Hlavní stránka Dovolená Mexiko 2020 Dovolená Mexiko - Playa del Carmen

Dovolená Mexiko - Playa del Carmen

Oblíbené středisko Playa del Carmen se nachází asi hodinu jízdy od Cancunu. Čekají tu na vás nádherné bělostné písečné pláže omývané tyrkysovým vodami Karibiku i přátelská atmosféra, kterou vytváří místní obyvatelé.

Mexiko však znamená také dobré jídlo a toho si tu užijete opravdu dosytosti. A to nejen když zvolíte pobyty s all inclusive, můžete ale zajít také do některých z mnoha restaurací a kaváren. Nejvíce jich najdete na slavné Avenidě, kde to žije rušným životem přes den, ale i večer a v noci, kdy se pobavíte v barech a klubech.

Naplánujte si dovolenou do Mexika!

Perfektní dovolenou v Mexiku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou snů za výhodné ceny, nabídka ubytování je tu opravdu široká, pro vyšší komfort a rodiny s dětmi doporučujeme vybírat z nabídky hotelů nabízejících stravování all inclusive.

Počasí

Dnes
26°C
Vítr: 4,4 m/s SV
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota
26°C 29°C 29°C 30°C 24°C 25°C 24°C

Základní informace

  • Stát: Mexiko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, náhuatl, tzotzil, mayské dialekty
  • Měna: mexické nové peso
  • Časové pásmo: GTM -6 až -8 hodin
  • Hlavní město: Mexico city
  • Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 52
  • Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B (3 kolíky)

Proč jet na dovolenou do Playa del Carmen

Proč jen na dovolenou do letoviska Playa del Carmen

Playa del Carmen je opravdovým mexickým rájem, kde si užijete opalování na lehátku s koktejlem v ruce, dovádění ve vlnách, potápění i vodní sporty. Barevná tropická vegetace je opravdovou pastvou pro oči, stejně jako pestrý život ukrývající se pod mořskou hladinou.

Playa je pro svoji výhodnou polohu skvělým místem, odkud můžete podnikat výlety po poloostrově Yucatán i na přilehlé ostrůvky. Vydáte se lodí na překrásný Cozumel nebo vás nalákají mayská naleziště Tulum nebo Coba?

Počasí v letovisku Playa del Carmen

V této oblasti Mexika si můžete vysokých teplot užívat v podstatě celoročně. Maxim se tu dočkáte od dubna do října, kdy teploty často překračují hranici třiceti stupňů. Ani v zimě tu ale nebývá o moc chladněji, proto si opalování a moře o teplotě okolo 25 stupňů užijete třeba i v zimních měsících. Od června do října tu musíte počítat s tím, že častěji prší, někdy se dokonce objevují i hurikány.

Tipy na výlety v Playa del Carmen

Tipy na výlety

Ostrov Cozumel

Z města Playa del Carmen se trajektem za necelou hodinku dostanete na největší mexický ostrov Cozumel. Ten je vyhledávaný především potápěči, kteří to pozorují podmořský svět plný barevných korálů, mořských želv a hejn barevných rybek.

Quinta Avenida

Quinta neboli 5. Avenida je rušná pěší zóna nacházející se přímo uprostřed města Playa del Carmen. Ve zdejších luxusních buticích jistě propadnete nákupní mánii. Posedět pak můžete v restauracích a kavárnách, večer se pak vyrazte bavit do vyhlášených barů.

Rezervace Xel-Há

Jestli před městskou zástavbou dáváte přednost výletům do přírody, nevynechejte návštěvu přírodní rezervace Xel-Há. V tropickém parku objevíte překrásnou lagunu, největší přírodní akvárium na světě, želví farmu i oblíbené delfinárium.

Cobá

Uprostřed divoké džungle mezi dvěma lagunami se ukrývá Cobá, kde najdete důkazy o dávném mayském osídlení. Tím nejvýraznějším je Nonoch Mul, nejvyšší pyramida na poloostrově Yucatán. V této oblasti můžete také navštívit typickou mayskou vesnici.
Proč jet na dovolenou do Cancunu

Další tipy na dovolenou v Mexiku

Riviera Maya nabízí spostu zajímavých letovisek pro Vaši vysněnou dovolenou. Cca 50 km severně od Playa del Carmen můžete navštívít Cancún, původně nevelkou osadu, která je v současnosti největším střediskem v zemi. Cancun je navíc ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů, například do zábavních parků i k mayským památkám, ale také místem, kde si vyzkoušíte zábavné vodní sporty. Hotely zde nabízejí vysoký standard služeb a velmi kvalitní program all inclusive.

Ať jste vyznavačem lenošení na lehátku na pláži, rádi pozorujete podmořský svět, poznáváte zajímá místa a navštěvujete místní památky nebo vás lákají vodní sporty, z naší nabídky zájezdů do Mexika si rozhodně vyberete.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely v Playa del Carmen na Riviera Maya v Mexiku


Oblíbené all inclusive hotely v Playa del Carmen na Riviera Maya v Mexiku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Mexika od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou exotickou dovolenou. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Mexika s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;