Hlavní stránka Dovolená Řecko 2021/22 Dovolená Řecko - ostrovy

Dovolená Řecko - ostrovy Thassos, Samos, Kefalonie, Mykonos

Řecko je zemí ostrovů, jeho součástí jich je více než tři tisíce, obydlené jsou ale pouze asi dvě stovky z nich. Který si ale vybrat pro svoji dovolenou? My vám můžeme doporučit ostrovy Thassos, Samos, Kefalonii nebo Mykonos. Pro turisty možná nemusí být tak známé, jako nejnavštěvovanější řecké ostrovy, to jim ale na atraktivitě ani v nejmenším neubírá. Najdete na nich krásné pláže, které nebývají tak přeplněné, zároveň také panenskou přírodu a možnost sportovního vyžití. Ani tady samozřejmě nechybí poklidná řecká atmosféra, jež je zárukou příjemně prožité dovolené.

Naplánujte si dovolenou do Řecka na ostrovy!

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrovech Thassos, Samos, Kefalonie a Mykonos můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od útulných studií a apartmánů, rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.


Počasí

Dnes
13°C
Vítr: 6,3 m/s JZ
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
13°C 15°C 11°C 6°C 6°C 7°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na ostrovy

Proč jet na Thassos, Samos, Kefalonii či Mykonos

Jedním z nejkrásnějších, ale turisty možná trošku opomíjených řeckých ostrovů, je Kefalonie ukrývající krásné pláže, jezera i divokou přírodu. Na Samosu si užijete klid na prázdných plážích, které zatím nebyly objeveny mnoha turisty. Na zeleném Thassosu si kromě koupání zpříjemníte dovolenou i procházkami borovými lesy nebo ochutnávkou místní speciality – plněných paprik, Mykonos si zase vyberte za cíl svojí dovolené, pokud milujete bujarý noční život.

Počasí na řeckých ostrovech

Počasí typické pro tyto řecké ostrovy se příliš neliší od ostatních oblastí. V létě tu panuje horké klima, téměř bez srážek. Dny, kdy teploty stoupají výrazně přes 30 stupňů, je nejlepší strávit u vody, jejíž teplota se v hlavní sezóně pohybuje okolo příjemných 24 °C. Během podzimu a zimy se zde pochopitelně dočkáte nižších teplot a především srážky jsou v tomto období častější.

Řecko - Mykonos - dovolená

Tipy na výlety

Město Pythagorion

Název města Pythagorion ve vás jistě evokuje vzpomínky na hodiny matematiky. V tomto městě, ležícím na ostrově Samos, se totiž narodil slavný matematik a filozof Pythagoras. Čeká tu na vás mnoho zajímavých památek, krásné pláže i tradiční řecké taverny.

Kostel Panagia Paraportiani

V hlavním městě ostrova Mykonos najdete kostel, který je dost možná nejzajímavější církevní stavbou v celém Řecku. Skládá ze čtyř samostatných kostelíků, které jsou k sobě spojeny zdí. Na jejich základu je pak vystavěný ještě pátý kostel.

Jeskyně Drogarati

Krápníková jeskyně, také známá jako „dračí jeskyně“, patří k tomu nejzajímavějšímu, co může nabídnout ostrov Kefalonie. Název se odvíjí od legendy, která říká, že na tomto místě sídlil drak. Dnes je zásluhou svoji výborné akustiky jeskyně využívána i pro hudební představení.

Hora Ipsarion

Ipsarion, nejvyšší hora ostrova Thassos, leží ve výšce 1206 metrů nad mořem. Hora je porostlá borovicovými háji a voňavými květinami, i proto je oblíbeným cílem pěších túr. Cestou na horu se můžete zastavit a pokochat se výhledem na krásné jezero.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely v Řecku na ostrovech Thassos, Samos, Kefalonie, Mykonos za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.