Hlavní stránka Dovolená Španělsko 2021 Dovolená Španělsko - Mallorca

Dovolená Španělsko - Mallorca

Zájezd na oblíbenou Mallorcu je zárukou poklidné a nezapomenutelné dovolené. Pro nádherné pláže pokryté jemným pískem a romantické zátoky si Mallorcu vybírá velké množství turistů. Ti sem jezdí za odpočinkem a příjemnou atmosférou, kterou oplývají především malebné vesničky vonící po pomerančovnících a citronovnících. Dalším důvodem, proč je tento ostrov ve Středozemním moři tak vyhledávaný, jsou zdejší lidé, kteří si každého získají svojí milou a srdečnou povahou.

Naplánujte si dovolenou na Mallorce!

Perfektní dovolenou ve Španělsku na Mallorce můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.

Počasí

Základní informace

  • Stát: Španělsko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: katalánština
  • Měna: EURO
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Madrid
  • Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 34
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Španělska na Mallorcu

Proč jet na dovolenou na Mallorcu

Mallorca je největším ostrovem Baleárského souostroví i celého Španělska. Typické pro ni jsou dlouhé pláže s pozvolným vstupem do vody, což ocení především rodiče malých dětí. Obecně je ostrov ideální pro rodiny, které mohou trávit čas nejenom na plážích, ale také ve velkých aquaparcích nebo delfináriích.

Své si tu najdou i sportovci, především cyklisté a golfisté, golfových hřišť je totiž na Mallorce hned třináct. Samozřejmostí jsou také rozsáhlé hotelové komplexy, kde si při all inclusive dovolené vychutnáte to nejlepší, co nabízí španělská kuchyně.

A kdybyste pořád neměli dost, rozhodně ochutnejte vyhlášené speciality, které nejlépe připraví místní kuchaři v tradičních podnicích. Dovolenou na Mallorce si vychutnáte se vším všudy.

Počasí na Malloce

Počasí na Mallorce

Jestli si chcete na dovolené užívat sluníčka, můžeme Mallorcu jedině doporučit. V průměru tady mají za rok až 300 slunečných dnů. S tím, kdy na Mallorcu vyrazíte, si proto nemusíte úplně lámat hlavu.

Největší horka tu jsou samozřejmě v létě, kdy rtuť na teploměru přesahuje 30 °C a voda je vyhřátá často až na 27 stupňů. Na jaře a na podzim panují příjemné teploty okolo 23 stupňů, tohle období je proto ideální pro milovníky turistiky a objevování historických památek.

Tipy na výlety na Mallrorce, Španělsko

Tipy na výlety

Palma de Mallorca

V hlavním městě ostrova Mallorca se vrátíte do minulosti při prozkoumávání místních památek. Tou nejznámější je gotická katedrála Panny Marie La Seu, jejíž stavba započala už v první polovině 13. století. Dokončení se ale tato majestátní stavba dočkala až v roce 1601.

Park Natural Mondragó

Chráněná oblast Natural Mondragó se nachází v jihovýchodní části ostrova Mallorca. Při příjemné procházce parkem budete obdivovat skalnaté pobřeží, jeskyně, nádherně zbarvené moře, písečné duny i bohatou faunu a flóru. Kromě toho můžete strávit čas na jedné ze tří pláží.

Sklárna Vidrios de Arte Gordiola

Nejstarší sklárna na Mallorce funguje už od roku 1719. Členové rodiny Gordiolů tu od té doby vyrábí originální sklářské výrobky, které jinde neuvidíte. Nahlédněte pod pokličku tohoto krásného řemesla, sledujte mistry svého oboru a doplňte si svoje znalosti ve sklářském muzeu.

Mys Formentor

Nejsevernější mys ostrova je oblíbeným cílem všech výletníků. Ti si tu můžou ze 167metrového majáku vychutnat nádherný výhled na celý poloostrov Formentor. A pokud vám zrovna bude přát i počasí, můžete z tohoto místa dokonce dohlédnout i na sousední ostrov Menorca.
Proč jet do Řecka

Kam na dovolenou nejen ve Středomoří

Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:


Nejoblíbenější hotely na Mallorce


Nejlépe hodnocené hotely na Mallorce za akční ceny

Porovnejte si zájezdy na Mallorcu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.