Hlavní stránka Dovolená Portugalsko 2021/22 Dovolená Portugalsko - Algarve

Dovolená Portugalsko - Algarve

Algarve se nachází v nejjižnější části Portugalska a díky turistickému ruchu je také nejznámější oblastí v zemi. Pobřeží, jehož klima po celý rok ovlivňují teplé mořské proudy ze severní Afriky, mnozí považují za nejkrásnější v celé Evropě. Tvoří ho romantické zálivy, nádherné pláže se zlatavým pískem a pískovcové útesy, které jsou omývány čistými vodami Atlantického oceánu. Vyberte si z naší nabídky a užijte si svoji dovolenou ve slunném Portugalsku.

Naplánujte si dovolenou do jižního Portugalska do Algarve!

Perfektní dovolenou do jižního Portugalska - Algarve můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká včetně hotelů nabízejících all inclusive.


Počasí

Dnes
19°C
Vítr: 1,5 m/s VSV
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý
19°C 19°C 18°C 19°C 19°C 18°C 19°C

Základní informace

  • Stát: Portugalsko
  • Jazyk: portugalština
  • Používané jazyky: francouzština, španělština, angličtina
  • Měna: euro
  • Časové pásmo: GMT + 0
  • Hlavní město: Lisabon
  • Orientační délka letu z ČR: cca 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 351
  • Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu C (tzv. eurozástrčka)

Proč jet na dovolenou do Algrave

Proč jen na dovolenou do Algarve

Tuto nejjižnější provincii Portugalska charakterizuji překrásné zlatavé písečné pláže a dramaticky utvářená sklaliska, která lemují celé pobřeží.

Právě proto jsou nádherné pláže jedním z největších lákadel oblasti Algarve a rozhodně na nich zažijete ten pravý dovolenkový relax.

To ale není vše! Udělejte si výlety do krásné přírody, k archeologickým nalezištím, za architektonickými skvosty nebo do horských vesniček, možností tu budete mít spoustu.

Nudit se rozhodně nebudou ani sportovci, kteří si můžou na hotelových hřištích zahrát golf nebo tenis, ale i nabídka vodních sportů je mimořádně široká. Na rodiny s dětmi tu pak čekají obrovské akvaparky s nejdelšími a nejrychlejšími skluzavkami.

Počasí v Algarve

Počasí v Algarve

V Algarve si příjemné počasí pro dovolenou užijete po celý rok.

Léto je samozřejmě ideální k opalování a koupání, protože tu skoro neprší, teploty vzduchu se šplhají nad 30 °C a voda má okolo 23 stupňů.

Zima nahrává všem výletníkům, kteří si při teplotách kolem 20 stupňů budou vychutnávat objevování krás Portugalska.

Celoročně ovlivňují podnebí i krajinu Algarve teplé mořské a vzdušné proudy ze severní Afriky, díky kterým tu panuje mírné klima. Navíc je podnebí chráněho horami ze severu.

Tipy na výlety v Algrave

Tipy na výlety

Lisabon

Hlavní město se rozprostírá na pravém břehu řeky Tejo. Mezi hlavní památky patří symboly námořní expanze – Belémská věž, klášter sv. Jeronýma, Památník zámořských objevů věnovaný největším portugalským mořeplavcům, středověký hrad sv. Jiří či katedrála Sé z 12. století.

Trhy v Olhao

Nejtradičnější trhy na celém pobřeží naleznete v rybářském městečku Olhao. Na rybím trhu mívají ty nejčerstvější ryby a mořské plody od místních rybářů, nakoupit tu ale můžete i tradiční algarvské výrobky, jako jsou koláče, vína, sýry nebo třeba pálenky.

Aqualand Algarve

Aktivní den plný vodních radovánek strávíte v obrovském aqvaparku, který leží nedaleko města Alcantarilha. Jeden z největších vodních parků v Evropě nabízí nespočet tobogánů i klouzaček, umělé vlnobití i relaxační řeku, den plný zábavy si tu užije celá rodina.

Zoologická zahrada Lagos

Na západě oblasti Algarve objevíte krásnou zoologickou zahradu, kde si můžete prohlédnout na stovky různých druhů zvířat. K těm nejzajímavějším patří klokan rudokrký, hroznýš královský nebo krokodýl čelnatý, k vidění jsou tu ale také oblíbení papoušci nebo šelmy.
Tipy na výlety na Madeiře

Dále v Portugalsku doporučujeme

Svoji dovolenou si rozhodně užijete na Madeiře, ostrově formovaném sopečnou činnosti, která zde vytvořila fascinující scenérie a dechberoucí přírodní krásy. Ostrov, nazývaný také květinový nebo ostrov věčného jara, je opravdovou perlou v Atlantiku. Najdete tu nedotčenou přírodu a rozmanité druhy květin. Nikde jinde neuvidíte takové množství orchidejí, lilií a magnolií. Pokud zavítáte na Madeiru, nenechte si ujít procházky krajinou kolem důmyslných levád - netradičních zavlažovacích kanálů, zažijete neuvěřitelné výhledy.

Nevšední zážitky pořídíte na Azorských ostrovech, které vznikly v důsledku vulkanické činnosti, která zde vytvořila fascinující scenérie. Tento ráj s nedotčenou přírodou se nachází uprostřed Atlantiku, jedná se o soubor 9-ti ostrovů. Na ostrovech se vyskytuje mnoho jezer sopečného původu umístěných v kráterech, můžete navštívit jeskyně nebo se vydat na pozorování velryb, kterých tu žije až 200 druhů.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Portugalsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete i v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely v Algarve v Portugalsku


Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive v Algarve v Portugalsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Portugalska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Portugalska s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;