Hlavní stránka Dovolená Řecko 2021 Dovolená Řecko - Korfu

Dovolená Řecko - ostrov Korfu

Mnoho turistů označuje Korfu za nejkrásnější ostrov v Řecku a dokonce i na celém světě. Dovolenou si tu užijete na překrásných plážích, které jsou nesmírně rozmanité. Malé oblázkové zátoky s dokonalou atmosférou vyhledávají především romantici, široké písčité pláže si zase užijí děti, ty na nich můžou dovádět a stavět obrovské hrady z písku.

Naplánujte si dovolenou na ostrově Korfu!

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Korfu můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.

Počasí

Dnes
20°C
Vítr: 10,5 m/s
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
20°C 19°C 19°C 19°C 20°C 21°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na Korfu

Proč jet na Korfu

Ostrov Korfu si zásluhou překrásné přírody vysloužil přezdívku „smaragdový“. Od ostatních ostrovů Řecka se Korfu odlišuje především nádhernou přírodou plnou zeleně. Olivovníky, citronovníky nebo eukalypty tu uvidíte téměř na každém kroku a jejich vůně vás omámí. Kouzlu ostrova podlehli už mnozí, například císařovna Sissi, nebo rodina Rotschilldových. My se vsadíme, že si Korfu získá i vás.

Počasí na Korfu

Teploty na Korfu obvykle bývají o trošku nižší než v jiných oblastech Řecka, proto si tu jedinečnou dovolenou užijí i ti, kteří nevyhledávají vysoké letní teploty panující na jižnějších ostrovech. Také tady se ale v létě dočkáte teplot sahajících k 30 °C, na jaře a na podzim tu pak bývají příjemné teploty kolem 24 °C.

Tipy na výlety v Řecku na Korfu

Tipy na výlety

Achilleion

Neoklasicistní vila byla sídlem již zmíněné císařovny Sissi, která byla velkou obdivovatelkou hrdiny Achillea, proto po něm nechala pojmenovat i svoji vilu. Krásná je také zámecká zahrada, z níž se vám naskytne krásný výhled na moře. Kochat se tu můžete také sochou samotného Achillea.

Pláž Glyfada

Na západním pobřeží se nachází pláž Glyfada, podle mnohých nejkrásnější pláž celého ostrova. Dozlatova zbarvený písek a průzračně čistá voda krásně korespondují se skalami a zeleným kopci v pozadí. Tento nádherný pohled si dokonale vychutnáte z lehátek nebo zdejších plážových barů.

Pevnost Gardiki

Byzantská pevnost Gardiki byla postavena už ve 13. století. Její ruiny najdete ve střední části ostrova Korfu. I když se do současnosti dochovaly pouze zbytky hradeb, patří tohle místo k nejnavštěvovanějším historickým památkám.

Hora Pantokrator

Nejvyšší hora Korfu ční do výšky 906 metrů nad mořem. Až na vrchol hory vede silnice, takže se sem můžete pohodlně dostat autem. Aktivní turisté si ale jistě rádi udělají výšlap, který jim zabere zhruba dvě hodiny cesty. Hora se jim za námahu odvděčí neuvěřitelným výhledem do celého okolí.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na ostrově Korfu v Řecku


Všechny zájezdy na Korfu

Nejlépe hodnocené hotely v Řecku na ostrově Korfu za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na ostrov Kos s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.