Hlavní stránka Dovolená Španělsko 2021 Dovolená Španělsko - Costa Brava

Dovolená Španělsko - Costa Brava

Divoké pobřeží Costa Brava ležící v Katalánsku je nejsevernější částí středomořského pobřeží. Na návštěvníky tu čekají rozlehlé pláže a krásná letoviska, ve kterých zažijí dokonalou dovolenou.

Naplánujte si dovolenou do Španělska!

Kromě opalování na lehátku a ochutnávání místních vyhlášených specialit z mořských plodů si stojí za to udělat čas na výlet do Barcelony, hlavního města Katalánska, nebo do vodního světa v Lloret de Mar, kde se nejvíce vyřádí děti a všichni milovníci vodních radovánek.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Španělsko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: katalánština
  • Měna: EURO
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Madrid
  • Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 34
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Španělska na Costa Brava

Proč jet na dovolenou na Costa Brava

Costa Brava se rozprostírá severně od Barcelony a táhne se až k hranicím s Francií. Pobřeží je dlouhé více než 200 kilometrů a střídají se na něm krásné písečné pláže se skalnatými útesy.

Tato oblast je mezi turisty, kteří míří do Španělska, vůbec nejoblíbenější a není se čemu divit. I když sem návštěvníky lákají především nádherné pláže, bývají nakonec okouzleni také malebnými městečky s pobřežními promenádami, obchůdky a restauracemi s typickou středomořskou atmosférou.

Přijeďte si vychutnat svoji španělskou siestu na pobřeží Costa Brava.

Počasí na Costa Brava

Počasí na Costa Brava

Severní část španělského středomořského pobřeží láká turisty na krásné slunečné dny s malým výskytem srážek.

Sezóna tu trvá zhruba od května do října. Nejvyšších teplot vzduchu i moře se samozřejmě dočkáte v červenci a srpnu. Pokud se ale chcete vyhnout návalu turistů i přílišným vedrům, zkuste zvolit květen nebo třeba říjen.

Užijete si tu větší pohodu i počasí ideální k výletům.

Tipy na výlety na Costa Brava, Španělsko

Tipy na výlety

Město Barcelona

Hlavní město Katalánska je proslulé svojí architekturou a množstvím památek. Snad na každém kroku tu lze najít odkaz modernistického architekta Antoni Gaudího. Jeho nejznámější budovou je slavná katedrála Sagrada Familia, ač nikdy nebyla dostavěna, stala se tu nejnavštěvovanější památkou.

Aquapark Marineland

Největším turistickým lákadlem pro rodiny s dětmi je obrovský aquapark Marineland nacházející se v blízkosti Lloret de Mar. Kromě dovádění na vodních atrakcích si tu užijete také představení s hravými delfíny nebo lachtany.

Město Figueres

Obdivovatelé dalšího významného umělce Salvadora Dalího by si rozhodně neměli nechat ujít jeho rodné město Figueres. Čeká tu na ně především Divadelní muzeum Salvadora Dalího, které vytvořil sám umělec. Jeho surrealistický styl se tu projevuje naplno.

Klášter Montserrat

Benediktinský klášter Montserrat se nachází na stejnojmenné hoře asi 40 kilometrů od Barcelony. Klášter postavený přímo ve skále je zasvěcený Panně Marii, jejíž soška zde byla nalezena. Soška prý, když ji chtěli z místa odnést, ztěžkla, proto ji na místě nechali a postavili tam klášter.
Proč jet do Řecka

Kam na dovolenou nejen ve Středomoří

Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:


Nejoblíbenější hotely na Costa Brava


Nejlépe hodnocené hotely na Costa Brava za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Španělska na Costa Brava. od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.