Hlavní stránka Dovolená Řecko 2021/22 Dovolená ostrov Rhodos - Řecko

Dovolená ostrov Rhodos

Na slunném Rhodu strávíte dokonalou dovolenou plnou odpočinku, dobrodružství i výletů. Najdete tady obrovské množství antických staveb a významných památek. Narazíte i na křižácké hrady, chrámy a kláštery stojící v horách. Koho ale historie tolik neláká a hledá spíše zábavu, bude nadšený z místních vodních parků s mnoha atrakcemi. Pokud navíc využijete first minute nebo last minute nabídek, užijete si na ostrově Rhodos dovolenou plnou slunce a nádherného moře.

Zájezdy na řecký ostrov Rhodos

Řecký ostrov Rhodos se nachází v Egejském moři a je největší z Dodekanéských ostrovů. Ostrov, který vyzývá k různým výletům, měří na délku zhruba 78 km a na šířku 38 km. Ať jste ubytováni v jakékoliv části ostrova, neváhejte navštívit město Rhodos nebo historický Lindos, milovníci přírody jistě navštíví údolí motýlů a plážoví povaleči nemohou vynechat návštěvu pláže Tsambika. Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Rhodos můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek českých nebo německých cestovních kanceláří. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na Rhodos

Proč jet na Rhodos

Čtvrtý největší řecký ostrov obklopují písečné pláže s jemným pískem a průzračně čisté moře. To ale neznamená, že musíte celou svoji dovolenou na Rhodu strávit pouze opalováním a koupáním. Jestli toužíte obdivovat přírodní krásy a historické památky ostrova, pronajměte si auto nebo skútr a vydejte se za poznáním.

Počasí na Rhodu

Rhodos patří k nejteplejším středomořským ostrovům. Během roku zde nedochází k žádným výraznějším teplotním výkyvům. Už v dubnu si můžete užívat příjemné teploty pohybující se okolo 23 °C. V hlavní sezóně – v červenci a srpnu přichází tropické dny, kdy teplota stoupá nad 30 stupňů. I ta nejvyšší horka tu jsou ale snesitelná zásluhou severozápadního větru.

Tipy na výlety v Řecku na Rhodosu

Tipy na výlety

Město Rhodos

Ve městě Rhodos snad na každém kroku narazíte na významnou památku, jako je například Hippokratovo náměstí nebo ulice Rytířů. Jednou ze zastávek, kterou bychom vám doporučili, je také přístav Mandraki, u něj měl prý dříve stát slavný Rhodský kolos – gigantická socha boha Hélia.

Údolí motýlů

Několikakilometrové zelené údolí Petaloúdes, u nás známé jako Údolí motýlů, okouzlí milovníky přírody. Ti se tu budou kochat pohledem na pestrobarevné motýly, kterých se v údolí ukrývají celé tisíce. Procházky kolem říčky s vodopády a jezírky si zamilují všichni romanticky založení jedinci.

Městečko Lindos

V jihovýchodní části ostrova se nachází městečko Lindos se starověkou akropolí s chrámem Athény Lindské shlížející se na město a okolí. Město Lindos je chráněnou kulturní památkou a pro jeho návštěvu je vhodné v létě volit ranní hodiny, kdy ještě není takové horko. Cestu si můžete usnadnit pronájmem osla, který turisty vynáší až k Akropoli.

Pláž Tsambika

Pláž Tsambika nabízí téměř 800 metrů jemného písku a průzračného moře. Nachází se na východním pobřeží ostrova Rhodos, přibližně 3,5 km jižně od letoviska Kolymbia. Na pláži Tsambika můžete strávit klidně celý den. K pláži je možné přijet autem, pronajmout si lehátka se slunečníky a v některé z restaurací si dát řecký oběd.

Letovisko Faliraki

Chcete-li svoji dovolenou strávit na akčním místě, letovisko Faliraki je pro vás jasnou volbou. Dokonale se vyřádíte ve zdejším aquaparku patřícímu k těm největším v celé Evropě. Svézt se tu můžete na téměř čtyřiceti tobogánech, z nichž ten nejdelší měří asi 140 metrů.

Archeologické naleziště Kamiros

Archeologické naleziště Kamiros naleznete na severozápadním pobřeží ostrova Rhodos. Na tomto místě se dříve rozkládalo antické město. Nacházela se tady i akropole a dórský chrám boha Apollóna. Právě tady na vás spolehlivě dýchne atmosféra dob dávno minulých.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou nejen ve Středomoří

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely na ostrově Rhodos za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do ŘeckaŘecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.