Hlavní stránka

Dovolená Mexiko 2021/22

Vydejte se po stopách Mayů a Aztéků a užijte si kouzlenou dovolenou v Mexiku. Čekají tu na vás bílé písčité pláže, azurově čisté moře a kvalitní služby all inclusive. K vyhlášeným letoviskům patří především Cancun, Riviera Maya, Playa del Carmen nebo Playacar, kde si můžete užívat pohody a pozorovat moře na lehátku s drinkem tequilly v ruce.

Kromě lenošení na pláži stojí za to také prozkoumávaní přírody a výlety ke starověkým památkám. Především na poloostrově Yucatán budete ohromeni mayskými pyramidami nebo ruinami města Chichén Itzá. Dovolená v Mexiku slibuje spoustu zajímavých zážitků, tak si vybírejte z našich nabídek zájezdů.

Naplánujte si dovolenou do Mexika!

Perfektní dovolenou v Mexiku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou snů za výhodné ceny, nabídka ubytování je tu opravdu široká, pro bezstarostnou dovolenou doporučujeme vybírat z nabídky hotelů all inclusive.

Oblíbená letoviska v Mexiku

Ať jste vyznavačem lenošení na lehátku na pláži, rádi pozorujete podmořský svět, poznáváte zajímá místa a navštěvujete místní památky nebo vás lákají vodní sporty, z naší nabídky zájezdů do Mexika si rozhodně vyberete. Ať už si pro svoji dovolenou vyberete Cancun, středisko Riviera Maya nebo Playa del Carmen, tuto exotiku si rozhodně užijete


Zobrazit všechny zájezdy do Mexika

Počasí

Základní informace

 • Stát: Mexiko
 • Jazyk: španělština
 • Používané jazyky: angličtina, náhuatl, tzotzil, mayské dialekty
 • Měna: mexické nové peso
 • Časové pásmo: GTM -6 až -8 hodin
 • Hlavní město: Mexico city
 • Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 52
 • Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B (3 kolíky)

Proč jet na dovolenou do Mexika

Proč jet na dovolenou do Mexika

Mexiko je ráj v srdci starodávné civilizace. V této zemi plné historie poznáte překrásné pláže s bílým pískem a azurově modrou vodou, celosvětově vyhlášenou gastronomii i nespočet památek jako tajuplné pyramidy a pevnosti v džungli. Budete putovat po stopách starých Májů, potápět se s úžasnými mořskými živočichy a objevovat obrovské podzemní jeskyně.

Cestování po Mexiku nebude mít chybu, tak si sem neváhejte pořídit dovolenou u moře nebo poznávací zájezd.

Ani sportovci se tu nudit nebudou. Nejpopulárnějšími sporty v Mexiku jsou potápění a surfování. Surfařské školy nabízejí kurzy pro začátečníky i zkušenější surfaře. Díky mnohým korálovým útesům a četným potopeným vrakům, je Mexiko doslova rájem pro potápěče. V rekreačních oblastech samozřejmě naleznou zázemí i milovníci tenisu či golfu.

Doporučujeme také podniknout výlet po podzemních sladkovodních jezerech Cenotes, kde je voda tak průzračně čistá, že budete mít při šnorchlování pocit, jako byste se vznášeli ve vzduchu. Kromě toho tu budete obdivovat také úchvatné přírodní krápníkové útvary. Pokud zamíříte do Puerto Aventura či Akumalu, můžete se těšit na plavání s inteligentními a roztomilými delfíny či majestátními a moudrými želvami. Akumal je totiž místem, kde želvy na místních plážích pravidelně snáší svá vejce.

Pokud do Mexika nemíříte pouze k moři, ale plánujete poznávací zájezd, vaše cesta by rozhodně měla vést do hlavního města. Mexico city je plné zajímavých míst, jako je například hlavní náměstí Plaza de la Constitución patřící k největším náměstím na světě. Na náměstí najdete prezidentský palác Palacio Nacional nebo překrásnou katedrálu Catedral Metropolitana. Uprostřed rušného velkoměsta si můžete odpočinout v rozsáhlém parku Bosque de Chapultepec, kde mimo jiné najdete i zoo, botanickou zahradu, muzea a malebná místečka pro piknik. Nejstarší hlavní město na americkém kontinentu vám toho nabídne opravdu mnoho, tak se neváhejte pustit do objevování jeho krás.

Díky výhodné poloze je v Mexiku sezóna po celý rok. V letních měsících tu teploty sahají až k 40 °C. Utéct sem před sněhem a mrazy ale můžete také v zimě. Zimní měsíce strávené na zdejších bílých, písečných plážích pod vysokými palmami zní jako pohádka. Ale nenechte se mýlit, nejsou to jen pláže, které činí z Mexika tak atraktivní lokalitu.

Vyhledávané je také pro svoji jedinečnou kuchyni. Jestli jste na ostrá a výrazně kořeněná jídla, tady si pochutnáte. Určitě musíte ochutnat tacos, což jsou kukuřičné placky, plněné vším, na co si vzpomenete. Pochutnáte si zde i na fazolích na různé způsoby a vše zapijete pivem podávaným s citrónem a solí. Stejně se servíruje i tradiční tequilla, kterou musí ochutnat každý, kdo do Mexika cestuje. Ta pravá tequilla je destilována jedině z agáve a označena etiketou 100 % de agave.

Tequilla je také skvělým tipem na suvenýr, který si dovézt z Mexika. I když jsou tu tequilly mnohem kvalitnější, než ty co seženete u nás, pořídíte je paradoxně za výrazně nižší ceny. Dalším typickým suvenýrem je sombrero, velký špičatý klobouk, dnes už v podstatě symbol Mexika. Podobně výhodně tu pořídíte také pestrobarevné šátky, ponča nebo šaty. Abyste si po návratu z dovolené mohli i doma užívat stejnou pohodu, zvolte jako suvenýr oblíbenou houpací síť vyráběnou z textilie. Ženám udělá radost také bižuterie, stříbrné šperky nebo léčivé kameny.

Mexičané jsou přátelští, milí a milují zábavu, proto také často pořádají slavnosti a festivaly plné tance, zpěvu a veselí. Oblíbené jsou také karnevaly, na kterých jsou k vidění honosné kostýmy a masky. Při těchto slavnostech se můžete většinou těšit na vystoupení známých umělců a divadelní hry. Pokud si na dovolené kromě odpočinku a relaxu chcete užít také spoustu zábavy, Mexiko je tou správnou destinací, kam vyrazit.

Občané České republiky nepotřebují pro dovolenou v Mexiku žádné vízum ani speciální očkování, nemusíte se tak bát zbytečného papírování. Stačí si jen u nás objednat zájezd, nasednout do letadla a za zhruba dvanáct hodin se ocitnete na zcela jiném světě. Tak vybírejte z našich nabídek, obzvláště last minute zájezdy slibují překrásnou dovolenou v Mexiku za výhodné ceny.

Počasí v Mexiku

Počasí a podnebí v Mexiku

Mexiko leží v tropickém a subtropickém pásmu, počasí se proto liší podle toho, v jaké části země se nacházíte. Zatímco ve vnitrozemí panuje sucho a teplo, v pobřežních oblastech je klima horké a vlhké. Podnebí se také liší v závislosti na nadmořské výšce. Směrem do hor průměrné teploty klesají a v horských oblastech najdete vrcholky hor, které jsou celoročně pokryty sněhem.

V Mexiku prší celkově velmi málo a většina srážek spadne od června do října. Plánujete-li tedy dovolenou v Mexiku v tomto období, musíte počítat s vyšší vlhkostí vzduchu.

Hlavní turistická sezóna je v Mexiku od listopadu do března, kdy se teploty pohybují kolem 30 °C a moře je vyhřáté. V letních měsících je potřeba počítat s větším výskytem dešťových přeháněk. Od srpna do října jsou deště nejvydatnější. Jedná se však o krátké a intenzivní deště, které nemají dlouhého trvání. V září a říjnu se zde mohou vyskytovat hurikány, proto doporučujeme plánovat dovolenou mimo tyto měsíce.

Vízum do Mexika

Vízum do Mexika

Občané České republiky nepotřebují pro návštěvu Mexika vyřizovat žádné vízum, pokud jejich pobyt v zemi nepřesáhne dobu 180 dnů. Při pobytu nad 180 dnů už je nutné zařídit si vízum. Pro vstup do země je vyžadován cestovní pas s platností ještě 6 měsíců ode dne návratu z dovolené.

Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.

Více informací o vstupních formalitách do Mexika

Zdravotní informace / očkování

Pro vstup do Mexika není povinné žádné speciální očkování.

Mezi doporučená očkování patří:
 • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
Další informace o zdravotní péči v Mexiku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Všeobecné informace o Mexiku

Mexiko je se svou rozlohou 1 972 550 km2 a počtem obyvatel 129 milionů největším státem Střední Ameriky. Jedna z nejpozoruhodnějších prázdninových destinací v Latinské Americe je vyhlášena zejména mnohými mayskými památkami a prázdninovými letovisky na pobřeží Karibského moře.

Na severu hraničí Mexiko se Spojenými státy, na jihu s Guatemalou a Belize. K Mexiku patří také několik ostrovů ležících na západě v Tichém oceánu a na východě okolo pobřeží v Mexickém zálivu a Karibském moři.

Hlavním městem je téměř devítimilionové Mexiko city. Úředním jazykem je v Mexiku španělština, v turistických letoviscích a na významných místech se ale domluvíte i anglicky.

Místní kuchyně

Mexická kuchyně má dlouholetou tradici, je kombinací indiánské a evropské kuchyně. S Mexikem si každý spojí především dvě věci, tortily a tequillu – obojí stejně ohnivé, jako je mentalita země.

Tortily, které jsou vyrobeny z kukuřičné mouky, jsou nejčastěji plněné fazolemi, masem, zeleninou, na závěr zapečené se sýrem. Jídlo doplňuje guacamole, které se vyrábí z čerstvého avokáda. Kromě tortil je oblíbené také chilli con carne, burrito, fajitas, tacos nebo zapečená quesadilla. Všechna tato jídla jsou plná zajímavých a pikantních chutí, které se skvěle doplňují.

Maso se v pokrmech nevyskytuje tak často, za to zeleninu, například kukuřici, fazole, papriky a rajčata najdete snad v každém jídle. Jako sladkou tečku zde nejčastěji podávají čerstvé a šťavnaté ovoce.

Nejtradičnějším nápojem je tequilla, která se podává s citrónem a solí. Mezinárodně proslulé je pivo Corona, výborně osvěží také čerstvé ovocné šťávy a koktejly Licuados.

Důležitá telefonní čísla:

 • Policie: 060
 • První pomoc: 065 nebo 066
 • Hasiči: 068
 • Dopravní nehody na dálnici – zelení andělé: 0781

Státní svátky v Mexiku:

 • 1. leden – Nový rok
 • 5. únor – Den vyhlášení ústavy
 • 21. březen – Narozeniny prezidenta Benita Juáreze
 • pohyblivé svátky Velikonoční: velikonoční týden, Zelený čtvrtek, Velký pátek
 • 1. květen – Svátek práce
 • 5. květen – Výročí bitvy u Puebly
 • 1. září – První den kongresu
 • září – Den nezávislosti
 • říjen – Svátek Kolumba – Objevení Ameriky
 • istopad – Památka zesnulých
 • listopad – Výročí revoluce
 • prosinec – Svátek Panny Marie Guadalupské
 • prosinec – Štědrý večer, Boží Hod vánoční

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete. K nejoblíbenějším cílům exotických dovolených patří Dominikánská republika nebo Kuba. Dovolenou v prostředí zelených palem, bělostných pláží a průzračného moře zažijete také na Mauriciu, Maledivách, Seychelských ostrovech nebo. Zažijte Safari v Keni nebo na Zanzibaru. Vydejte se do Thajska. Netradiční dovolenou zažijete také na Kapverdách. Za exotikou s vůní orientu vyražtě do Emirátů nebo do Ománu.


Oblíbené all inclusive hotely v Mexiku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Mexika od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou exotickou dovolenou. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Mexika s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.