Hlavní stránka Dovolená Portugalsko 2021/22 Dovolená Portugalsko - Madeira

Dovolená Portugalsko - Madeira

Madeira, ostrov formovaný sopečnou činností, nabízí přírodní krásy, které turistům berou dech. Ostrov, který si vysloužil přezdívky květinový nebo ostrov věčného jara, je opravdovou perlou v Atlantiku, odkud si odvezete netradiční zážitky.

Koupání v přírodních bazénech uprostřed skal, obdivování podmořského světa, včetně delfínů nebo žraloků, procházky krajinou kolem důmyslných levád nebo ochutnávky tradičního vína Madeira, to je jen malý výčet toho, co můžete při svém portugalském dobrodružství prožít.

Naplánujte si dovolenou do Portugalska na Madeiru!

Perfektní dovolenou na Madeiře můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od studií a apartmánů, menších rodinných hotelů až po v luxusní hotely nabízející all inclusive služby.


Počasí

Dnes
23°C
Vítr: 2,1 m/s SSV
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
23°C 24°C 24°C 24°C 24°C 24°C 23°C

Základní informace

  • Stát: Portugalsko
  • Jazyk: portugalština
  • Používané jazyky: francouzština, španělština, angličtina
  • Měna: euro
  • Časové pásmo: GMT + 0
  • Hlavní město: Lisabon
  • Orientační délka letu z ČR: cca 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 351
  • Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu C (tzv. eurozástrčka)

Proč jet na dovolenou na Madeiru

Proč jet na dovolenou na Madeiru

Madeira neboli Zelený ostrov je vzdálená 545 km od pobřeží Afriky a 978 km od Portugalska.

Najdete tu nedotčenou přírodu a rozmanité druhy květin. Nikde jinde neuvidíte takové množství orchidejí, lilií a magnolií. Nejvýraznější rostlinou je však dračinec neboli dracena. Některé druhy jsou až 2 tisíce let staré.

Příroda vás na Madeiře obklopuje doslova na každém kroku. Tak se nechejte zlákat omamnou vůní květin i pohledem na nedotčenou panenskou přírodu a užijte si dovolenou na portugalském ostrově Madeira.

K nejtypičtějším znakům ostrova patří umělé zavlažovací kanály, označované jako levády. Procházky po cestičkách kolem levád určitě na Madeiře nemůžete vynechat, naskytnou se vám při nich neuvěřitelné výhledy a Madeira je jimi doslova protkaná.

Počasí v Portugalsku

Počasí na Madeiře

Počasí na Madeiře ovlivňuje vítr vanoucí od Atlantiku i teplý Golfský proud. Zásluhou toho tady ani v zimě teploty neklesají pod 18 stupňů.

Nejtepleji tu ale samozřejmě bývá v létě, kdy se teploty pohybují okolo třicítky a voda má příjemných 23 °C.

Na Madeiře ale nikdy nemusíte mít strach z úmorných veder, naopak tu celoročně panuje počasí vlídné k výletům i sportu.

Právě zásluhou celoročně stabilních velmi příjemných teplot je Madeira označována jako ostrov věčného jara a zeleně. Do nejkrásnějších barev se zabarví Madeira v období Velikonoc, kdy se zde také konají tradiční Květinové slavnosti.

Tipy na výlety na Madeiře

Tipy na výlety

Útes Cabo Girao

Útes Cabo Girao tyčící se do výšky 580 metrů nabízí ten nejkrásnější výhled na celé Madeiře. Při pohledu z útesu se doslova tají dech. Z vyhlídky si totiž prohlédnete hlavní město ostrova Funchal, rybářské vesničky, políčka i rozlehlé vinice.

Město Funchal

Hlavní město ostrova si oblíbí milovníci romantických procházek úzkými uličkami i nadšení obdivovatelé historických staveb. K těm patří například katedrála z přelomu 15. a 16. století, nebo palác São Loure, který sloužil jako pevnost chránící zdejší přístav.

Hora Pico Ruivo

Sopečný vrchol Pico Ruivo vysoký 1862 metrů je nejvyšší horou Madeiry. Zdatnější turisté jistě neodolají výstupu na tuto dominantu, musí však počítat s tím, že obvykle zabere celý den. Túra ale rozhodně stojí za to, protože z vrcholu se vám pak naskytne neuvěřitelný výhled do okolí.

Levády

Zajímavostí ostrova jsou levády, na které tu narazíte téměř všude. Na Madeiře jsou procházky kolem těchto netradičních zavlažovacích kanálů opravdu oblíbené. Naskytnou se vám při nich neuvěřitelné výhledy, mimo jiného i na vodopády a tunely, které bývají součástí levád.
Proč jet na dovolenou do Algrave

Dále v Portugalsku doporučujeme

Hledáte ten pravý dovolenkový relax? Vyzkoušejte nádherné pláže jižního Potugalska, navštivte Algarve! Můžete vyrazit na výlet do krásné přírody, do horských malebných vesbniček, k archeologických nalezištím či za architekturou nebo můžete využít široké nabídky sportů.

Nevšední zážitky pořídíte na Azorských ostrovech, které vznikly v důsledku vulkanické činnosti, která zde vytvořila fascinující scenérie. Tento ráj s nedotčenou přírodou se nachází uprostřed Atlantiku, jedná se o soubor 9-ti ostrovů. Na ostrovech se vyskytuje mnoho jezer sopečného původu umístěných v kráterech, můžete navštívit jeskyně nebo se vydat na pozorování velryb, kterých tu žije až 200 druhů.

Ať vyrazíte na Algarve nebo na Madeiru či Azorské ostrovy, dovolenou si určitě užijete!
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Portugalsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete i v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na ostrově Madeira v Portugalsku


Nejlépe hodnocené hotely na Madeiře v Portugalsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Portugalska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Portugalska s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;