Hlavní stránka Dovolená Řecko 2021/22 Dovolená Řecko - Santorini

Dovolená Řecko - ostrov Santorini

Typické bílé domky s modrými střechami, kostelíky a malé přístavy obklopující moře, tak vypadá jedinečný pohled na malebné Santorini. Ostrov patřící do souostroví Kyklady, asi nejromantičtější ostrov Řecka, je ideálním místem pro ty, kteří vyhledávají romantiku. Proto právě sem každoročně přijíždějí turisté trávit svatební cesty a líbánky . Pokud vás nelákají velká letoviska se spoustou turistů, směřujte svoji dovolenou v Řecku na ostrov Santorini, místní atmosféru si spolehlivě zamilujete. Navíc právě zde zažijete nezapomenutelné a okouzlující západy slunce.

Naplánujte si dovolenou do Řecka na ostrov Santorini!

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Santorini můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od útulných studií a apartmánů, menších hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.


Počasí

Dnes
21°C
Vítr: 6,9 m/s SSZ
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa
21°C 22°C 23°C 22°C 24°C 23°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na Santorini

Proč jet na Santorini

Podle mnohých nejkrásnější řecký ostrov – Santorini, je často považován za bájnou Atlantidu, ať těmto legendám dáte zapravdu, nebo nikoliv, jistě uznáte, že Santorini je takovým malým rájem na zemi. Místní hotýlky a apartmány svým vzezřením i poklidnou atmosférou zapadají do rázu ostrova a romanticky založené páry si tu splní svoje sny o perfektní dovolené. Při prozkoumávání Santorini doporučujeme navštívit největší město Thira nebo městečko Oia, které zdobí ty nejkrásnější pohlednice z Řecka. Nechejte se zlákat místními sladkými víny a lahodnými pistáciemi, uvidíte, že Santorini je destinací pro vás.

Počasí na Santorini

Na Santorini v létě panuje horké počasí, téměř bez srážek. Pokud vás láká typická dovolená strávená na pláži, doporučujeme navštívit Santorini v hlavní sezóně, tedy od června do září. Přivítají vás tu teploty okolo 30 stupňů a moře prohřáté až na příjemných pětadvacet stupňů. I velká vedra jsou tu snesitelná, díky osvěžení, které přináší větry meltémy. Na jaře a na podzim tu panují teploty přes dvacítku, které jsou ideální pro objevování krás ostrova.

Tipy na výlety v Řecku na Santorini

Tipy na výlety

Město Oia

Půvabné městečko Oia si vás získá nádhernou atmosférou. Proplétejte se úzkými kamennými uličkami s typickými bílými domky zdobenými modrými okenicemi a nezapomeňte se tady zdržet až do večera, protože právě tady si užijete snad ten nejromantičtější západ slunce.

Pláž Red Beach

Jednou z nejznámějších pláží na Santorini je Red Beach, která získala svoje jméno podle okolních dočervena zbarvených skal. Kontrast červené a azurově modrého moře slibuje dokonalou podívanou, pro kterou stojí za to slavnou pláž navštívit a pořídit na ní mnoho fotek.

Starobylé město Thira

Na místě, kde stávalo město Thira, dnes naleznete cenné památky pocházející především z helénistického a římského období. Váš obdiv si jistě vyslouží především pozůstatky chrámu sv. Dionýsia, základy městských hradeb i jednotlivých stavení a menší dochované předměty.

Pohoří Mesa Vouno

Pohoří rozkládající se u jihovýchodního pobřeží je častým cílem aktivních turistů. Ti se sem vydávají, aby spatřili nádherný výhled na santorinská letoviska a krásu Egejského moře. Zhruba hodinový výšlap se za vynaložené úsilí odvděčí podívanou, na kterou budete vzpomínat ještě dlouho.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat z nabídky dalších žádaných destinací.

Nejlépe hodnocené hotely v Řecku na ostrově Santorini za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na ostrov Santorini s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.