Hlavní stránka

Dovolená Seychely 2021

Seychely, korálové ostrovy uprostřed Indického oceánu, se naprosto po právu řadí mezi nejkrásnější místa na planetě. Těchto 115 malých ostrůvků je skutečným rájem na zemi. Pokud hledáte místo, kde prožijete odpočinkovou dovolenou, Seychely budou správnou volbou.

Oblíbené ostrovy jako Praslin, Mahé nebo La Digue nabízí flóru a faunu, kterou nemůžete najít nikde jinde na Zemi, pohádkové pláže s bílým pískem i průzračnou vodu Indického oceánu. Největším zázrakem je však poklidná atmosféra a panenská příroda.

Naplánujte si dovolenou na Seychelské ostrovy!

Perfektní dovolenou na Seychelách můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou snů za výhodné ceny.


Počasí

Základní informace

 • Stát: Seychely
 • Jazyk: angličtina, francouzština, kreolština
 • Měna: seychelská rupie
 • Časový posun: GTM +4
 • Hlavní město: Victoria
 • Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 248
 • Napětí el. proudu: 230 - 240 V, zásuvky typu G (3 ploché kolíky)

Proč jet na dovolenou na Seychely

Proč jet na dovolenou na Seychely

Seychely jsou jedním z nejromantičtějších a nejkrásnějších exotických míst na světě.

Perfektní hotelové služby s all inclusive a téměř nedotknutá příroda jsou jistotou prvotřídní dovolené. Nejvíce hotelových komplexů naleznete na největším ostrově Mahé, kde leží i hlavní město Victoria.

Kromě ostrova Mahé je mezi turisty oblíbený také Praslin a La Digue. Svoje zájezdy tak směrujte právě sem. A nezapomeňte se podívat po našich last minute a first minute nabídkách dovolené na Seychelách, které jsou opravdu výhodné.

Dovolená na ostrovech Seychely je luxusním odpočinkem pro náročné. Ihned po příletu se o vás začnou starat místní obyvatelé, kteří svojí vstřícností a poctivostí dají zapomenout všem vašim

starostem.

Není to ale pouze o lenošení na pláži, Seychely si užijí také aktivní turisté. Těm doporučujeme vyzkoušet si plachtění, rybolov nebo potápění. Na pevnině zase můžete čas trávit hraním golfu, jízdou na kole, pěší turistikou či nákupy.

Právě nákupy suvenýrů se mohou stát výbornou zábavou. Seychely nabízejí mnoho upomínkových předmětů spjatých s místní kulturou. Nejtradičnější je skořápka kokosového ořechu a nejrůznější šperky z mušlí nebo perel.

Seychely patří mezi klidná letoviska, a právě to je jejich největší doménou. Hlasité diskotéky zde skutečně nehledejte. Seychely jsou především místem pro odpočinek, nikoliv pro bujaré večírky. Živěji je pouze v některých hotelových barech. Příjemné jsou však večery na pláži s grilováním ryb a poslechem místní živé hudby.

Seychelské ostrovy jsou z České republiky vzdálené zhruba 12 hodin letu. Z Evropy se sem létá z Vídně, Frankfurtu a Paříže s přestupem v Doha, hlavním městě Kataru. Doprava přímo na ostrovech je nejjednodušší letadlem a především člunem. Samotné ostrovy jsou poměrně malé, proto si je snadno projdete pěšky. A věřte, že to opravdu stojí za to, protože na Seychelách je toho k vidění opravdu mnoho.

Počasí a podnebí na Seychelách

Počasí a podnebí na Seychelách

Na Seychelách celoročně panuje tropické počasí se stálými teplotami kolem 30 °C. Léta jsou zde převážně suchá, v zimě jsou pak dešťové přeháňky o něco častější.

Většinou se jedná o prudké a krátké deště, které jsou doprovázeny zvýšenou vlhkostí vzduchu dosahující téměř 100 %. Prší však většinou jen velmi krátce, po dešti opět vysvitne sluníčko. Krátký déšť tak příjemně osvěží a pročistí vzduch, rozhodně však nezkazí vaši dovolenou.

A kdy na Seychely vyrazit? To je pouze na vás, protože dovolenkové počasí tu skutečně panuje po celý rok. Můžete sem uniknout z šedivých a chladných zimních dnů, ale zároveň si tu užít pohodovou dovolenou i během léta.

Proč jet na ostrov Mahé

Vízum na Seychely

Pro občany ČR platí bezvízový styk pro pobyt max. 30 dnů od prvního vstupu na území Seychel, na základě cestovního pasu, jehož platnost musí být alespoň o 3 měsíce delší než plánovaný pobyt. Po příletu je nutno předložit zpáteční letenku a prokázat dostatečnou finanční hotovost pro cestu a pobyt.

Více informací o vstupních formalitách na Seychely

Zdravotní informace / očkování

Pro vstup na Seychely není povinné žádné speciální očkování.

Mezi doporučená očkování patří:
 • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před odjezdem
 • meningitida - očkování 1 dávkou vakcíny minimálně 14 dní před odjezdem
 • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem

Další informace o zdravotní péči na Seychelách naleznete na webových stránkách www.mzv.cz.

Víza na Seychely

Kuchyně na Seychelách

Seychely nabízí pestrá jídla, která jsou pastvou pro oči i chuťové buňky. Mísí se tu vlivy francouzské, britské, ale i čínské, kreolské či africké. Hlavními složkami pokrmů jsou většinou ryby a mořské plody, z příloh je nejčastější rýže a brambory. Vše pak doplňují velké porce zeleniny.

Vyhlášenou specialitou jsou tu také žabí stehýnka nebo želví maso, ze kterého se často připravuje polévka. Oblíbené je také kari nebo milionářský salát z palmových výhonků.

Jako sladkou tečku tu nejčastěji podávají tropické ovoce, například banány kokos, ananas, mango, citrusy ale i další druhy, které byste u nás nenašli. Lahodná a velmi sladká je zmrzlina nebo karamelizované banány.

Oblíbeným nápojem je místní čaj, z alkoholu pak světlé pivo, palmové víno nebo likéry s příchutí ananasu.

Všeobecné informace o Seychelách

Seychelské ostrovy zahrnují okolo 115 ostrovů dvou rozdílných skupin. Rozprostírají se v Indickém oceánu mezi rovníkem a 10. rovnoběžkou asi 1600 km od Afriky. Granitická skupina se skládá ze 41 ostrovů, z nichž nejvýznamnější je Mahé, na něm se nachází i hlavní město Victoria. Další obydlené jsou Praslin a La Digue.

Vnější, tzv. korálovou skupinu, tvoří 74 ostrovů a ostrůvků a většina z nich leží pouze několik metrů nad hladinou moře. Mnohé z ostrovů jsou částečně pokryté hustým tropickým lesem, který je domovem endemických druhů rostlin i živočichů.

Počet obyvatel se pohybuje okolo 96 tisíc, z toho většina žije na ostrovech Mahé, Praslinu a La Digue. Úředními jazyky jsou seychelská kreolština, ale i angličtina a francouzština, proto byste neměli mít při domluvě s místními žádný problém.

Důležitá telefonní čísla:

• Policie/ ambulance/ hasiči: 151

Státní svátky na Seychelách:

 • 1. leden - 2. leden – Nový rok
 • březen/duben Velký pátek a Velikonoční neděle
 • 1. květen – Den práce
 • 5. červen – Den osvobození
 • 18. červen – Národní den
 • 29. červen – Den nezávislosti
 • 15. srpen – Festival La Digue
 • 1. listopad – Den Všech svatých
 • 8. prosinec – Svátek neposkvrněného početí
 • 25. prosinec – Vánoce
Proč jet na ostrov Praslin

Nejčastěji navštěvované ostrovy na Seychelách

Aby byla vaše pohoda naprosto dokonalá, vybírejte zájezdy na Seychely do hotelů s all inclusive. Přísun vynikajícího jídla i osvěžujících koktejlů bude zlatým hřebem vaší dovolené.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely na Seychelských ostrovech


Nejlépe hodnocené hotely na Seychelách za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Seychely od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou exotickou dovolenou. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Seychely s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan, Mnichova a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.