto není divu, že v hlavním městě Port Louis najdete poštovní muzeum, které je mezi filatelisty mimořádně vyhledávané. Kromě poštovních známek Mauricius proslul především díky jedinečné přírodě. Jednou z nejlákavějších přírodních zajímavostí je posvátné jezero Jezero Grand Bassin ležící v kráteru vyhaslé sopky.

Chcete-li vidět divoká zvířata, udělejte si výlet do krokodýlího parku La Vanille. Na Mauriciu můžete také rybařit nebo se potápět k překrásným korálovým útesům, či vrakům ztroskotaných lodí.

Jedinečnou záležitostí je Blue Safari - výlet ponorkou nebo podvodními skútry. Alternativou může být procházka po podmořském dně díky speciální helmě, která vám zajistí kyslík. Široká je také nabídka vodních sportů, zkusit můžete třeba vodní lyže, windsurfing, skútry, parasailing, paragliding či kajaky. Sportovci, kteří preferují souš, si tu na kvalitních hřištích zahrají oblíbený golf.

K tomu, abyste si užili snovou dovolenou na Mauriciu, nemusíte řešit žádná víza ani očkování, stačí si pouze vybrat ubytování v některém z luxusních rezortů, kde na vás čekají kvalitní služby i all inclusive stravovaní, a můžete začít balit na zájezd na kouzelný Mauricius. Bezproblémový přístup na ostrov letadlem, příznivé ceny, vstřícní obyvatelé, dobré služby a jedinečná atmosféra se postarají, abyste na tento malý zelený ostrov Indického oceánu vzpomínali navždy.

Tipy na výlety na Mauriciu

Počasí a podnebí na Mauriciu

Mauricius se nachází v tropickém podnebném pásmu, teplotní rozdíly mezi letními a zimními teplotami tak nejsou příliš vysoké.

V měsících od listopadu do dubna zde poměrně vydatně prší, je však horko a dusno, teploty tu přes den neklesají pod 30 °C. Když prší, jedná se obvykle o krátké intenzivní přeháňky, a tak se nemusíte bát, že by vám dlouhý a vytrvalý déšť pokazil dovolenou.

Období trvající od května do října je velmi suché, denní teploty pohybují kolem příjemných 25 °C. Teplota moře v létě dosahuje až 28 °C, v zimě pak klesá na stále příjemných třiadvacet.

Jste-li vyznavači vodních sportů, především windsurfingu, pak je ta pravá doba pro dovolenou na Mauriciu od června do srpna, kdy zde více fouká. Je však potřeba počítat s přílivem a odlivem. Pokud se naopak chcete větru vyhnout, volte v těchto měsících spíše západní pobřeží, které je závětrné.

Počasí na Mauriciu

Vízum na Mauricius

Občané České republiky nepotřebují pro vstup do země víza, pokud jejich pobyt nepřesáhne dobu 3 měsíců během šestiměsíčního období. Při vstupu je nutné prokázat se platným cestovním pasem.

Víza na Mauricius

Zdravotní informace / očkování

Při cestování na Mauricius není vyžadováno žádné speciální očkování.

Mezi doporučená očkování patří žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou

Další informace o zdravotní péči na Mauriciu naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.
Vízum na Mauricius

Tipy na výlety

Hlavní město Port Louis

Hlavní město na severozápadě ostrova je tím nejlepším místem k poznání života na Mauriciu. Obdivovat tu můžete rozmanitou architekturu, které dominuje islámská mešita Jummah, anglikánská katedrála nebo sídlo vlády. Nezapomenutelnou atmosféru zažijete na známém tržišti Port Louis market, kde pořídite čerstvé ovoce, zelenin, maso, koření, ale také suvenýry. Mauricius je proslavený cennými poštovními známkami, proto byste si neměli nechat ujít ani místní poštovní muzeum.

Jezero Grand Bassin

Nejposvátnější místo na celém Mauriciu, za ně je považováno jezero Grand Bassin, které leží ve vyhaslém sopečném kráteru a někdy se mu také říká Ganga Talao.
Hinduisté považují jezero za posvátné, proto k němu chodí uctívat boha Šivu. Podle pověstí voda z jezera komunikuje s posvátnou řekou Ganga, z toho důvodu sem ročně míří několik set turistů, kteří se v posvátně vodě omývají. Na břehu jezera také stojí hinduistická svatyně.

Blue safari

Největšími atrakcemi, které si na Mauriciu nikdo nechce nechat ujít, jsou výlety ponorkou a podvodními skútry. Ze střediska Grand Baie vás menší člun zaveze dále do zálivu, kde již čeká větší loď se zakotvenými ponorkami a skútry. Pak už jenom nasednete a vznášíte se v oceánu kolem korálových útesů a pozorujete hejna ryb prohánějících se za okny ponorky. Vrcholem projížďky je pak plavba kolem úmyslně potopeného vraku lodi, jehož zákoutí ukrývají mnohé zástupce mořské fauny.

Krokodýlí park La Vanille

Oblíbený krokodýlí park najdete u městečka Rivières des Anguilles. Park je zaměřený především na chov krokodýlů, kterých tu jsou stovky. V několika malých pavilonech si můžete prohlédnout různě stará mláďata krokodýlů, která se tu narodila. Průvodce vás pak zavede přímo ke krokodýlům, kde budete z bezpečné vzdálenosti sledovat jejich krmení. Nejsou to ale jenom krokodýli, v parku žijí také netopýři, opice a především želvy.

Všeobecné informace o Mauriciu

Mauricius je ostrovní stát v Indickém oceánu ležící přibližně 900 kilometrů na východ od Madagaskaru. Rozloha ostrova vulkanického původu je 1 865 km², pobřeží má délku cca 330 km. Na Mauriciu žije přibližně 1,2 milionu obyvatel, z toho asi 150 tisíc v hlavním městě Port Louis.

Úředním jazykem na Mauriciu je angličtina, ale mnohem používanější je morisien, kreolský jazyk, který má za základ francouzštinu. Turisté se tu běžně domluví anglicky nebo francouzsky.

Povrch Mauriciu je převážně hornatý, velkou část území tvoří také deštný prales. Zelené vrcholky hor, malebná políčka s cukrovou třtinou, divoké řeky i panenská příroda jsou hlavními důvody, proč se na ostrov každoročně vydávají tisícovky turistů.

Místní kuchyně

Mauricijská kuchyně, o které se říká, že v sobě skrývá vlivy Francie, Indie, Afriky a Číny, lahodí oku i chuťovým buňkám. Pokrmy nejčastěji obsahují ryby a mořské plody, nešetří tu ani s výrazným kořením, nejpoužívanější z nich je chilli. Z příloh dominuje rýže na mnoho způsobů a hojně využívaná je také zelenina.

Národním pokrmem je dholl puri, což jsou pšeničné placky s hráškem a kari podávané s omáčkami. Oblíbená je také směs z rýže a masa nazývaná jako briani, nebo milionářský salát z palmových srdíček. Dezerty nejčastěji obsahují třtinový cukr nebo třtinový rum, oblíbené je také exotické ovoce či francouzské pečivo.

Na osvěžení jsou nejlepší džusy a ovocné koktejly obsahující mléko, popřípadě jogurt. Z alkoholických nápojů převažuje místní pivo nebo rum, který je častou složkou míchaných koktejlů.

Důležitá telefonní čísla:

V případě nouze (policie, hasiči, zdravotní pohotovost) je možno volat 999 a požádat o spojení na žádanou službu.

Státní svátky na Mauriciu:

 • 1. Leden – Nový rok
 • leden (konec) – čínský jarní festival (pohyblivé)
 • 1. únor – Svátek na památku zrušení otroctví
 • únor (začátek) – Thaipoosam Cavadee (pohyblivé)
 • únor (konec) – Maha Shivaratree (pohyblivé)
 • 12. březen – Den nezávislosti
 • březen (konec) – Ougadi (pohyblivé)
 • duben - Velký pátek (pohyblivé)
 • duben (konec) – Ganesh Chathurthi (pohyblivé)
 • 1. květen – Svátek práce
 • 15. srpen – Nanebevzetí P. Marie
 • říjen – Diwalí (pohyblivé)
 • říjen (konec) – Eid-Ul-Fitr (pohyblivé)
 • 2. listopad – Svátek na památku příjezdu prvních otroků
 • 25. prosinec – Svátek vánoční

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete. K nejoblíbenějším cílům exotických dovolených patří Dominikánská republika nebo Kuba. Dovolenou v prostředí zelených palem, bělostných pláží a průzračného moře zažijete také na Srí Lance, Maledivách, Seychelských ostrovech nebo Zanzibaru. Vydejte se po stopách Mayů v Mexiku, zažijte Safari v Keni nebo se vydejte do Thajska. Netradiční dovolenou zažijete také na Kapverdách. Za exotikou s vůní orientu vyražtě do Emirátů nebo do Ománu.


Oblíbené hotely na Mauriciu za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Mauricius od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou exotickou dovolenou. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Mauricius s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.

Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.