Hlavní stránka Dovolená Řecko 2021/22 Dovolená Řecko - Kréta

Dovolená Řecko - ostrov Kréta

Kréta je tím pravým místem pro vyznavače aktivní dovolené. Letoviska poblíž hlavního města Heráklionu jsou vyhlášená velkými aquaparky, bary a restauracemi. Krétu ale s oblibou volí i ti, co si chtějí na dovolené opravdu odpočinout. Jižní část ostrova nabízí klidná letoviska, kde najdete romantické zátoky s průzračně čistým mořem.

Naplánujte si dovolenou na Krétě!

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Kréta můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od studií a apartmánů přes menší rodiné hotely a až po v luxusní all inclusive resorty.


Počasí

Dnes
13°C
Vítr: 6,3 m/s JZ
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
13°C 15°C 11°C 6°C 6°C 7°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na Krétu

Proč jet na Krétu

Největší řecký ostrov Kréta je dlouhý 250 km a najdete zde divokou přírodu i stovky samostatných pláží s pozvolným vstupem do moře. Severní pobřeží je vyhledávaným cílem turistů pro spoustu zajímavých letovisek. Kréta nabízí také spoustu historických i přírodních památek. Mínojské paláce v Knossu jsou jistě nejznámější památkou na ostrově, z přírodních zajímavostí si určitě nenechte ujít nejdelší roklinu Evropy – soutěsku Samaria.

Počasí na Krétě

Kréta patří k těm nejslunnějším ostrovům, ze sluníčka se tu těší průměrně až 300 dní ročně. Léta jsou tu nejdelší z celého Řecka, trvají od dubna až do listopadu. Vysoké teploty činí snesitelnějšími severní vítr meltémi. Teploty však mohou být na ostrově rozdílné v závislosti na nadmořské výšce.

Tipy na výlety v Řecku na Krétě

Tipy na výlety

Palác Knossos

Zbytky paláce Knossos ležící poblíž města Heraklion jsou zdejší největší mínojskou památkou. Majestátní palác byl postaven už kolem roku 1900 před naším letopočtem, od té doby byl několikrát zničen a opětovně postaven. Říká se, že kdo nenavštívil místo, kde pravděpodobně sídlil císař, jako by Krétu nepoznal.

Město Agios Nikolaos

Tiché přístavní městečko Agios Nikolaos je v sezóně oblíbeným letoviskem turistů. Nedaleko přístavu najdete jezero Voulismeni, ve kterém se podle legend koupala samotná bohyně Athéna. O tomto místě se také traduje, že odsud vede podzemní tunel do města Santorini.

Planina Lasithi

Planina Lasithi bývá nazývána jako Planina tisíců mlýnů. Mlýnů tu bylo ještě před nedávnem opravdu nespočet, postupem času je ale nahradila moderní čerpadla. Nádherný výhled na široké okolí si ale z tohoto místa turisté vychutnají i dnes.

Klášter Moni Arkadi

Klášter, který byl postaven v 10. nebo 11. století, sloužil jako útočiště před nemilosrdnými Turky. Místní obyvatelé se zde ale nakonec dostali do bezvýchodné situace, která skončila hromadnou sebevraždou. Událost je označována jako „ohnivý signál“, jež měl Evropu vyzvat k pomoci Řecku.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely v Řecku na ostrově Kréta za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na ostrov Kréta s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.