Hlavní stránka Dovolená Španělsko 2021 Dovolená Ibiza

Dovolená Španělsko - Ibiza

Pokud toužíte po dovolené, na které se ani na sekundu nestihnete nudit, měli byste zamířit na slunnou Ibizu.

Ostrov vyhlášený nejlepšími bary, kluby a diskotékami na světě je také častým místem vystoupení oblíbených DJů. Na své si tady proto přijdou hlavně mladí, kteří se chtějí na dovolené především bavit. To však neznamená, že pro ostatní Ibiza není, i tady najdete klidná letoviska, kde si můžete užít odpočinkovou dovolenou.

Naplánujte si dovolenouna Ibizu!

Ibiza, jeden z nejznámějších Baleárských ostrovů, je označována jako ostrov zábavy a tance. A přesně tím také opravdu je. Byla by ale škoda Ibizu spojovat pouze s bujarými večírky. V repertoáru totiž má spoustu dalších lákadel.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Španělsko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: katalánština
  • Měna: EURO
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Madrid
  • Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 34
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Španělska na Ibizu

Proč jet na dovolenou na Ibizu

Nádherné bílé pláže s tyrkysovým mořem, všudypřítomné piniové háje, nedotčená panenská příroda a historické památky, například ve městě San Antonio, jsou jasnými důkazy toho, že si Ibizu užijete nejenom při nočních dobrodružstvích, ale i ve dne. Tak co říkáte, není čas pořídit si last minute zájezd na jeden z nejdivočejších ale také nejkrásnějších španělských ostrovů?

Počasí na Ibize

Na Ibize, stejně jako i na dalších Baleárských ostrovech, si užijete spoustu slunných dnů s minimem srážek.

V létě tu teploty stoupají ke třicítce a voda má kolem 25 stupňů. I na jaře a na podzim se ale na Ibize dočkáte příjemných teplot přes 20 °C. Tohle období bude ideální dobou pro aktivní dovolenou, navíc mnohem klidnější, protože turistů po skončení hlavní sezóny výrazně ubývá.

Tipy na výlety na Ibize, Španělsko

Tipy na výlety

Přírodní park Ses Salines

Ses Salines je velký přírodní park, do kterého kromě jižní části Ibizy patří také oblast na Formenteře a další menší ostrůvky. V rezervaci je k vidění bohatá fauna i flóra a nachází se zde také solné pánve, ve kterých se už od 5. století přírodním způsobem těží sůl.

Magnetická hora Es Vedra

Hora Es Vedra, která vystupuje z moře na jihozápadě Ibizy, je místem opředeným záhadami. Traduje se o ní, že v její blízkosti už ztroskotalo mnoho lodí, protože jim vinou působení magnetické síly přestaly fungovat přístroje. Tento symbol ostrova Ibiza jistě přitáhne i pozornost zvědavých turistů.

Hlavní město Ibizao

Centrem společenského a nočního života na vyhlášeném párty ostrově je hlavní město Ibiza (Eivissa), kde najdete ty nejlepší bary, kluby a diskotéky. Protančené noci i rána na za doprovodu hudby nejlepších světových DJů by si tady neměli nechat ujít milovníci dobré zábavy.

Pláž Playa de Las Salinas

Na známé pláži si užijete nejenom opalování a koupání v průzračné vodě, ale i typickou párty, bez které by to nebyla ta správná Ibiza. Právě tady najdete jeden z nejlepších plážových barů celého ostrova. Pokud milujete moderní hudbu, chvíle na této pláži si opravdu vychutnáte.
Proč jet do Řecka

Kam na dovolenou nejen ve Středomoří

Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:


Nejoblíbenější hotely na Ibize


Nejlépe hodnocené hotely na Ibize za akční ceny

Porovnejte si nabídku zájezdů na Ibizu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.