Hlavní stránka Dovolená Španělsko 2021 Dovolená Španělsko - Costa del Sol

Dovolená Španělsko - Costa del Sol

Oblíbená turistická oblast se může pyšnit dlouhými plážemi omývanými průzračnou vodou, ale i luxusními hotely, v nichž si vychutnáte all inclusive dovolenou s dokonalým jídlem.

Naplánujte si dovolenou do Španělska!

Na své si tu přijdou také sportovci, především golfisté a aktivní turisté, kteří se nezaleknou výletů do přírody nebo výšlapů na hory vyčnívající nad pobřežím.

Costa del Sol, neboli Pobřeží slunce, si svoji přezdívku rozhodně zaslouží, slunce zde totiž svítí i více než tři sta dní v roce.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Španělsko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  • Měna: EURO
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Madrid
  • Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 34
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Španělska na Costa Del Sol

Proč jet na dovolenou na Costa del Sol

Pobřeží Costa del Sol se rozkládá v jižním Španělsku na území Andalusie. Jeho metropolí je město Sevilla, která je kolébkou národního tance flamenco i tradičních býčích zápasů.

Nejoblíbenějším letoviskem v oblasti je Marbella, kde si kromě tradičního dovolenkového povalování na pláži užijete také bohatý noční život. Najdete tu však i klidnější letoviska s typickou andaluskou architekturou nebo taková, ze kterých je to jenom kousek do nespoutané španělské přírody.

Z široké nabídky levných first minute i last minute zájezdů na Costa del Sol si jistě vyberete i vy.

Počasí na Costa del Sol

Počasí na Costa del Sol

Costa del Sol je velice teplou oblastí, kde si po většinu roku užívají slunečních dnů. Středomořské klima předurčuje k horkým suchým létům, kdy teplota běžně vystupuje nad 30 °C, srážky jsou v tuto dobu spíše výjimečné a moře se ohřívá i na teplotu přes 25 stupňů.

Zimy jsou mírné s větším množstvím srážek, v horách se dokonce i objevuje sníh.

Tipy na výlety na Costa Del Sol, Španělsko

Tipy na výlety

Pohoří Sierra Nevada

Pohoří Sierra Nevada se rozkládá v jižní části oblasti ve vzdálenosti několika desítek kilometrů od pobřeží Středozemního moře. Na vrchol Pico del Veleta se můžete dostat lanovkou, která je součástí zimního resortu Pradollano. V létě si tu užijete nádherný výhled, v zimě sem můžete vyrazit i na lyže.

Stezka Caminito del Rey

Nenechte se odradit přezdívkou „chodník smrti“, protože výhled, kterého se vám za vaši odvahu dostane, bere dech. Zhruba 3 kilometry dlouhá stezka se táhne po skalních stěnách nad hlubinami kaňonu El Chorro. V dnešní době už je díky zábradlí a ochranným sítím pro turisty bezpečná.

Gibraltar

Na svých cestách po Španělsku můžete zavítat i do Spojeného království, protože Gibraltar je jeho územím. Většinu této oblasti o rozloze asi 6,5 kilometru čtverečních zabírá Gibraltarská skála – nejvyšší bod Gibraltaru. Na tomto místě můžete spatřit jediné volně žijící opice v Evropě.

Vesnice Las Tricias

Malebná vesnička na ostrově La Palma zaujme příjemnou atmosférou i architekturou, pro kterou jsou typické dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy. Objevíte tu také tradiční mlýn, který byl proměněný na muzeum tradičních řemesel.

Město Cádiz

Cádiz je s velkou pravděpodobností nejstarším dochovaným evropským městem. Založili jej Féničané už v 11. století před naším letopočtem. Nejzajímavější památkou ve městě je dominantní katedrála Catedral de Santa Cruz de Cádiz, jejíž zlatou kopuli spatříte na zdejším širokém náměstí.
Proč jet do Řecka

Kam na dovolenou nejen ve Středomoří

Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na Costa del Sol


Nejlépe hodnocené hotely na Costa del Sol za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Španělska na Costa del Sol od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.