Hlavní stránka Dovolená Řecko 2020 Dovolená Řecko - Lefkada

Dovolená Řecko - ostrov Lefkáda

Nedaleko Korfu v Jónském moři leží panenský ostrov Lefkada, který je velmi oblíbenou destinací turistů. Místní pláže bývají často označovány jako jedny z nejkrásnějších v Řecku, protože je zdobí bílý písek, světlé oblázky a průzračná voda. Okolní vápencová skaliska padající do moře nabízí spoustu fotogenických scenérií. Některé romantické pláže jsou však dostupné pouze z moře nebo pěšky po schodech na skále.

Naplánujte si dovolenou do Řecka na ostrov Lefkáda!

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Lefkáda můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od studií a apartmánů, rodinných hotelů až po hotely nabízející program All Inclusive.


Počasí

Dnes
25°C
Vítr: 2,8 m/s VJV
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
25°C 26°C 26°C 28°C 26°C 25°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na Lefkádu

Proč jet na Lefkádu

Nejznámějším letoviskem na Lefkadě je poklidná rybářská vesnička Agios Nikitas ležící na severozápadě ostrova. Pravým opakem je pak středisko Vasiliki, kde to i po západu slunce žije v barech a nočních klubech. Vasilki je také rájem nadšenců do vodních sportů, především windsurfingu.

Počasí na Lefkádě

Počasí na Lefkadě se nijak výrazně neliší od ostatních Jónských ostrovů, například Korfu nebo Zakynthosu. Od června do září si užijete vysoké teploty a počasí téměř bez srážek. I na podzim tu ale panují příjemné teploty kolem 25 stupňů, tedy ideální počasí k odpočinku na pláži i výletům a procházkám.

Tipy na výlety v Řecku na Lefkadě

Tipy na výlety

Město Lefkada

V hlavním městě zažijete příjemnou řeckou atmosféru, o kterou se postará typická architektura, malé obchůdky, stánky s voňavým jídlem a věčně znějící řecká hudba. Obdivovat můžete také hrad Santa Maura nebo staré větrné mlýny na pobřeží.

Mys Doukato

Pokud vás lákají tajuplné příběhy a legendy, nesmíte při svých cestách po ostrově vynechat mys Doukato. K bílé skále, na níž se tyčí velký maják, se vážou příběhy nešťastné lásky, například známe básnířky Sapfó.

Vodopády Nidri

Vodopády Nidri jsou kouzelným místem jako stvořeným pro nenapravitelné romantiky. Voda tu kaskádovitým vodopádem dopadá na bílé kameny a vytváří tak neobyčejnou podívanou. Na místo se dostanete přímo ze stejnojmenného letoviska krátkou procházkou.

Klášter Panagia Faneromeni

Působivý klášterní komplex Panagia Faneromeni je nejvýraznější církevní památkou na celém ostrově. Budovy byly postaveny v první polovině 17. století, od té doby klášter několikrát vyhořel a stal se terčem útoků barbarů, vždy byl ale opět opraven.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na ostrově Lefkada v Řecku


Nejlépe hodnocené hotely v Řecku na ostrově Lefkada za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na ostrov Kos s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.