Hlavní stránka Dovolená Španělsko 2021 Dovolená Španělsko - Menorca

Dovolená Španělsko - Menorca

Rozlohou možná nevelký ostrov, přesto toho ale Menorca turistům nabízí spoustu. Napovídá tomu už fakt, že celý ostrov Menorca je zapsán na seznamu UNESCO.

Menorca je považována za jeden z nejklidnější ostrovů patřících do souostroví, proto by sem měla směřovat dovolená s cílem relaxu a odpočinku.

Naplánujte si dovolenou do Španělska!

Kromě fotogenických pláží, které omývá průzračné moře, můžete čas na tomto španělském ostrově strávit výlety do přírodních rezervací nebo návštěvou archeologických nalezišť. Příjemný den pak nejlépe završíte v některém z vyhlášených barů či restaurací, kde musíte ochutnat místní specialitu – langusty.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Španělsko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: katalánština
  • Měna: EURO
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Madrid
  • Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 34
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Španělska na Menorcu

Proč jet na dovolenou na Menorcu

Menorca, jeden z Baleárských ostrovů, leží ve Středozemním moři. Její pobřeží je velmi členité a skalnaté, tvoří jej útesy a naleznete tu i malé romantické zátoky.

Obdivovatelé podmořského světa by neměli propásnout možnost potápění, při němž se jim dostane jedinečný pohled na bohatou faunu a flóru. A nemusí zůstat pouze u té ukrývající se pod mořskou hladinou, překrásnou přírodou se budete kochat také při návštěvě některé z přírodních rezervací, kterých na kouzelné Menorce mají hned několik.

Počasí na Menorce

Počasí na Menorce

Hlavní sezóna na Menorce trvá zhruba od června do října. Horká a suchá léta zde činí snesitelnějšími příjemný vítr, který tu vane poměrně často.

Maximálních teplot přesahujících třicítku se tu dočkáte v červenci a v srpnu. Pokud ale nechcete celou svoji dovolenou trávit pouze opalováním a koupáním, doporučujeme na Menorcu vyrazit už na jaře nebo na podzim, za příjemných teplot lehce přesahujících dvacítku si nejlépe užijete výlety a objevování ostrova.

Tipy na výlety na Menorce, Španělsko

Tipy na výlety

Město Ciutadella

Druhé největší město a zároveň historické centrum ostrova se pyšní především významnou katedrálou pocházející ze 14. století. Kromě památek si ale ve městě Ciutadella užijete i bohatý noční život. Koncentrace barů, restaurací a diskoték je tady opravdu vysoká.

Přírodní park s'Albufera des Grau

Najděte si cestu do nedotčené přírody s bujnou vegetací a obrovským množstvím různých živočichů. Přírodní rezervace nacházející se na severovýchodě ostrova blízko hlavního města Mahonu je mimo jiného hnízdištěm vzácných druhů vodních ptáků, například kormoránů, mořských orlů nebo volavek.

Hora Monte Toro

Nejvyšší hora Menorky se tyčí do výšky 342 metrů nad mořem. Na vrcholek se bez problémů dostanete autem, ale co si raději udělat pěší túru? Odměnou vám za to bude nádherný výhled na ostrov i možnost prohlédnout si augustiánský klášter.

Hrobka Naveta d’Es Tudons

Více než 3000 let stará kamenná hrobka Naveta d’Es Tudons je nejstarší dochovanou památkou na Menorce. Do dnešní doby se dochovala téměř v původním stavu, a i když není možné dostat se přímo do útrob hrobky, zaručujeme, že i pohled zvenčí za to stojí.

Proč jet do Řecka

Kam na dovolenou nejen ve Středomoří

Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na Menorce


Nejlépe hodnocené hotely na Menorce za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Španělska na Menorcu od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.