Hlavní stránka Dovolená Mexiko 2020 Dovolená Mexiko - Mayská riviéra

Dovolená Mexiko - Mayská riviéra

Karibské pobřeží Mexika ležící na východní části poloostrova Yucatán je pojmenováno jako Riviera Maya, neboli Mayská riviéra. Právě tato oblast se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží celého světa s desítkami kilometrů bílého jemného písku. Pohádkové pobřeží omývají vody azurového Karibiku.

Na své si tu přijdou mladí lidé, kteří přijíždějí za zábavou, bary a diskotékami, ale také milovníci romantiky a procházek po dlouhých liduprázdných plážích. Nasměrujte sem i vy svoji dovolenou v Mexiku.

Naplánujte si dovolenou do Mexika!

Perfektní dovolenou v Mexiku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou snů za výhodné ceny, nabídka ubytování je tu opravdu široká, pro vyšší komfort a rodiny s dětmi doporučujeme vybírat z nabídky hotelů nabízejících stravování all inclusive.

Počasí

Dnes
26°C
Vítr: 4,7 m/s ZJZ
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota
26°C 27°C 24°C 20°C 24°C 26°C 22°C

Základní informace

  • Stát: Mexiko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, náhuatl, tzotzil, mayské dialekty
  • Měna: mexické nové peso
  • Časové pásmo: GTM -6 až -8 hodin
  • Hlavní město: Mexico city
  • Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 52
  • Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B (3 kolíky)

Proč jet na dovolenou na Mayskou riviéru

Proč jen na dovolenou na Mayskou riviéru

Riviera Maya je zhruba 160 km dlouhá oblast na pobřeží poloostrova Yucatan. Pyšní se dlouhými plážemi s jemným pískem a průzračnými vodami Karibského moře.

Pláže tu lemují krásné hotely s kvalitními službami, kde se můžete těšit na all inclusive zahrnující skvělá jídla i osvěžující koktejly. Turisté tu najdou bohaté vyžití jako třeba návštěvy restaurací a barů, potápění k útesům i zábavné vodní sporty. Oblíbenou aktivitou je samozřejmě i plavání s delfíny nebo potápění do hlubin, které ukrývají barevný podmořský život.

Počasí na Mayské riviéře

Oblíbená Riviera Maya leží v tropickém podnebném pásu, proto tu můžete celoročně očekávat vysoké teploty okolo 30 stupňů, voda si také udržuje velice příjemnou teplotu, jež často přesahuje i pětadvacet stupňů.

Od června do října tu ale častěji prší, někdy se dokonce objevují i hurikány, proto doporučujeme vyrazit sem spíše v období zimy nebo na jaře.
Tipy na výlety na  Mayské riviéře

Tipy na výlety

Přírodní rezervace Xel-Ha

Udělejte si výlet do divoké mexické přírody, kterou najdete v přírodní rezervaci Xel-Ha. Projděte se po stezkách vedoucích džunglí a obdivujte bujnou přírodu, exotická zvířata i významné památky a především pyramidy, jejichž historie sahá až do mayského období.

Archeologické naleziště Tulum

Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je Tulum, opevněné mayské město stojící na skalnatém útesu, odkud je nádherný výhled do dalekého okolí. Archeologické naleziště vás přenese do doby Mayů a představí vám jejich typickou architekturu.

Eko-archeologický park Xcaret

V parku Xcaret objevíte to pravé bohatství, kterým se Mexiko pyšní. Obdivovat budete mayskou kulturu i architekturu, zároveň také přírodní krásy. Můžete se tu koupat s delfíny, pozorovat opice, želvy a motýli nebo také navštívit indiánskou komunitu.

Město Mérida

V hlavním městě mexického státu Yucatán naleznete pozůstatky mayského osídlení i architekturu ovlivněnou Evropou. Dříve se tu nacházelo mayské sídliště, dnes je Mérida nazývána jako Paříž Západu, kde stojí mnoho luxusních vil.
Proč jet na dovolenou do Cancunu

Oblíbená letoviska na Mayské riviéře v Mexiku

Ať jste vyznavačem lenošení na lehátku na pláži, rádi pozorujete podmořský svět, poznáváte zajímá místa a navštěvujete místní památky nebo vás lákají vodní sporty, z naší nabídky zájezdů do Mexika si rozhodně vyberete.

Playa del Carmen je opravdovým mexickým rájem, kde na vás čekají nádherné bělostné písečné pláže omývané tyrkysovým vodami Karibiku i přátelská atmosféra, kterou vytváří místní obyvatelé. Navíc je skvělým místem, odkud můžete podnikat výlety po poloostrově Yucatán i na přilehlé ostrůvky, třeba se můžete vydat lodí na překrásný ostrov Cozumel.

Cancún, původně nevelká osada je v současnosti největším střediskem v zemi. Cancun je navíc ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů, například do zábavních parků i k mayským památkám, ale také místem, kde si vyzkoušíte zábavné vodní sporty. Hotely zde nabízejí vysoký standard služeb a velmi kvalitní program all inclusive.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely na Mayské riviéře v Mexiku


Oblíbené all inclusive hotely na Riviera Maya v Mexiku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Mexika od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou exotickou dovolenou. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Mexika s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;