Hlavní stránka Dovolená Portugalsko 2021/22 Dovolená Portugalsko - Azorské ostrovy

Dovolená Portugalsko - Azorské ostrovy

Azorské ostrovy dělí od pevninského Portugalska zhruba 1300 kilometrů.

Všech devět ostrovů má společný sopečný původ, panenskou přírodu a poklidný život místních obyvatel, žádný shon tu rozhodně nečekejte. K tomu každý jeden ostrov nabízí něco navíc, proto se rozhodně vyplatí navštívit všechny. Odměnou vám budou zajímavá místa téměř nepoznaná turisty, kteří sem kvůli vrtochům počasí nemíří tak často, dělají ale obrovskou chybu.

Naplánujte si dovolenou do Portugalska na Azory!

Perfektní dovolenou na Azorských ostovech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky aparthotelů, residencí a hotelů si určitě vyberete.


Počasí

Dnes
22°C
Vítr: 4,1 m/s J
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
22°C 22°C 22°C 23°C 24°C 24°C 23°C

Základní informace

  • Stát: Portugalsko
  • Jazyk: portugalština
  • Používané jazyky: francouzština, španělština, angličtina
  • Měna: euro
  • Časové pásmo: GMT + 0
  • Hlavní město: Lisabon
  • Orientační délka letu z ČR: cca 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 351
  • Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu C (tzv. eurozástrčka)

Proč jet na dovolenou na Azorské ostrovy

Proč jet na dovolenou na Azorské ostrovy

Zapomenuté Azorské ostrovy se rozprostírají po obou stranách Středoatlantského hřbetu a vznikly v důsledku vulkanické činnosti, která zde vytvořila fascinující scenérie s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu.

Ostrovy jsou proslulé svojí úžasnou krajinou a bohatou flórou, proto se staly oblíbeným cílem výletníků, kteří milují procházky, plachtění a chtějí se odpoutat od každodenních starostí.

Mezi jednotlivými ostrovy a ostrůvky Azor je možné se přemisťovat trajekty nebo využít portugalské aerolinky, rozhodně totiž stojí za to prozkoumat během dovolené více ostrovů.

Počasí na Azorských ostrovech

Počasí na Azorských ostrovech

Na Azorách celoročně panují příjemné teploty, které přejí turistice a výletům, úmorných veder se tu bát nemusíte.

V létě se průměrné teploty pohybují okolo 25 °C a voda se ohřívá na 23 stupňů.

Zimy bývají mírně, takže se můžete těšit i na teploty přesahující 15 stupňů, které nahrávají k objevování krás Azorských ostrovů.

Nicméně od listopadu do března tu musíte počítat s častějším výskytem přeháněk.

Tipy na výlety na Azorských ostrovech

Tipy na výlety

Město Ponta Delgada

Ponta Delgada je hlavním a také největším městem ostrova São Miguel. Město se chlubí krásným historickým jádrem, jehož centrem je náměstí Praça de Gonçalo Velho Cabral, další navštěvovanou památkou je klášter Convento da Esperança, k vidění je toho ale mnohem více.

Vodopád Salto do Cabrito

V centrální části ostrova São Miguel objevíte jeden z nejkrásnějších vodopádů, který se nazývá Salto do Cabrito. Čtyřicetimetrový vodopád uprostřed nádherné přírody je vděčným objektem fotografií z Azor. Tak nevynechejte procházku ke známému vodopádu, ať může ozdobit i vaše album.

Ostrov Faial

Za romantikou a omamnou vůní hortenzií se vydejte na ostrov Faial, nazývaný také jako modrý ostrov. Na ostrově vás nadchne krásné městečko Horta s velikým přístavem, kde se to jen hemží luxusními jachtami. Naskytne se vám tu také pohled na na sopku Mount Pico.

Ostrov Terceira

Krásný ostrov Terceira si zamilují obdivovatelé přírody a nadšení turisté. Lávové útvary, jezírka, krátery nebo útesy každého zlákají k pěším výletům. Prohlédnout si můžete také jeskyni vulkanického původu, v níž se dostanete na místa, kde dříve proudila žhavá láva.
Tipy na výlety na Madeiře

Dále v Portugalsku doporučujeme

Hledáte ten pravý dovolenkový relax? Vyzkoušejte nádherné pláže jižního Potugalska, navštivte Algarve! Můžete vyrazit na výlet do krásné přírody, do horských malebných vesbniček, k archeologických nalezištím či za architekturou nebo můžete využít široké nabídky sportů.

Nevšední zážitky pořídíte na Madeiře, ostrově formovaném sopečnou činnosti, která zde vytvořila fascinující scenérie a dechberoucí přírodní krásy. Ostrov, nazývaný také květinový nebo ostrov věčného jara, je opravdovou perlou v Atlantiku. Najdete tu nedotčenou přírodu a rozmanité druhy květin. Nikde jinde neuvidíte takové množství orchidejí, lilií a magnolií. Pokud zavítáte na Madeiru, nenechte si ujít procházky krajinou kolem důmyslných levád - netradičních zavlažovacích kanálů. Naskytnou se vám při nich neuvěřitelné výhledy.

Ať vyrazíte do jižního Portugalska Algarve nebo na Madeiru či Azorské ostrovy, dovolenou si určitě užijete!
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Portugalsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete i v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na Azorských ostrovech v Portugalsku


Nejlépe hodnocené hotely na Azorách v Portugalsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Portugalska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Portugalska s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;