Hlavní stránka Dovolená Řecko 2021/22 Dovolená Řecko - Zakynthos

Dovolená Řecko - ostrov Zakynthos

Oblíbený ostrov Zakynthos turisté vyhledávají pro svoji dovolenou velmi často, a to nejenom kvůli dechberoucím plážím a tyrkysovému moři, ale také pro jeho přírodu. Bujná zeleň, olivové a piniové háje, vinice a fíkovníky lákají na dlouhé procházky po okolí. Ti, kteří si ale potrpí na akčnější zábavu, zase mohou vyzkoušet surfování, jachting nebo šnorchlování.

Naplánujte si dovolenou na ostrově Zakynthos!

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Zakynthos můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.


Počasí

Dnes
13°C
Vítr: 6,3 m/s JZ
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
13°C 15°C 11°C 6°C 6°C 7°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na Zakynthos

Proč jet na Zakynthos

Zakynthos si vysloužil mnoho přezdívek. Jako ostrov vůní bývá přezdíván zásluhou orchidejí, aromatického koření a bylinek, které dohromady vytváří směsici omamných vůní. O Zakynthosu se však často mluví i jako o ostrovu želv. A na želvy tu opravdu narazíte na každém kroku. Nemyslíme pouze mořské želvy – karety obrovské, které sem každoročně připlouvají klást vajíčka, ale i jejich nejrůznější spodobnění a vyobrazení zdobící celý ostrov.

Počasí na ostrově Zakynthos

Hlavní turistická sezóna na Zakynthosu začíná v červnu a trvá až do září. V tomto období se průměrné teploty pohybují kolem 25 stupňů, v nejteplejších měsících červenci a srpnu dokonce sahají až přes třicítku. V zimě často prší, díky tomu je však ostrov stále krásně zelený.

Tipy na výlety v Řecku na Zakynthosu

Tipy na výlety

Pláž Navagio

Pláž Navagio patří k nejvyhledávanějším místům celého Řecka. Kdo by neznal pláž s vrakem pašerácké lodi obklopenou skalními masivy. Pláž je dostupná pouze lodí, výlet na tohle kouzelné místo byste si ale rozhodně neměli nechat ujít.

Město Zakynthos

V přístavním městě Zakynthos, které leží na úpatí hory vrchu Bochali, se vám naskytne nádherný výhled na celý ostrov. Kromě toho si zde můžete prohlédnout významné památky, například katedrálu sv. Dionýsia, nebo se projít po přístavní promenádě.

Přírodní lázně Xigia

Pláž Xigia se díky obsahu síry ve vodě stala vyhledávanými přírodními mořskými lázněmi. Sirné prameny vyvěrající z podmořské jeskyně dodávají vodě charakteristický zápach i mléčně bílou barvu, především ale mají léčivé účinky.

Modré jeskyně

Zajímavým přírodním úkazem na Zakynthosu jsou Modré jeskyně. Nachází se na severním pobřeží ostrova a svoje jméno získaly díky tomu, že zde moře září výrazně modrou barvou. Tento jev způsobují vápencové skály a paprsky slunce pronikající vodou.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely na ostrově Zakynthos za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.