Hlavní stránka

Dovolená Senegal 2020/2021

Dovolená v Senegalu zahrnuje jedny z nejkrásnějších pláží Afriky, národní parky, které jsou domovem mnoha exotických savců, nebo místa vhodná pro turistiku i cyklistiku. Zážitkem je pravé africké safari s žirafami, zebrami, nosorožci, antilopami, lvy nebo šimpanzi.

V Senegalu vás přivítá slunečné počasí i srdeční obyvatelé, jež vám připraví tradiční senegalské speciality, které jinde na světě neochutnáte.

Naplánujte si dovolenou v Senegalu!

Prohlédněte si nabídku našich zájezdů do Senegalu a vydejte se vstříc nezapomenutelnému africkému dobrodružství. Perfektní dovolenou v Senegalu můžete pořídit za přívětivé ceny. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování zahrnuje hotely se snídaní, polopenzí včetně hotelů nabízejích stravování all inclusive.

Počasí

Dnes
41°C
Vítr: 4,6 m/s JZ
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
41°C 40°C 41°C 40°C 38°C 37°C 37°C

Základní informace

 • Stát: Senegal
 • Jazyk: francouzština, wolof
 • Používané jazyky: francouzština
 • Měna: CFA frank
 • Časové pásmo: GMT + 0
 • Hlavní město: Dakar
 • Orientační délka letu z ČR: cca 8 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 221
 • Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky typu C (eurozástrčka)

Proč jet na dovolenou do Senegalu

Proč jet na dovolenou do Senegalu

Většina turistů míří do Senegalu především za krásnými plážemi, a to zcela oprávněně. Pláže většinou bývají plné mušlí různých barev a tvarů, pokud vás láká akčnější zábava, než je sběr mušlí, vyzkoušejte si vodní lyže nebo plavbu na plachetnici.

Dovolenou u moře si můžete vychutnat v hotelových resortech nebo na výletě do jedné z pobřežních rybářských vesnic, jejichž pláže jsou posety stovkami barevných pirog, domorodých kánoí vydlabaných z jediného kmene stromu.

Až vás omrzí pláže, je nejvyšší čas udělat si dobrodružný výlet na africké safari. Šanci prohlédnout si lvy, antilopy, žirafy, zebry nebo nosorožce v přirozeném prostředí by si neměl nikdo nechat ujít.

V Senegalu však můžete vyzkoušet také jízdu na koních nebo se prohánět na čtyřkolkách či motocyklu, čeká tu na vás zábava všeho druhu.

V Dakaru, hlavním městě Senegalu, vás okouzlí především zdejší atmosféra rušných ulic s trhy a stánky s tradičními pokrmy, najdete tu i muzea a výstavy afrického umění. Město lemují písečné pláže, kde si z živého centra odskočíte zarelaxovat a osvěžit se v moři. V Senegalu také milují hudbu a tanec, proto tu zažijete noci protančené v barech i na hudebních festivalech.

Nedaleko Dakaru leží ostrov Gorée, který je zapsaný na seznam UNESCO. Zajímavostí ostrova je tzv. Dům otroků, památník obětem otroctví.

Senegal je proslulý mnoha národními parky a rezervacemi, kde si prohlédnete panenskou přírodu a především rozmanité druhy živočichů. Doslova rájem pro ornitology je Ptačí rezervace Djoudj s volavkami, kormorány nebo pelikány. Největším senegalským národním parkem je Niokolo-Koba, kde žije téměř 400 druhů ptáků i dalších zvířat, jako jsou leopardi, šimpanzi nebo hroši.

Dobrou zprávou pro všechny turisty mířící do Senegalu je to, že pro cestu do této africké perly není zapotřebí vízum, ke vstupu postačí pouze cestovní pas platný alespoň 3 měsíce po návratu z destinace. Ani doba letu, která z České republiky činí zhruba 8 hodin, rozhodně není argumentem proti návštěvě Senegalu. Tak se pusťte do svého afrického dobrodružství a naplánujte si u nás nezapomenutelnou dovolenou v Senegalu.

Počasí a podnebí v Senegalu

Počasí a podnebí v Senegalu

Pokud zvažujete, kdy je nejvhodnější čas naplánovat si dovolenou do Senegalu, nemusíte si dělat starosti. Klima je zde tropické, velmi příjemné s mnoha slunečnými dny.

V Senegalu si proto budete užívat horkého a slunečného počasí po celý rok. Průměrné teploty se pohybují od 27 stupňů v zimě až po 32 °C v létě a na podzim. Přesto ale musíte počítat s tím, že se tu střídá suché období trvající od října do června a deštivé období od července do září.

Na své si zde příjdou milovníci koupání v teplém moři. V Senegalu moře bývá příjemně vyhřáté celoročně, v nejteplejších obdobích dosahuje i devětadvaceti stupňů.

A co si zabalit? Do místního tropického klimatu je nejvhodnější lehké, především bavlněné oblečení, na večer si můžete přibalit lehkou bundu nebo svetřík.

Senegalská kuchyně

Víza do Senegalu

Čeští občané, kteří mají v plánu cestovat do Senegalu za turistickým účelem, nepotřebují vízum. Jejich pobyt v destinaci však nesmí přesáhnout 90 dnů. Pro vstup na území Senegalu pak stačí cestovní pas platný alespoň 3 měsíce po návratu z destinace

Více informací o vstupních formalitách do Senegalu

Zdravotní informace / očkování

Pro vstup do Senegalu není povinné žádné očkování.
Mezi doporučené očkování patří:
 • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před odjezdem
 • meningitida - očkování 1 dávkou vakcíny minimálně 14 dní před odjezdem
 • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
 • hepatitida B - vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem
Další informace o zdravotní péči v Egyptě naleznete na www.mzv.cz.
Tipy na výlety v Senegalu

Tipy na výlety v Senegalu

Hlavní město Dakar

Hlavní město Dakar turistům nabízí rušné ulice s mnoha podniky, kde to žije především večer, i tržišti, na kterých můžete smlouvat o tradiční suvenýry z dovolené v Senegalu. Za návštěvu tu však stojí i muzea či galerie afrického umění, pozornost si zaslouží budovy v koloniálním stylu. Až vás prohlídka města unaví, zamiřte na pláž, kde si oddychnete na lehátku, ale také budete mít možnost vyzkoušet zábavné vodní sporty, například kitesurfing či surfování.

Jezero Lac Rose

Retba nebo Lac Rose je slavné jezero, které se nachází asi 30 kilometrů od Dakaru.
Zvláštní na něm je růžově zbarvená voda, což způsobuje řasa Dunaliella salina. Tato řasa není nikterak nebezpečná, takže si v jezeře můžete v klidu zaplavat. Díky vysokému obsahu soli se navíc při snaze udržet se nad hladinou nikterak nenadřete. U břehů slavného jezera také často končila poslední etapa proslulé Rallye Dakar.

Národní ptačí rezervace Djoudj

Na severovýchodě Senegalu se nachází významná ornitologická rezervace, kam rok co rok migrují asi tři miliony ptáků z Evropy. Ti tu pak hnízdí přibližně od listopadu do dubna. Především se jedná o krásné růžové plameňáky, pelikány a kachny. Celkem tu však přebývá i na čtyři sta druhů zajímavých ptáků. Proto není divu, že byla ptačí rezervace Djoudj dokonce zařazena i na seznam přírodních památek světového dědictví UNESCO.

Národní park Niokolo-Koba

Největší národní park Senegalu najdete ve vnitrozemí, jihovýchodně od města Tambacounda. Rozlehlý park tvoří především savany, lesy a mokřady. K vidění je tu téměř stovka druhů savců, z nichž k těm nejzajímavějším patří antilopy, lvi, sloni, opice nebo hroši. V této oblasti se bohužel začalo rozvíjet pytláctví, proto bylo místo zařazeno i na Seznam světového dědictví v ohrožení.

Všeobecné informace o Senegalu

Senegal se rozkládá na západním pobřeží Afriky u Atlantského oceánu. Téměř celé území je tvořeno nížinou, která se pouze na jihovýchodě poněkud zvedá v nevysoké vrchy. Senegal ze tří stran obklopuje Gambii, která ho rozděluje na dvě oblasti. Severně se nachází křovinatá polopoušť, zatímco jižní část (Casamance) je pokryta savanou, tropickými lesy a pobřežními mangrovovými porosty.

Hlavním městem Senegalu je Dakar nacházející se na pobřeží Atlantského oceánu. Úředními jazyky jsou v Senegalu francouzština a wolof.

Místní kuchyně:

Senegalská kuchyně je jednou z nejchutnějších v Africe. Základ hlavních jídel většinou tvoří ryby, kuřecí nebo skopové maso, mořské plody, zelenina a rýže. Naopak zcela zakázána je tu z náboženských důvodů konzumace vepřového masa. Typickým pokrmem je ryba podávaná s rýží (Thiéboudienne), nebo Mafe, což je maso s rýží a arašídovou omáčkou.

Skvělé je samozřejmě zdejší čerstvé ovoce plné té nejlepší chuti. Z dezertů byste měli ochutnat arašídové sušenky nebo sladké pražené arašídy. Vynikající jsou i senegalské nápoje jako mátový čaj, palmové víno či domácí pražená káva.

Důležitá telefonní čísla:

 • Policie: 17 nebo 18
 • Hasiči: 19
 • Rychlá lékařská pomoc: +221338891515

Státní svátky v Senegalu

 • 1. leden – Nový rok
 • březen/duben – Velikonoce
 • 4. duben – Den nezávislosti
 • 1. květen – Svátek práce
 • 8. květen – Den žen
 • 14. květen – Nanebevzetí Ježíše Krista
 • 25. květen – Svatodušní svátky
 • červen, červenec – Ramadán
 • 15. srpen – Nanebevzetí Panny Marie
 • 23. srpen – Svátek senegalských pěšáků
 • 22. září – Tabaski (obětování beránka)
 • 22. říjen – Muslimský nový rok
 • 1. listopad – Svátek všech svatých
 • 23. prosinec – Maouloud (narození proroka Mohameda)
 • prosinec – Vánoce
Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Oblíbené hotely v Senegalu za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Senegalu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou exotickou dovolenou. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z nabídky zájezdů do Senegalu s odlety z Prahy, Vídně, Mnichova a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.