Hlavní stránka Dovolená Mexiko 2020 Dovolená Mexiko - Cancún

Dovolená Mexiko - Cancún

Cancun se nachází na písčitém pobřeží Karibského moře v jihovýchodní části Mexika. Původně nevelká osada je v současnosti největším střediskem v zemi. Cancun leží v blízkosti stejnojmenného mezinárodního letiště. V samotném městě nenajdete mnoho významných kulturních památek. Za městem pak narazíte na cenné pozůstatky mayské civilizace.

Cancun je známý svými krásnými písečnými plážemi. V mayštině znamená Ka´an Ku´un „žlutý had“, což je výstižné pro zdejší pláže ve tvaru písmene C.

Naplánujte si dovolenou do Mexika!

Perfektní dovolenou v Mexiku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou snů za výhodné ceny, nabídka ubytování je tu opravdu široká, pro vyšší komfort a rodiny s dětmi doporučujeme vybírat z nabídky hotelů nabízejících stravování all inclusive.

Počasí

Dnes
27°C
Vítr: 2,6 m/s SV
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota
27°C 30°C 31°C 32°C 24°C 25°C 23°C

Základní informace

  • Stát: Mexiko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, náhuatl, tzotzil, mayské dialekty
  • Měna: mexické nové peso
  • Časové pásmo: GTM -6 až -8 hodin
  • Hlavní město: Mexico city
  • Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 52
  • Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B (3 kolíky)

Proč jet na dovolenou do Cancunu

Proč jen na dovolenou do Cancúnu na Riviera Maya

Cancun je v současnosti asi nejznámějším turistickým střediskem v této oblasti Mexika. Dovolenou si tu užijí především turisté, kteří chtějí přes den trávit svůj čas na plážích a večer rádi zajdou do barů, nočních klubů, proslavených diskoték a za spoustou dalších atrakcí pro strávení volného času.

Hotely zde nabízejí vysoký standard služeb a velmi kvalitní program all inclusive. Cancun je navíc ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů, například do zábavních parků i k mayským památkám, ale také místem, kde si vyzkoušíte zábavné vodní sporty.

Počasí v letovisku Cancún

V oblasti Cancúnu panuje horké počasí vhodné ke koupání v podstatě po celý rok. Ta největší vedra tu zažijete od dubna do října, kdy teploty velmi často překračují hranici třiceti stupňů. Ani v zimě ale nebývá o moc chladněji, proto si opalování a moře o teplotě okolo 25 stupňů můžete užívat po celý rok. Od června do října musíte počítat s tím, že častěji prší, někdy se dokonce objevují i hurikány.

Tipy na výlety v Cancunu

Tipy na výlety

Ostrov Isla Contoy

Isla Contoy je rájem pro milovníky panenské přírody. V tomto tropickém ráji objevíte rozmanité druhy rostlin i zvířat, především mnoho druhů ptáků, mořské želvy nebo rejnoky. Samozřejmě si tu užijete i odpočinek na bělostných plážích a šnorchlování v průzračném moři.

Zábavní park Wet´n Wild

Rodiny s dětmi by rozhodně neměli vynechat návštěvu vodního parku Wet’n Wild. Zárukou zábavy jsou tu mnohé atrakce, z nichž asi nejoblíbenější je obří bazén, kde si dokonce můžete zaplavat s přátelskými delfíny

Rezervace Sian Ka´an

V přírodní rezervaci Sian Ka’an, která se nachází na ostrově Yucatán, se vám naskytne ideální příležitost sledovat želvy, delfíny, krokodýli nebo jeřáby v jejich přirozeném prostředí. Po celé délce pobřeží rezervace se táhne Mezoamerický korálový útes.

Archeologické naleziště Chichén Itzá

Nejvýznamnější stavbou tohoto archeologického naleziště je schodovitá pyramida El Castillo, známá také jako pyramida opeřeného hada Kukulkana. Další známou památkou je studna, ve které bylo nalezeno mnoho lidských koster, zřejmě obětí bohu deště Chakovi.
Proč jet na dovolenou do Playa del Carmen

Další tipy na dovolenou v Mexiku

Riviera Maya nabízí spostu zajímavých letovisek pro Vaši vysněnou dovolenou. Cca 50 km jižně od Cancúnu můžete navštívít Playa del Carmen. Toto letovisko je opravdovým mexickým rájem, kde na vás čekají nádherné bělostné písečné pláže omývané tyrkysovým vodami Karibiku i přátelská atmosféra, kterou vytváří místní obyvatelé. Navíc je skvělým místem, odkud můžete podnikat výlety po poloostrově Yucatán i na přilehlé ostrůvky, třeba se můžete vydat lodí na překrásný ostrov Cozumel.

Ať jste vyznavačem lenošení na lehátku na pláži, rádi pozorujete podmořský svět, poznáváte zajímá místa a navštěvujete místní památky nebo vás lákají vodní sporty, z naší nabídky zájezdů do Mexika si rozhodně vyberete.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely v Cancúnu na Riviera Maya v Mexiku


Nejlépe hodnocené all inclusive hotely v Cancúnu na Riviera Maya v Mexiku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Mexika od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou exotickou dovolenou. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Mexika s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;